Žmogaus galva

Mokslininkai pasakė, kaip pagerinti atmintį ir smegenų darbą

79
(atnaujinta 13:20 2019.01.17)
Mokslininkų teigimu, sėdimą gyvenimo būdą turintys žmonės dažniau kenčia nuo demencijos ir blogiau išlaiko atminties ir mąstymo testus

VILNIUS, sausio 20 — Sputnik. JAV mokslininkų grupė nustatė, kad fizinis aktyvumas, įskaitant pasivaikščiojimus ar namų ruošos darbus, padeda pagerinti atmintį ir kitas kognityvines smegenų funkcijas. Mokslininkų išvadas galima rasti portale "EurekAlert!" paskelbtame pranešime spaudai.

Tyrime dalyvavo 454 žmonės, iš jų 191 sergantis demencija. Savanoriai atliko fizinės jėgos testus, taip pat buvo vertinami jų mąstymas ir atmintis per 20 metų laikotarpį. Kiekvienas tyrimo dalyvis sutiko paaukoti savo smegenis analizei po savo mirties.

Kiekvienas tyrimo dalyvis gavo ant riešo nešiojamą akcelerometrą. Prietaisas visą parą vykdė fizinio aktyvumo, tiek minimalaus (judėjimas po namus), tiek energingesnio — pratimų, kontrolę. Paaiškėjo, kad tie, kurių gyvenimo būdas buvo sėdimas, dažniau kentėjo nuo demencijos ir blogiau išlaikė atminties ir mąstymo testus.

Anksčiau mokslininkai nustatė, kad aukštas fizinio aktyvumo lygis ir viršsvorio neturėjimas sumažina širdies priepuolio tikimybę beveik du kartus.

Pakrauk savo smegenis
© Sputnik /
Pakrauk savo smegenis
79
Tegai:
smegenys, atmintis, mokslininkai
Dar šia tema
Mokslininkai nustatė, kaip sportas padeda gerinti atmintį
Įvardyta dieta, kuri padeda numesti svorio ir nepriaugti jo vėl
Atrasta nauja naudinga kavos savybė kovoje su cukriniu diabetu
Mokslininkai nustatė naują nekokybiško miego keliamą pavojų