Klasė mokykloje

Tėvai pasipiktino lietuvių kalbos mokytojos elgesiu

120
(atnaujinta 17:33 2019.01.20)
Kauno apskrityje esančios gimnazijos mokinių tėvai socialiniuose tinkluose paskelbė įrašą, kaip lietuvių kalbos mokytoja plūsta vaikus dėl netaisyklingo kirčiavimo

VILNIUS, sausio 20 — Sputnik. Žiežmarių gimnazijos (Kaišiadorių rajonas) tėvai pasipiktino lietuvių kalbos mokytojos nesivaldymu.

Socialiniame tinkle Facebook vieno iš mokinių mama Ingrida Kaziukėnienė paskelbė garso įrašą, padarytą vienos pamokos metu.

Garso įraše girdėti, kaip mokytoja plūsta savo auklėtinius dėl netaisyklingo kirčiavimo. Filologė ne tik nepagarbiai bendrauja su savo mokiniais, bet ir negaili jiems užgauliojimų, nuolat bendrauja pakeltu tonu.

Dėl tokio mokytojos elgesio susijaudinę ir išsigandę vaikai negali susikoncentruoti į kirčiavimą, daro daugiau klaidų ir tai dar labiau įpykdo lietuvių kalbos mokytoją.

"Daug svarsčiau ir dėliojau pliusus bei minusus šiam savo poelgiui, bet matant tokį abejingumą, vis tik nusprendžiau už savo vaiką kovoti dantimis bei nagais, nes daugiau už jį taip kaip mama nestovės niekas. Negaliu leisti, jog jo vaikystę temdytų tokie įvykiai ir prisiminimai", — parašė Kaziukėnienė.

Ingrida pažymėjo, kad išleisdami vaikus į mokyklą tėvai tikisi, jog tie "įgaus naujų žinių ir pasieks gerų rezultatų, tačiau kaip jų siekti tokio pobūdžio pamokose".  

"Tai tik maža ištrauka iš vykstančios pamokos. Aš tikiu, jog mano vaikas daugiau niekada nepatirs tokio elgesio iš suaugusių asmenų, nes žinos, jog už jo nugaros tvirtai stovi jo mama!" ― pareiškė Ingrida.

Pasipiktinusius tėvus palaikė dainininkė, aktorė bei televizijos laidų vedėja Donalda Meiželytė.

Savo Facebook paskyroje ji kreipėsi į švietimo ministrą.

"Algirdui Monkevičiui nebus lengva. Atvažiuosite į susitikimą su mokytojais, o jums užriks: "Algirdai! Stop! Kokia kirčiuotė?". Vargšai vaikai. Čia psichologinis smurtas akivaizdus. Keista, kad jie dar nemikčioja ir nesisioja į lovas sapnuodami košmarus po tokių pamokų, nors kas ten žino. Mokyti ar rėkti ― štai, kur klausimas", — parašė Meiželytė.

Komentaruose po įrašu nuskriaustų vaikų tėvai pažymi, kad gimnazijos direktorė pareiškė, jog apie šį incidentą sužinojo tik šeštadienį iš socialinių tinklų. Tačiau, pasak tėvų, trečiadienį vaikai, pateikdami šį įrašą, pirmiausia kreipėsi į socialinę pedagogę.

"Vadinasi ji (socialinė pedagogė — Sputnik) tai nuslėpė nuo direktorės? Vaikams dvi dienos nevyko pamokos,vėlgi direktorė nežinojo kodėl? Penktadienį mums tėvams nežinant su vaikais valandą laiko dirbo psichologė,domėjosi kaip vaikai jaučiasi lietuvių kalbos pamokoje. Direktorei vėl tai nežinoma?" — klausia San Ri.

Kiti tėvai komentaruose pažymėjo, kad toks elgesys būdingas šiai mokytojai jau daugelį metų.

120
Tegai:
mokiniai, mokytojai, smurtas prieš vaikus, Lietuva
Dar šia tema
"Veiksmo savaitė BE PATYČIŲ": išsakyk ir parodyk nepritarimą patyčioms
Vilniaus paaugliams atidarytas Valančiūno fondo finansuojamas centras
Vilniaus vaikų darželiuose atskleista nemažai rimtų problemų
Policija, archyvinė nuotrauka

Rokiškio rajone rasta karo laikų granata, buvo įvestas planas "Skydas"

(atnaujinta 13:43 2020.07.06)
Kseveravos kaimo gyventojai rado daiktą, panašų į sprogmenį. Nustatyta, kad tai II pasaulinio karo laikų vokiška rankinė granata

VILNIUS, liepos 6 - Sputnik. Rokiškio rajone sekmadienį aptikta Antrojo pasaulinio karo vokiška rankinė granata, pranešė Panevėžio apskrities policija.

Sprogmuo Kseveravos kaime rastas 12 val. 33 min. 

Jau13 val. 10 min. įvestas planas "Skydas", kuris po maždaug trijų valandų buvo atšauktas.

Dar šia tema
Vilniuje buvo įvestas planas "Skydas" dėl meno kūrinio apie meilę
Vilniuje buvo įvestas planas "Skydas" dėl pranešimo apie sprogmenį
COVID-19

COVID-19 užsikrėtė "Maximos" darbuotojas, traukiniu keliavęs vilnietis

(atnaujinta 12:09 2020.07.06)
Iki liepos 6 dienos koronavirusas iš viso buvo nustatytas 1841 žmogui, vis dar serga 204 asmenys, 1547 — pasveiko, 70 žmonių yra izoliacijoje

VILNIUS, liepos 6 — Sputnik. Per praėjusią parą patvirtinti 5 nauji COVID-19 ligos atvejai, visi — Vilniaus apskrityje, rašo Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC).

Koronavirusas buvo patvirtintas asmeniui, kuris birželio 24 dieną keliavo traukiniu, kuriuo taip pat vyko asmuo, kuriam ligos atvejis nustatytas anksčiau. Abu jie važiavo 6 vagone. Nustatyta virš 30 sąlytį turėjusių asmenų — visi izoliuoti. Taip pat šis asmuo birželio 29 dieną dalyvavo vieno iš Vilniaus universitetų diplomų teikimo šventėje.

COVID-19 liga užsikrėtė "Maxima" bazės darbuotojas. Pirminiais duomenimis, asmuo neturėjo sąlyčio su klientais. Paskutinį kartą darbe jis buvo liepos 1 dieną. Užsikrėtimo aplinkybės tikslinamos ir tęsiama epidemiologinė diagnostika.

NVSC duomenimis fiksuotas ir šeiminis protrūkis — birželio pabaigoje susirgimas nustatytas vyrui, o dabar — žmonai. Asmuo buvo izoliuotas, liepos 1 dieną jam pasireiškė simptomai. Didelės rizikos sąlytį turėjusių asmenų nėra. Šiuo metu NVSC specialistai aiškinasi užsikrėtimo aplinkybes.

Kitas atvejis — Šalčininkų rajono gyventojas, turėjęs sąlytį su sveikatos priežiūros specialistu, dirbančiu asmens sveikatos priežiūros įstaigos priėmimo skyriuje. Nustatyti 2 sąlytį turėję asmenys, jie izoliuoti.

Susirgo ir nuo birželio 24 dienos iki birželio 28 dienos Nidoje poilsiavęs žmogus. Užsikrėtimo aplinkybės tikslinamos. Šiuo metu nustatyti 6 sąlytį turėję asmenys, epidemiologinė diagnostika tęsiama.

Iki liepos 6 dienos koronavirusas iš viso buvo nustatytas 1841 žmogui, vis dar serga 204 asmenys, 1547 — pasveiko, 70 žmonių yra izoliacijoje. Nuo COVID-19 mirė 79 asmenys, dar 11 koronavirusu užsikrėtusių žmonių mirė dėl kitų priežasčių.

Nuo birželio 1 dienos šalyje registruoti 37 įvežtiniai atvejai. Liepos 6 dienos 10:00 valandos duomenimis, per vakar dieną ištirta 1149 ėminių dėl įtariamo koronaviruso. Iki šiol iš viso ištirtas 443391 ėminys dėl įtariamo koronaviruso (iš jų – 128490 iš mobilių punktų).

Tegai:
Vilnius, koronavirusas
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Lėktuvas su NATO kariuomene Latvijos nepasiekė dėl COVID-19 grėsmės
Mirtina Estijos tranzito pramonės liga. Ir tai nėra koronavirusas
PSO nutraukė trijų vaistų nuo koronaviruso tyrimus

Amerikos lietuviai gieda Lietuvos himną bažnyčioje

(atnaujinta 13:46 2020.07.06)
Dėl ribojamųjų priemonių, susijusių su koronavirusu, bendruomenės atstovai šiemet negalėjo pratęsti tradicijos Tautišką giesmę giedoti Santa Monikos paplūdimyje

Valstybės dienos proga — Mindaugo karūnavimo diena — Los Andželo lietuviai prisijungė prie visame pasaulyje vykstančios akcijos Tautiška giesmė aplink pasaulį. Vaizdo įrašą Facebook paskelbė Lietuvos Respublikos generalinis konsulatas Los Andžele.

Televizijos bokštas
© Sputnik/ Владислав Адамовский.

Vaizdo įraše matyti, kaip Amerikos lietuviai bažnyčioje gieda Tautišką giesmę. Tuo tarpu, visi bendruomenės atstovai dėvi kaukes.

Dėl ribojančių priemonių, susijusių su staigiai išaugusiu koronaviruso atvejų skaičiumi Los Andžele, lietuviai šiemet negalėjo pratęsti tradicijos Tautišką giesmę giedoti Santa Monikos paplūdimyje.

"Tačiau net ir prieš dvi dienas Kalifornijos valstijoje įvestas draudimas giedoti šv. Mišių dalyviams, nesukliudė Los Andželo lietuviams prisijungti prie šios gražios akcijos - Švento Kazimiero Parapija - Los Angeles, CA susirinkę lietuviai klausėsi kompozitoriaus Kęstučio Daugirdo atliekamo himno ir jį giedojo savo širdimis", — rašoma generaliniame konsulate.

Liepos 6 d. 21:00 daugelio Los Andželo ir visos JAV Vakarų pakrantės lietuvių namuose skambės Lietuvos himnas.

Šventė kasmet švenčiama liepos 6 dieną. Pirmą kartą ji buvo švenčiama 1991 metais.

Lietuvoje kunigaikščio Mindaugo karūnavimo diena 1253 metais laikoma Lietuvos valstybės gimimu. Jis tapo valdovu, kuriam pavyko suvienyti išsibarsčiusios Lietuvos kunigaikštystės ir suteikti Lietuvai tuo metu politinį svorį Europoje.

Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota daugiau nei 11 mln. infekcijos atvejų, mirė daugiau nei 528 tūkst. žmonių.

Remiantis naujausiais duomenimis, JAV užima pirmąją vietą pasaulyje pagal atvejų skaičių — visoje šalyje yra daugiau nei 2,7 milijono užsikrėtusių žmonių. Lietuvoje buvo nustatyta daugiau nei 1835 COVID-19 atvejai.

Tegai:
himnas, lietuviai, Los Andželas, JAV
Dar šia tema
Kokia šiandien diena: liepos 6-osios šventės
Prezidentas ir premjeras sveikina Valstybės dienos proga
Kur Kaune švęsti Liepos 6-ąją? Karaliaus Mindaugo karūnavimo dienos renginiai — 2020