Gripas, archyvinė nuotrauka

Pirmoji auka: nuo gripo Šiauliuose mirė moteris

64
(atnaujinta 10:22 2019.01.23)
Garbaus amžiaus pacientei sausio 15 dieną buvo diagnozuotas gripas ir plaučių uždegimas, praėjus savaitei ji mirė

VILNIUS, sausio 23 — Sputnik. Šiauliuose nuo gripo mirė moteris, tai pirmoji gripo auka šį gripo sezoną, praneša Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras.

Serganti moteris, archyvinė nuotrauka
© Sputnik/ Alexander Lipovets

Garbaus amžiaus pacientei sausio 15 dieną buvo nustatyta gripo ir plaučių uždegimo diagnozė. Sausio 22 dieną moteris mirė.

Moteris sirgo lėtinėmis ligomis, nevaikščiojo, skiepyta nuo gripo nebuvo. Manoma, kad ji užsikrėtė nuo šeimos narių.

Vakar gripo epidemiją paskelbė Panevėžio, Kauno miesto, Ignalinos, Kėdainių ir Jonavos rajono savivaldybės. Dar anksčiau gripo epidemiją paskelbė Prienų ir Ukmergės rajono savivaldybės. Auksčiausias sergamumo rodiklis fiksuojamas Panevėžio miesto savivaldybėje — 241,6 atv./10 tūkst. gyv.

Trečiąją šių metų savaitę (nuo sausio 14 iki 20 dienos) bendras Lietuvos sergamumo gripu ir ŪVKTI rodiklis buvo 127,7 atv./10 tūkst. gyventojų. Visoje Lietuvoje dėl gripo į ligoninę buvo paguldytas 171 asmuo, iš kurių — 25 vaikai iki 2 m., 72 vaikai 2–17 m. amžiaus grupėje ir 74 suaugusieji. Ligoninėje gydytos trys nėščiosios. Intensyviosios terapijos skyriuje gydoma 11 asmenų.

ULAC specialistai primena, kad nors skiepai yra pati efektyviausia priemonė, apsauganti nuo gripo ir jo sukeliamų komplikacijų, nereikėtų pamiršti ir nespecifinių gripo bei ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų prevencijos priemonių: tinkamai ir dažnai plauti rankas, vengti sąlyčio su sergančiais asmenimis bei masinio žmonių susibūrimo vietų, gerai vėdinti patalpas. Susirgus būtina kreiptis į asmens sveikatos priežiūros įstaigą bei dėvėti medicinines kaukes.

64
Tegai:
Lietuva, gripas
Dar šia tema
Kaip atpažinti, tai gripas ar peršalimas