Laikraštis, archyvinė nuotrauka.

LRTK siūlo neplėsti draudžiamos informacijos sąrašo

64
Radijo ir televizijos komisija mano, kad galiojantys draudimai pakankami

VILNIUS, sausio 24 — Sputnik. Lietuvos radijo ir televizijos komisija siūlo nebekeisti Visuomenės informavimo įstatymo ir neplėsti draudžiamos informacijos sąrašo. Esą ir dabartinis reguliavimas pakankamas, norint greitai reaguoti į valstybei priešiškos informacijos skelbimą, rašoma LRTK pranešime.

Anksčiau komisijos pirmininko pateiktas pataisas, kuriomis žiniasklaidoje būtų draudžiama skelbti informaciją, skatinančią nepasitikėjimą ir nepasitenkinimą Lietuvos valstybe ir jos institucijomis, jau ėmėsi svarstyti Seimas. Formuluotes kritikavusi žurnalistų bendruomenė perspėjo, kad taip siūloma riboti valdžios kritiką. 

LRTK nuomone, šiuo metu Lietuvos Respublikos visuomenės informavimo įstatymе nurodytos neskelbtinos informacijos, tokios kaip karo propaganda, karo kurstymas, paskelbimo nustatymas yra pakankamas pagrindas LRTK taikyti ribojimus dėl televizijos programų ar atskirų programų laisvo priėmimo laikino sustabdymo, siekiant išvengti grėsmės nacionalinio saugumo interesams.

Dabar šį klausimą išnagrinėjusi visa Radijo ir televizijos komisija mano, kad galiojantys draudimai pakankami. Todėl siūloma, prieš užkardant Lietuvos saugumui keliantį informacijos šaltinį, įpareigoti komisiją tartis su nacionalinį saugumą užtikrinančiomis institucijomis.

64
Tegai:
draudimas, Lietuvos radijo ir televizijos komisija
Dar šia tema
Kinas ir politika — priešų paieška
LRTK pusmečiui riboja Rusijos kanalo "TVCI" transliaciją
Selektyvi žodžio laisvė Lietuvoje