Korupcija, archyvinė nuotrauka

Per metus Lietuva nepajudėjo vietos Korupcijos suvokimo indekse

34
(atnaujinta 09:02 2019.01.29)
Lietuvos rezultatai nesikeičia jau ketvirtus metus iš eilės

VILNIUS, sausio 29 — Sputnik. 2018 metų "Transparency International" (TI) Korupcijos suvokimo indekso (KSI) tyrime Lietuvai, kaip ir pernai, skirti 59 balai iš 100 galimų ir 38 vieta 180 šalių sąraše, teigiama pranešime.

Lietuva užima 18 vietą iš 28 Europos Sąjungos (ES) valstybių, pirmoje vietoje ES ir pasaulyje — Danija (88 balai).

Lietuvos rezultatai nesikeičia jau ketvirtus metus iš eilės — tiek 2017, tiek 2016 ir 2015 metais Lietuva gavo 59 balus.

Estija gavo 73 balus ir užėmė 18 vietą (pernai gavo 71 balą ir užėmė 21 vietą), Latvija, kaip ir pernai, gavo 58 balus ir užėmė 41 vietą, Lenkija — 60 balų ir 36 vietą (pernai — taip pat 60 balų ir 36 vietą).

"Man neramu dėl šių rezultatų. Akivaizdu, kad pagal Korupcijos suvokimo indeksą Lietuva stovi vietoje, o Estija ir Latvija per pastaruosius septynerius metus padarė akivaizdžią pažangą. Viliuosi, šių metų vertinimas bus lyg žadintuvo skambutis politikams ir viešojo sektoriaus įstaigų vadovams, nes antikorupciniai pokyčiai yra jų rankose", — LRT sakė "Transparency International" Lietuvos skyriaus vadovas Sergejus Muravjovas.

Anot jo, vien kalbų, kad korupcija yra blogai, o skaidrumas — gerai, neužtenka.

TI KSI yra vienas garsiausių pasaulyje korupcijos suvokimo tyrimų, parodantis, kaip įvairioms pasaulio valstybėms pavyksta kontroliuoti korupciją. Esama padėtis įvertinama konkrečiu skaičiumi šimto balų skalėje nuo 0 iki 100, kurioje 0 reiškia absoliučiai korumpuotą šalį, o 100 — labai skaidrią valstybę. Korupcijos mastą viešajame ir politikos sektoriuose vertina įvairių sričių ekspertai ir verslo lyderiai.

TILS primena, kad dabartinė Vyriausybė yra nusprendusi savo sėkmę mažinant korupciją matuoti ir pagal pokyčius KSI. Vyriausybės programoje nurodyta, kad 2020 metais Lietuvos KSI bus 70 balų. Tuo tarpu Nacionalinėje kovos su korupcija programoje (NKKP), patvirtintoje 2015 metais, numatyta, kad 2019 metais Lietuvos balas KSI neturėtų būti mažesnis nei 65.

34
Tegai:
korupcija
Dar šia tema
Lietuvoje nustatytas korupcijos lygis viešųjų pirkimų konkursuose
Karbauskio verslas Baltarusijoje — ką norėjo nuslėpti politikas
Apklausa: beveik pusė europiečių kaltina valdžios institucijas korupcija
Seimo narių skaičiaus mažinimas — populizmas ar būtinybė?