Gripas, archyvinė nuotrauka

Kaip lengviau gauti nedarbingumo pažymėjimą SAM rekomendacijos

85
(atnaujinta 16:48 2019.01.29)
Gripo epidemijos metu nedarbingumo laikotarpis prasideda nuo tos dienos, kai pacientas telefonu kreipėsi į gydymo įstaigą

VILNIUS, sausio 29 — Sputnik. Šalyje didėjant gripo atvejų skaičiui, Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) primena, kad teritorijose, kuriose paskelbta gripo epidemija, susirgus ir negalint atvykti pas šeimos gydytoją, į gydymo įstaigą galima kreiptis ir telefonu. 

Tokiu atveju nedarbingumo laikotarpis prasideda nuo tos dienos, kai pacientas kreipėsi į gydymo įstaigą, o vizitas pas gydytoją nukeliamas vėlesniam laikui. Tokia yra supaprastinta ir šiuo metu galiojanti kreipimosi tvarka gripo epidemijos metu.

Sergančiajam paskambinus į savo polikliniką, paciento sveikatos istorijoje gydytojas surašo jo nusiskundimus, surinktą anamnezę, suteiktas režimo bei gydymo rekomendacijas. Tokiu atveju pacientui nebereikia vykti į gydymo įstaigą, gaišti laiko ir jis gali greičiau pradėti gydytis, pagal gydytojo paskirtą režimą.

Jei gydytojas, įvertinęs pateiktą informaciją apie paciento sveikatos būklę, nenustato būtinumo jį siųsti gydyti stacionariai, pacientui paskiriamas vizito laikas, tačiau ne vėliau kaip po 3 kalendorinių dienų. Jei ši diena sutampa su poilsio ar švenčių dienomis, pacientas pas gydytoją turi atvykti ne vėliau kaip pirmąją darbo dieną po poilsio ar švenčių dienos.

Paskutiniais Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) duomenimis, gripo epidemiją paskelbė keturiolika šalies savivaldybių iš 60. Šiandien gripo epidemija paskelbta Alytaus, Šiaulių miesto, Raseinių, Telšių ir Lazdijų rajono savivaldybėse. Taip pat gripo epidemijos pradžia paskelbta Klaipėdos mieste. Šalies sostineje epidemija bus paskelbta rytoj, sausio 30 dieną.

Gripo simptomai, gydymas ir profilaktika
© Sputnik /
Gripo simptomai, gydymas ir profilaktika
85
Tegai:
gripas
Temos:
Gripas — sezoninis virusinis susirgimas (34)