Lietuvoje sparčiai auga išduotų nedarbingumo pažymėjimų skaičius

48
(atnaujinta 15:57 2019.01.30)
"Sodra" primena, kad kiekvienas dirbantis gyventojas, apdraustas ligos socialiniu draudimu, taip pat kiekvienas, užsiimantis savarankiška veikla, susirgęs gali gauti ligos išmoką

VILNIUS, sausio 30 — Sputnik. Išduotų nedarbingumo pažymėjimų skaičius pastarąsias savaites Lietuvoje auga, praneša "Sodros" spaudos tarnyba.

"Sodros" duomenimis, per pirmas dvi šios savaitės dienas išduota 38,3 tūkstančio laikino nedarbingumo pažymėjimų. Per visą praėjusią savaitę išduota dvigubai daugiau nedarbingumo pažymėjimų — 74,4 tūkstančio. 

Lapkritį ir gruodį vidutiniškai per savaitę buvo išduodama po 50–60 tūkstančių nedarbingumo pažymėjimų.

Iki šių metų sausio 29 dienos išduota 288 tūkstančiai nedarbingumo pažymėjimų. Praėjusių metų sausį iš viso išduota 330 tūkstančių nedarbingumo pažymėjimų, gruodį — 240 tūkst.

Pernai peršalimo ligų epidemija Lietuvoje piką buvo pasiekusi vasario viduryje. Tuomet per mėnesį išduota 340 tūkstančių nedarbingumo pažymėjimų, o per savaitę piko metu — 93 tūkstančiai nedarbingumo pažymėjimų. 

"Sodra" primena, kad kiekvienas dirbantis gyventojas, apdraustas ligos socialiniu draudimu, taip pat kiekvienas, užsiimantis savarankiška veikla, susirgęs gali gauti ligos išmoką.

Už pirmas dvi dienas iki 100 procentų buvusių pajamų kompensaciją moka darbdavys, o nuo trečios dienos — 62,06 procento kompensuojamojo darbo užmokesčio dydžio išmoką moka "Sodra".

Ligos išmokos mokamos ir slaugant šeimos narį — vaiką ar sutuoktinį. Tokiu atveju nuo pat pirmos dienos 65,94 procento išmoką moka "Sodra".

Norint gauti išmoką reikia pateikti prašymą "Sodrai".

Pasirūpinkite ligos išmoka jau dabar

Jeigu dar nesate pateikę neterminuoto prašymo skirti ligos išmoką, tai galima padaryti ir dabar. Nereikia laukti, kol susirgsite.

Reikia prisijungti prie "Sodros" asmeninės paskyros gyventojui, kairėje esančiame meniu pasirinkti pirmąjį skyrelį "Prašymai", pasirinkti pirmąjį prašymų rinkinį "Susirgau arba slaugau šeimos narį" ir užpildyti neterminuotą prašymą skirti ligos išmoką.

Visi "Sodros" turimi duomenys apie asmenį prašyme bus užpildyti automatiškai, tad prašymą iš esmės tereikia tik išsaugoti ir pateikti. 

Be to, "Sodros" specialistai ragina "Sodros" asmeninėje paskyroje gyventojui palikti savo kontaktus.

Tam reikia užsukti į skiltį "Nustatymai", pasirinkti "Mano nustatymai" ir nurodyti, kaip "Sodra" turėtų su jumis bendrauti: siųsti bendro pobūdžio informaciją el. paštu, nurodytu telefonu, paštu, e-pristatymo būdu; siųsti asmeninę informaciją el. paštu. Paspaudus "Išsaugoti" nustatymus nuo šiol informacija iš "Sodros" bus gaunama pasirinktu būdu. Šiuo būdu gyventojai informuojami ir apie paskirtas ligos išmokas. 

Gripo epidemijos metu pacientai turi išskirtinių teisių
Gripo epidemijos metu pacientai turi išskirtinių teisių
48
Tegai:
Lietuva, Valstybinis socialinio draudimo fondas "Sodra"
Temos:
Medicina ir sveikata (347)
Vilnius, archyvinė nuotrauka

Vilniaus Senamiestyje eismo tvarką stebės specialios kameros

(atnaujinta 12:21 2020.07.07)
Nuo liepos 7 dienos Vilniaus Senamiestyje įsigalioja nauja eismo organizavimo tvarka, kuri vyks kilpiniu principu

VILNIUS, liepos 7 — Sputnik. Vilniaus Senamiestyje įvedus naują kilpinę eismo tvarką, pažeidėjus šioje zonoje stebės policija su kameromis, o vasaros pabaigoje planuojama pastatyti numerius nuskaitančias kameras, antradienį žurnalistams teigė Vilniaus mero pavaduotojas Vytautas Mitalas. 

"Esame sutarę su Vilniaus policija, kuri turi apie 60 kamerų Vilniaus miesto senamiestyje. Jeigu matysime, kad yra piktybinių pažeidėjų, į pagalbą pasitelksime ir kameras. O rugpjūčio mėnesį kartu su kilpinio eismo schemomis testuosime specialias kameras, kurios nuskaito numerius ir automatiškai įvertinama, ar tas automobilis nepažeidė tam tikros kilpos. Bet iš pradžių tikrai elgsimės atlaidžiai ir stengsimės labiau informuoti nei bausti", — teigė Mitalas. 

Pasak Vilniaus mero pavaduotojo, bus fiksuojama, kaip įvažiavo automobilis, nuskaitomi jo numeriai ir žiūrima, ar jis neišvažiavo iš Vilniaus miesto Senamiesčio per tam tikrą laiką, pažeisdamas kilpinio eismo schemą per kažkurią kitą kilpą. Jis taip pat pažymėjo, kad visas Senamiesčio eismas perorganizuotas taip, kad arba yra fiziniai atskyrimai, arba yra kelių eismo ženklinimas, kuris draudžia kirsti eismą tarp tų kilpų.

Anot Vilniaus mero pavaduotojo, pirmąjį naujo eismo reguliavimo rytą daug pasimetusių vairuotojų ar naujai besimokančių eismo schemas nebuvo pastebėta. 

"Pasirinkome tokią datą po šventinio savaitgalio, kada eismo srautai yra mažesni, palyginti su kitomis dienomis. Daug tokių pasimetusių vairuotojų ar naujai besimokančių eismo schemas nebuvo pastebėta. Bus vairuotojų, kurie vienaip ar kitaip bus nustebę pasikeitus eismo krypčiai, bet sieksime užtikrinti, kad viskas būtų tvarkoje kartu su parkingo kontrolieriais, jei reikės, pasitelksime ir viešosios tvarkos pareigūnus", — sakė Mitalas.

Nuo antradienio Vilniaus Senamiestyje įsigalioja nauja eismo organizavimo tvarka, kuri vyks kilpiniu principu — Senamiesčio lankytojai bei gyventojai ir toliau galės privažiuoti automobiliu prie traukos objektų, darbo vietų ir savo namų, tačiau negalės kirsti istorinio miesto centro.

Toks sprendimas buvo priimtas, siekiant sumažinti tranzitinį eismą Vilniaus širdyje. Šiuo metu jis sudaro 40 proc., o rytais — iki 70 proc. Automobilių srautai šioje miesto dalyje didina taršos ir triukšmo rodiklius, mažina eismo dalyvių saugumą, o visa tai daro neigiamą įtaką tiek istorinių pastatų būklei, tiek gyvenimo ar laisvalaikio kokybei. 

 Схема кольцевого движения в старом городе, Вильнюс
© Photo : Vilnius
Nauja kilpinė eismo tvarka Vilniaus Senamiestyje
Tegai:
Vilnius, Senamiestis
Dar šia tema
Klaipėdoje atsiras nauji pusiau požeminiai konteineriai
Dėl Vilniaus senamiestyje kilusių vandalizmo atvejų atliekami ikiteisminiai tyrimai
Koronaviruso testas, archyvinė nuotrauka

COVID-19 statistika Lietuvoje: per parą vieno pasveikusio žmogaus

(atnaujinta 12:08 2020.07.07)
Iš viso nuo birželio 1 dienos Lietuvoje užfiksuoti 38 įvežtiniai koronaviruso atvejai, izoliacijoje šiuo metu yra 64 žmonės

VILNIUS, liepos 7 — Sputnik. Per parą Lietuvoje nustatyti 3 nauji koronaviruso atvejai, skelbia Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC).

Iš viso Lietuvoje šiuo metu COVID-19 serga 207 žmonės. Lietuvoje iš viso nustatyti 1844 koronaviruso atvejai.

Tarp naujų atvejų yra vienas įvežtinis. Iš viso nuo birželio 1 dienos Lietuvoje užfiksuoti 38 įvežtiniai koronaviruso atvejai.

Naujų pasveikusiųjų per parą nenustatyta, jų išliko 1547.

Nuo viruso mirė 79 užsikrėtusieji, dar 11 žmonių, kuriems buvo diagnozuota COVID-19, mirė dėl kitų priežasčių. Izoliacijoje šiuo metu yra 64 žmonės.

Per pastarąsias 24 valandas Lietuvoje buvo patikrinta 1016 mėginių dėl koronaviruso, iš viso buvo atlikti 444 407 tyrimai, iš kurių 128 647 buvo atlikti mobiliuose punktuose.

Nuo birželio 17 dienos Lietuvos valdžia atšaukė karantiną, palikdama nepaprastąją padėtį. Karantino režimas galiojo nuo kovo 16 dienos.

Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje nustatyta daugiau nei 11,4 milijono infekcijos atvejų, daugiau nei 534 tūkstančiai žmonių mirė.

Rekomendacijos, kaip saugotis nuo koronaviruso infekcijos
© Sputnik /
Rekomendacijos, kaip saugotis nuo koronaviruso infekcijos
Tegai:
Lietuva, COVID-19, koronavirusas
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje