Teismas, archyvinė nuotrauka

Teismui perduota neblaivaus prokuroro byla

52
(atnaujinta 15:31 2019.01.31)
Tauragės apylinkės prokuroras buvo sustabdytas sausio 15 dieną, kraujo mėginys parodė 2.04 promilės etilo alkoholio koncentraciją

VILNIUS, sausio 31 — Sputnik. Klaipėdos apygardos prokuratūroje baigtas ikiteisminis tyrimas ir teismui perduota baudžiamoji byla, kurioje kaltinimai dėl vairavimo apsvaigus nuo alkoholio pareikšti Tauragės apylinkės prokuratūros prokurorui Eduardui Builisovui.

Ikiteisminio tyrimo duomenimis, Tauragės apylinkės prokuroras buvo sustabdytas Tauragėje šių metų sausio 15 dieną. Įvykio vietoje jam matuokliu nustatytas vidutinis 1.74 promilės girtumo laipsnis, o kraujo mėginys parodė 2.04 promilės etilo alkoholio koncentraciją.

Prokuroro atžvilgiu buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal Baudžiamojo kodekso 281 straipsnio 7 dalį — kelių transporto eismo saugumo ar transporto priemonių eksploatavimo taisyklių pažeidimas.

Kaltinamasis kaltę pripažįsta visiškai.

Builisovui taip pat yra paskirta kardomoji priemonė — asmens dokumentų ir vairuotojo pažymėjimo paėmimas. Taip pat yra apribotos nuosavybės teisės paimtam ir saugomam automobiliui.

Prokuroro atžvilgiu taip pat yra atliekamas tarnybinis patikrinimas, kuris netrukus turėtų būti baigtas.

Byla perduota Klaipėdos apygardos teismui, ją nagrinės 3 teisėjų kolegija.

Jam gresia bauda, areštas arba laisvės atėmimas iki vienerių metų.

Anksčiau iš darbo buvo atleistas Generalinės prokuratūros prokuroras Dainius Baraniūnas, kuris būdamas neblaivus įvažiavo į šviesoforą. Jis gruodžio 5 dieną, apie 07:00, Vilniuje, Rinktinės ir Žvejų gatvių sankryžoje, vairuodamas automobilį "Mitsubishi Outlander" trenkėsi į šviesoforą. Prokurorui buvo nustatytas sunkus girtumas — 2,79 prom.

52
Tegai:
prokuroras, teismas
Dar šia tema
Teismui perduota plastinės chirurgijos klinikos pacientų duomenų vagystės byla
Teismui perduota smurtu prieš vaiką kaltinamos Kručinskienės baudžiamoji byla