Varvekliai, archyvinė nuotrauka

Atodrėkio metu rekomenduojama saugotis varveklių

41
(atnaujinta 15:24 2019.02.03)
Vilniečiai kviečiami pastebėjus ant pastatų stogų varveklius kreiptis į pastato administratorių, o jeigu jis nesiima reikalingų veiksmų — kreiptis į Vilniaus miesto savivaldybę

VILNIUS, vasario 03 — Sputnik. Prasidėjus atodrėkiui nuo daugiaaukščių namų stogų nukarę varvekliai kelia grėsmę praeiviams ir automobiliams, praneša Vilniaus miesto savivaldybė.

Savivaldybė ragina namų savininkus ir namus administruojančias bendroves, daugiabučių bendrijų pirmininkus nedelsiant pasirūpinti savo pastatų saugumu ir nudaužyti varveklius, pašalinti nuo pastatų stogų sniego sankaupas. Tuo atveju, jeigu namų šeimininkai to nedarys, jie gali būti nubausti iki 1500 eurų bauda.

Savivaldybės administracijos direktorius Povilas Poderskis taip pat įpareigojo savivaldybės įmonės "Grinda" darbuotojus nuo šiandien atidžiai tikrinti, kaip valomi namų stogai, ir informuoti apie tai pastatų administratorius bei daugiabučių bendrijas.

Savivaldybė statinių prižiūrėtojus yra įpareigojusi pastatų apžiūras vykdyti dažniau, atsižvelgti į statinių konstrukcijų ypatumus. Darbus būtina organizuoti aptveriant pavojingą teritoriją, kad  sniego sankaupos, ledo, šlapio ar sušalusio sniego masės nesukeltų pavojaus praeiviams, automobiliams, nesugadintų šalia esančių ryšių ar elektros tinklų, saugos įrangos, šviestuvų, radijo ar televizijos antenų, želdinių, statinių fasadų.

Vilniečiai kviečiami pastebėjus ant pastatų stogų varveklius kreiptis į pastato administratorių, o jeigu jis nesiima reikalingų veiksmų — kreiptis į Vilniaus miesto savivaldybę.

Vasario orai Lietuvoje ir Vilniuje
© Sputnik /
Vasario orai Lietuvoje ir Vilniuje
41
Tegai:
varvekliai, vilniečiai
Dar šia tema
Draudikai: pirmieji varvekliai pridaro daugiausiai nuostolių