Kandidatas į Klaipėdos miesto merus Eligijus Masiulis

Masiulis prieš mėnesį gavo pinigus buvusio "MG Baltic" viceprezidento

105
(atnaujinta 13:58 2019.02.04)
Informaciją prokurorui suteikė Specialiųjų tyrimų tarnyba ir Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba

VILNIUS, vasario 4 — Sputnik. Buvęs koncerno "MG Baltic" viceprezidentas Raimondas Kurlianskis pervedė į buvusio liberalo Eligijaus Masiulio sąskaitą dešimt tūkstančių eurų, pareiškė prokuroras Justas Laucius pirmadienį Vilniaus apygardos teisme, praneša LRT.

Pasak prokuroro, pinigai buvo pervesti į Masiulio sąskaitą praėjusių metų gruodį. Mokėjimo paskirtis, anot prokuroro, nurodyta kaip paskola.

Informacija apie pervedimą buvo gauta iš Specialiųjų tyrimų tarnybos ir Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT).

"2018 metų gruodžio 12 dieną Masiulis į sąskaitą gavo dešimt tūkstančių eurų mokėjimą iš Kurlianskio", — pareiškė prokuroras.

Laucius pranešė, kad buvęs liberalų lyderis jau išleido dalį gautų pinigų — sumokėjo užstatą Vyriausiajai rinkimų komisijai, kaip pretendentas į Klaipėdos miesto mero postą.

Prokuroras priminė, kad Kurlianskiui ir Masiuliui uždrasta bendrauti tarpusavyje, o pinigų pervedimą jis laiko šio draudimo nesilaikymu.

Vilniaus apygardos teismas nagrinėja politinės korupcijos bylą. Prokuratūra teigia, kad Kurlianskis davė buvusiam liberalų lyderiui 106 tūkstančių eurų dydžio kyšį, šie pinigai vėliau buvo rasti kratos metu. Abu kaltinamieji nepripažino savo kaltės ir pareiškia, kad tai nėra kyšis, o paskola, nes Masiulis pasiskolino iš Kurlianskio didelę sumą.

Taip pat byloje yra buvęs Darbo partijos pirmininkas Vytautas Gapšys, buvęs parlamentaras Šarūnas Gustanis, Seimo deputatas Gintaras Steponavičius, o taip pat koncernas "MG Baltic", Liberalų judėjimas ir Darbo partija.

Tyrėjai mano, kad koncernas "MG Baltic" bandė daryti įtaką pareigūnų sprendimams, siūlydamas jiems dideles pinigų sumas. Kaltinamiesiems gali grėsti iki aštuonerių metų laisvės atėmimas, taip pat 1,9 milijono eurų bauda.

105
Tegai:
Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT), Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT), MG Baltic, Lietuva, Eligijus Masiulis
Dar šia tema
Buvęs Liberalų sąjūdžio lyderis nepripažino kaltės "MG Baltic" byloje
Kas laukia Lietuvos liberalų?