Gripas, archyvinė nuotrauka

Gydytojai pataria, kada kreiptis į medikus gripo epidemijos metu

64
(atnaujinta 08:15 2019.02.06)
Specialistai pataria, kad į gydytoją reikia kreiptis pajutus ne tik gripo, bet ir peršalimo simptomus

VILNIUS, vasario 6 — Sputnik. Specialistai sako, kad į šeimos gydytoją reikėtų kreiptis pajutus ne tik gripo, bet ir peršalimo simptomus. Medikai atkreipia dėmesį, kad net ir silpnesni simptomai gali progresuoti, kyla rizika užkrėsti kitus. Per gripo epidemiją dėl ligos konsultuotis bei nedarbingumo pažymėjimą galima ir telefonu.

Gydytojai pastebi, kad gripo simptomai ne visuomet akivaizdūs, todėl į medikus reikėtų apsilankyti ir esant peršalimo požymiams, nes tik tyrimai tiksliai parodo ligą. Gydytojai sako, kad į darbą kelias dienas žmogus turėtų neiti ir prasidėjus slogai, gerklės skausmui, kosint, čiaudint, net ir esant neaukštai temperatūrai ar išvis jai nepakilus.

Kauno miesto poliklinikos gydytoja Janina Kašėtienė LRT Radijui teigia, kad paprastai žmonėms siūloma pailsėti namuose.

"Jei jis nėra sveikas, gali būti viruso nešiotojas. Jo imuninė sistema stipresnė, jam viskas gerai, bet jis apčiaudės kitą žmogų silpnesnį darbe ir tas žmogus susirgs, galbūt net labai smarkiai", — teigė Kašėtienė.

Pasak specialistų, pajutęs peršalimo ar gripo simptomus, pacientas poliklinikoje turi būti priimtas tą pačią dieną. Per gripo epidemiją konsultuoti, išrašyti vaistų ar nedarbingumo pažymėjimą gydytojas gali ir telefonu.

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) duomenimis, gripo epidemijos žemėlapis ir toliau kinta. Antradienį gripo epidemija paskelbta Mažeikių ir Rokiškio rajonų savivaldybėse. Pirmadienį gripo epidemiją paskelbė Radviliškio, Klaipėdos, Šilutės rajonų ir Visagino savivaldybės. Iš 60 šalies savivaldybių gripo epidemiją paskelbė 25.

Penktąją šių metų savaitę visoje Lietuvoje dėl gripo į ligoninę paguldyta 470 asmenų, iš kurių — 59 vaikai iki 2 metų, 225 vaikai 2–17 metų amžiaus grupėje ir 186 suaugusieji. Intensyviosios terapijos skyriuje gydomi 33 asmenys, iš kurių — 16 vaikų ir 17 suaugusiųjų. Ligoninėje gydytos dvi nėščiosios.

2018–2019 metų gripo sezono metu iš viso registruota 12 mirties nuo gripo atvejų.

Gripo epidemijos metu pacientai turi išskirtinių teisių
Gripo epidemijos metu pacientai turi išskirtinių teisių
64
Tegai:
gripo epidemija, liga, gripas
Dar šia tema
Pirmoji auka: nuo gripo Šiauliuose mirė moteris
Kaip lengviau gauti nedarbingumo pažymėjimą — SAM rekomendacijos
Klaipėdoje nuo gripo komplikacijų mirė 10 metų amžiaus mergaitė