Šlapdriba, archyvinė nuotrauka

Sinoptikė atskleidė, kokių orų sulauksime toliau

78
(atnaujinta 16:44 2019.02.07)
Sinoptikė teigia, kad kai žiemą ateina šiluma, gerų orų neverta laukti

VILNIUS, vasario 7 — Sputnik. Žiemą atėjus šilumai gerų orų nereikėtų laukti: dažnai formuojasi plikledis, šlapdriba ar net lijundra, LRT Radijui sakė sinoptikė Izolda Marcinonienė. Vis dėlto neturėtume per daug išsigąsti — ekstremalių šalčių jau turbūt nesulauksime, nes vasario pabaiga, kaip ir pradžia, turėtų būti šiek tiek šiltesnė, nei įprasta.

Vasario pradžia daugelyje šalies vietų buvo gana šilta ir tokia tendencija turėtų išsilaikyti, tvirtina I. Marcinonienė. Anot jos, šiluma iš Europos pietų turėtų pasiekti net ir Skandinaviją, todėl Lietuvos taip pat neaplenks.

"Palaipsniui einame į šilumą. [...] Savaitgalis bus gana permainingas. Iš tikrųjų, kai žiemą ateina šiluma, niekada nelauk labai gerų orų: rytais pašalvens, gali būti ir plikledis, kaip buvo ketvirtadienio rytą. Su šilto oro atėjimu rytais gali būti ir lijundrų, ypač ten, kur vyrauja neigiama temperatūra ir ateina šiltesnis oras", — atkreipia dėmesį Marcinonienė.

Jos aiškinimu, į šalį dažniau atkeliaujant lietui, turėtų mažėti ir sniego danga, todėl dienos dar labiau šils.

Kaip teigia Macinonienė, storiausia sniego danga iki savaitės vidurio laikėsi apie Laukuvą, Šilalės rajone, ir siekė beveik pusmetrį, šiaurės rytų Lietuvoje sniego danga taip pat dar išlikusi. Be to, kas Lietuvai nėra itin įprasta, iki 20 cm siekiantis sniego sluoksnis iki šiol išliko ir vidurio Lietuvoje, kur paprastai tokiu metu fiksuojama tik plona sniego danga.

Marcinonienė priminė, kad vasaris nėra vien tik šiltus orus atnešantis mėnuo. 1956 metų vasario 1 dieną naktį buvo užfiksuota žemiausia temperatūra Lietuvos istorijoje — net –42,9°C, tačiau tokių ekstremalių šalčių šį vasarį sinoptikė neprognozuoja. Pirmos dvi vasario savaitės tikrai gerokai šiltesnės už normą, bet ir baigiantis mėnesiui oro temperatūra irgi turėtų būti šiek tiek aukštesnė už normą.

Vasario orai Lietuvoje ir Vilniuje
© Sputnik /
Vasario orai Lietuvoje ir Vilniuje
78
Tegai:
orai
Dar šia tema
Kaip saugiai elgtis ant ledo