Paleckio palaikymo akcija, archyvinė nuotrauka

Socialistinio liaudies fronto atstovas atskleidė bylos prieš Paleckį smulkmenas

320
(atnaujinta 19:08 2019.02.07)
"Ekspress nedelia" paviešino vilniečio Pavelo Ževžikovo laišką, kuriame jis atskleidė su "šnipų" byla susijusias detales

VILNIUS, vasario 7 — Sputnik. Vilniaus gyventojas, Socialistinio liaudies fronto narys Pavelas Ževžikovas, kuris tariamai įtrauktas į buvusio Liaudies fronto lyderio Algirdo Paleckio "šnipinėjimo" Rusijos naudai bylą, paneigė klaidingą informaciją, kurią skelbia Lietuvos žiniasklaida.

Jis tai nurodė savo laiške, kurį perdavė laikraščiui "Ekspress nedelia".

Pasak jo, "Lietuvos ryto" ir 15min.lt interneto portaluose atsirado straipsnių, kuriuose teigiama, kad Ževžikovas buvo apkaltintas tuo, kad neva padėjo Paleckiui "rinkti Vilniuje informaciją apie bylos dėl 1991 metų sausio 13 dienos įvykių dalyvius". Jis žiniasklaidos informaciją pavadino klaidinančia ir pareiškė, kad jam niekas nepateikė jokių įtarimų.

"Taip, mano namuose ir darbo vietoje buvo atliktos kratos, po to aš savanoriškai atvykau į policiją ir daviau parodymus. Tačiau dalyvavau šiuose veiksmuose tik kaip "galimo nusikaltimo liudytojas". Man šis "galimas" kvadratu reiškia tik vieną dalyką: nieko panašaus nebuvo ir negalėjo būti", — rašė Ževžikovas.

Vyras teigė, kad per kratas iš jo paėmė medalį ir sertifikatą už dalyvavimą 2017 metų Pasaulio jaunimo festivalyje Sočyje, kurį praėjusių metų gruodžio pabaigoje jam įteikė Rusijos ambasadorius Lietuvoje Aleksandras Udalcovas. Aktyvistas nesupranta, kodėl būtent šie dalykai sudomino teisėsaugos pareigūnus.

Be to, Ževžikovas papasakojo apie Paleckio bylą. Pasak jo, nutarime dėl kratų buvo įrašyti tik jo ir buvusio Liaudies fronto lyderio vardai, tačiau galutiniuose dokumentuose taip pat nurodytas Deimantas Bertauskas (Lietuvos verslininkas, "Food experts" direktorius — Sputnik), kuris, anot Ževžikovo, gali būti vertinamas kaip "pagrindinis šios bylos veikėjas".

"Kažkam, įskaitant kai kuriuos ponus žurnalistus, kaip suprantu, "šnipų gaujos" vadeiva patogiau laikyti Paleckį, todėl šie "koregavimai" lieka nepastebėti. <…> Žinoma, net jei tai tik mano subjektyvi nuomonė, bet aš visiškai netikiu, kad Algirdas galėjo padaryti kažką, kas pakenktų Lietuvos žmonėms ir būtų neteisėta", — rašė jis.

Ževžikovas mano, kad Paleckis negali būti laikomas kalėjime, ypač kai kaltinimai grindžiami skirtingomis žodžio "galimas" variacijomis.

"Atrodo, mūsų šalyje atsiranda speciali kategorija "galimai kalti", "galimi liudytojai", o tai negali nekelti susirūpinimo", — apibendrino jis.

Kaip pažymėjo Ževžikovas, portalas 15min.lt pranešė, kad jis tariamai yra "verslininkas iš Vilniaus", o tai taip pat yra toli gražu ne tiesa. Pasak jo, jis iš tikrųjų buvo "mažos remonto dirbtuvės vadovas, kur jam teko dirbti savo rankomis", tačiau veiklą nutraukė 2015 metais.

"Nuo to laiko "įmonės" veiklą turėjau sustabdyti, aišku, kad ne dėl gero gyvenimo. Kyla klausimas, kodėl gerbiami žurnalistai panaudojo būtent šiuos apsamanotus duomenis — ar jie neturi geresnių šaltinių?" — rašė jis.

Vyras patvirtino savo dalyvavimą Socialistinio liaudies fronto veikloje ir pareiškė, kad jis nėra nukreiptas prieš Lietuvą. Aktyvistas reikalavo, kad kaltininkai pateiktų įrodymus.

"Šnipinėjimo skandalas" Lietuvoje

Gruodžio pabaigoje, spaudos konferencijos metu, Lietuvos generalinis prokuroras Evaldas Pašilis, Valstybės saugumo departamento (DGB) vadovas Darius Jauniškis ir policijos komisaras Linas Pernavas paskelbė, kad jie tariamai atskleidė "šnipinėjimo tinklą" šalyje, kuris rinko duomenis Rusijai. Visų pirma, ši asmenų grupė sąmoningai palietė "jautriausius Lietuvai įvykius".

Pasak pareigūnų, buvęs Socialistinio liaudies fronto pirmininkas Algirdas Paleckis sulaikytas daugiau nei prieš mėnesį. Taip pat įtariama, kad mažiausiai šeši opozicijos politikų partneriai dalyvauja "šnipinėjimo tinkle".

Pats Paleckis anksčiau buvo teistas pagal Baudžiamojo kodekso 170 straipsnį "Dėl sovietinės okupacijos neigimo" už pasisakymą apie 1991 metų sausio 13 dienos įvykius Vilniuje. Jis padarė prielaidą, kad tada "savi šaudė į savuosius".

Praėjusią savaitę taip pat buvo sulaikytas 72 metų rusų istorikas Ivanovas, tačiau kitą dieną jis buvo paleistas už užstatą. Jis kaltinamas "neteisėtu ginklo laikymu", kuris buva atrastas kratų metu.

Rusijos ambasada: "šnipinėjimo skandalas" — Lietuvos valdžios antirusiška akcija >>

Pats istorikas sakė, kad rastas dujų pistoletas yra neveikiantis, o kratas jo namuose atliko Kriminalinė policija, kuriai buvo pasakyta, kad Ivanovas įtariamas "šnipinėjimu".

Oficiali Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova pabrėžė, kad Lietuva savo veiksmais aiškiai parodo, kad nesilaiko demokratinių vertybių, kurias garbino, įstojusi į Europos Sąjungą ir NATO.

320
Tegai:
Lietuva, šnipinėjimas, Algirdas Paleckis
Temos:
"Šnipinėjimo skandalas" Lietuvoje (56)
Dar šia tema
Latvijos rusų sąjunga pareikalavo paleisti Paleckį iš areštinės
Baltijos šalių sostinėse vyks mitingai Algirdui Paleckiui palaikyti
Baltijos šalių sostinėse įvyko Paleckio palaikymo piketai
Prieš "raganų medžioklę": Rygoje įvyko Paleckio palaikymo piketas
Miškas, archyvinė nuotrauka

Aplinkos ministerija: atliktas miškų sanitarinės būklės patikrinimas

(atnaujinta 14:18 2020.08.13)
Pažymima, kad privačiuose miškuose atlikta 477 objektų stebėsena. 81 atveju buvo nustatyti medžių kenkėjų židiniai — miško savininkai, naudotojai ar valdytojai apie tai informuoti raštu

VILNIUS, rugpjūčio 13 — Sputnik. Valstybinė miškų tarnyba liepos mėnesį atliko miškų sanitarinės būklės patikrinimą, praneša Aplinkos ministerija.

Pažymima, kad privačiuose miškuose atlikta 477 objektų stebėsena. 81 atveju buvo nustatyti medžių kenkėjų židiniai — miško savininkai, naudotojai ar valdytojai apie tai informuoti raštu.

Dėl kitų 16 atvejų pradėta administracinių nusižengimų teisena dėl Miško sanitarinės apsaugos reikalavimų pažeidimų.

"VĮ Valstybinių miškų urėdijoje buvo atlikta 3 objektų (girininkijų) stebėsena. 2 atvejais nurodyta prievolė vykdyti Miško sanitarinės apsaugos taisyklių 29 ir 30 punktų reikalavimus", —  teigiama pranešime.

Tuo pačiu pažymima, kad medžių džiūvimo priežastys nustatytos 3 atvejais valstybiniuose miškuose, 2 atvejais — privačiuose miškuose.

Pranešama, kad miško savininkams, naudotojams, valdytojams pateiktos rekomendacijos dėl Miško sanitarinės apsaugos taisyklių 29 ir 30 punkto reikalavimų vykdymo.

Tegai:
patikrinimas, miškas, Aplinkos ministerija
Dar šia tema
Internete paskelbtas vaizdo įrašas apie Amazonėje siautėjusius gaisrus
Baltarusijoje baigėsi ketvirtoji protesto diena
Kompiuteris

NVSC paragino keliaujančius anketas pildyti elektroniniu būdu

(atnaujinta 17:26 2020.08.13)
NVSC priminė, kad visi į Lietuvą oro ar jūrų transportu atvykstantys žmonės turi užpildyti popierines anketas arba registruotis elektroniniu būdu NVSC interneto svetainėje

VILNIUS, rugpjūčio 13 — Sputnik. Nuo pirmadienio įsigaliojus prievolei, kai kiekvienas oro ar jūrų transportu į Lietuvą grįžtantis ar į ją atvykstantis keliautojas privalo pateikti savo asmens duomenis, užpildydamas anketą, Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) specialistai ragina žmones tą padaryti elektroniniu būdu NVSC.

Pasak NVSC Vilniaus departamento Užkrečiamųjų ligų valdymo skyriaus vedėjos Ginretos Megelinskienės, kol kas tik nedidelė dalis keliautojų užpildo anketas elektroniniu būdu. Per vakar dieną Vilniaus oro uoste surinkta daugiau nei 500 popierinių anketų, kurių duomenis specialistams dar reikia suvesti į informacinę sistemą.

"Tenka apgailestauti, kad žmonės pirmenybę teikia popierinėms anketoms. Tai labai apsunkina ir prailgina procesą, gaištamas ne tik specialistų, bet ir pačių keliautojų laikas. Tad labai raginame žmones naudotis galimybe užpildyti šią formą elektroniniu būdu. Tą, pavyzdžiui, galima padaryti dar prieš kelionę, laukiant lėktuvo oro uoste", — sakė ji. 

NVSC priminė, kad visi į Lietuvą oro ar jūrų transportu atvykstantys žmonės turi užpildyti popierines anketas arba registruotis elektroniniu būdu NVSC interneto svetainėje.  

Anketoje žmonės turi nurodyti vardą, pavardę, gyvenamąją vietą, lankytas šalis, kontaktinius duomenis, taip pat skrydžio numerį, sėdėjimo vietą lėktuve ar kelte.

14-kos dienų saviizoliacija nuo atvykimo į Lietuvą dienos privaloma visiems, atvykusiems iš paveiktų teritorijų, bei užsieniečiams, atvykusiems iš trečiųjų šalių.

Tegai:
koronavirusas, keliautojai, Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC)
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Rusija pirmoji pasaulyje užregistravo vakciną nuo koronaviruso
Per parą Lietuvoje nustatytas 21 COVID-19 atvejis