Akcija Milijardas prieš smurtą, archyvinė nuotrauka

Vilniuje vyks akcija "Milijardas prieš smurtą"

73
(atnaujinta 13:33 2019.02.08)
Šiais metais akcijos organizatoriai atkreips dėmesį į seksualinį smurtą prieš moteris ir merginas, priekabiavimo ir smurto netoleravimą

VILNIUS, vasario 8 — Sputnik. Vilniuje įsikūręs Moterų informacijos centras jungiasi prie tarptautinės globalios kampanijos "Milijardas prieš smurtą" ("One Billion Rising") ir kviečia visus, palaikančius iniciatyvą, vasario 14 dieną, 14:00 valandą, Europos aikštėje prisijungti prie žaibiško praeivių sambūrio su šokiu ir gauti suvenyrą, praneša Vilniaus savivaldybė.

Ši akcija Vilniuje vyks jau penktą kartą. Šiais metais akcijos organizatoriai atkreips dėmesį į seksualinį smurtą prieš moteris ir merginas, priekabiavimo ir smurto netoleravimą.

Akcijos metu Europos aikštėje veiks Moterų informacijos centro palapinė, kurioje bus galima gauti informacijos apie smurto artimoje aplinkoje formas, pagalbos būdus, seksualinio smurto paplitimą.

Tarptautinė iniciatyva "Milijardas prieš smurtą" prasidėjo 2012 metais ir paplito visame pasaulyje. Jos tikslas — atkreipti dėmesį į tai, kad pasaulyje kas trečia moteris ir mergaitė (beveik milijardas!) per savo gyvenimą patiria fizinį ar seksualinį smurtą. Iniciatyvos akcentu pasirinktas visuotinis šokis, skirtas įtvirtinti visuomenės nesitaikstymą su smurtu prieš moteris.

Akcija jau nebėra tik kampanija, tai tampa gyvenimo būdu.

73
Tegai:
akcija, mergina, moteris, seksualinis smurtas
Dar šia tema
Informaciniai plakatai padės atpažinti smurto prieš vaiką požymius
Seimas ragina aktyviau rūpintis smurto prevencija ugdymo įstaigose
Teisingumo ministerija: bus ištirtas kiekvienas smurto atvejis kalėjime
Pravieniškėse dėl smurto pavojaus šį savaitgalį stiprinama kontrolė