VIlniaus universitetas, archyvinė nuotrauka

Keičiasi konkursinių balų skaičiavimo skalė

538
(atnaujinta 14:40 2019.02.08)
Nuo šiol maksimalus konkursinis balas stojantiesiems siekia 10 balų, tačiau ministerija įspėja, jog pats balas nesikeičia, o perskaičiuojamas į 10-balę skalę

VILNIUS, vasario 8 — Sputnik. 2019 metais skaičiuojant konkursinį balą pereinama prie suvienodintos 10-balės skaičiavimo skalės — jis galės būti nuo 4 iki 10 balo, informuoja Švietimo, mokslo ir sporto ministerija.

Naujasis konvertavimas geriau atspindės abituriento pasiekimus, nei ligi šiol naudotas skaičiavimas. 2019 metais minimalaus konkursinio balo kartelė išlaikoma tokia pat kaip pernai.

Švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius patvirtino 2019 metų mažiausius konkursinius balus stojant į valstybės finansuojamas studijų vietas universitetuose ir kolegijose. Skaičiuojant konkursinį balą valstybiniai brandos egzaminai iš 16–100 balų vertinimo skalės bus perskaičiuojami į 4–10 skalę, dėl to keičiasi ir mažiausio konkursinio balo skaitinė išraiška.

Nors skaitinė minimalaus konkursinio balo išraiška pasikeičia, jo vertė išlieka tokia pat kaip pernai. 2018 metais galiojęs minimalus konkursinis balas stojant į universitetus 3,6 šiemet perskaičiuojamas į 5,4, o stojant į kolegijas — 2 į 4,3 balo.

Paskelbtas mažiausias stojamasis konkursinis balas į universitetus ir kolegijas >>

Ministerijos pranešime pabrėžiama, kad stojamojo balo skaičiavimo pakeitimas leis matyti realesnį vaizdą — jei abiturientas 10 balų skalėje surinko penkis balus, tai reiškia, kad jo pasiekimai verti penketo. Anksčiau buvo trys skirtingos vertinimo skalės: mokyklinio dešimtuko, valstybinių egzaminų šimtuko ir stojamojo balo dešimtuko, kuris nesutapo su mokyklinio dešimtuko. Nuo šiol šios vertinimo skalės suvedamos į vieną.

Kaip ir pernai, konkursinis balas skaičiuojamas iš keturių dalykų brandos egzaminų. 5,4 balo (2018 metais — 3,6) susidaro, jeigu mokinys išlaiko 4 brandos egzaminus pagrindiniu lygiu. Slenkstinį balą 4,3 (2018 metais — 2) stojantysis surenka 4 brandos egzaminus išlaikęs patenkinamu lygiu.

538
Dar šia tema
Kur stoti: labiausiai studentus vilioja Vilniaus universitetas
Pirmenybė karo prievolininkams stoti į valstybės tarnybą prieštarauja Konstitucijai
Į profesinio mokymo įstaigas pakviesta dar 1,5 tūkst. stojančiųjų
Premjeras Saulius Skvernelis atidarė parodą STUDIJOS 2019