Dviračių takas Vilniuje

Vilniuje, Narbuto gatvėje, tiesiamas naujas dviračių takas

72
(atnaujinta 14:12 2019.02.07)
Raudono asfalto takas drieksis nuo Pilaitės iki Konstitucijos prospekto, palei jo bus įrengti nauji šaligatviai, pasodinti nauji medžiai ir krūmai, įrengtas naujas dviračių ir pėsčiųjų tako apšvietimas

VILNIUS, vasario 10 — Sputnik. Šiemet Narbuto gatvėje bus pradėtas tiesti naujas beveik keturių kilometrų ilgio dviračių ir pėsčiųjų takas, praneša Vilniaus savivaldybės spaudos tarnyba.

Raudono asfalto takas drieksis nuo Pilaitės iki Konstitucijos prospekto. Takui įrengti savivaldybė skirs apie tris milijonus eurų, likęs beveik milijoną eurų — iš ES investicijų programos.

Vilniaus vicemeras Linas Kvedaravičius pažymėjo, kad kasmet daugėjant dviračių entuziastų, o taip pat ir populiarėjant elektriniams paspirtukams, savivaldybė sparčiai plėtoja infrastruktūrą bei nuolat ieško sprendimų sąlygoms gerinti.

"Narbuto gatvės dviračių ir pėsčiųjų takas — pagrindinė miesto Vakarinės dalies jungtis su miestu, kuria galės naudotis keliasdešimt tūkstančių Pilaitės, Karoliniškių, Justiniškių, Viršuliškių dviratininkų ir pėsčiųjų. Naujas takas susijungs su jau nutiestais takais palei Laisvės prospektą bei ką tik baigta atkarpa Justiniškių gatvėje", — pasakė vicemeras.

Šioje tako atkarpoje bus paklotas raudonas asfaltas, įrengti nauji šaligatviai, pasodinti nauji medžiai ir krūmai, įrengtas naujas dviračių ir pėsčiųjų tako apšvietimas. Atkarpoje tarp Laisvės prospekto bei Narbuto stotelės bus įrengta juosta viešajam transportui.

Новая велодорожка в Вильнюсе
Dviračių takas Vilniuje

Dalyje šios jungties darbai jau yra prasidėję — pernai Pilaitės prospekte pradėtas tiesti naujas daugiau kaip 1,5 km ilgio dviračių ir pėsčiųjų takas, kuris drieksis nuo esamo Senosios Pilaitės kelio iki Sietyno ir Spaudos gatvių, o šalia jo atsiras ir naujas šaligatvis. Tiesiant naują taką, bus įrengtas ir dviračių eismui pritaikytas šviesoforas ties sankryžomis su Pociūno ir Sietyno gatvėmis. Šiai atkarpai įrengti savivaldybė skyrė apie 740 tūkstančių eurų.

Pernai visame mieste įrengta daugiau kaip 1,7 tūkstančio naujų dviračių stovų, prie kurių galima saugiai prirakinti dviračius. Skaičiuojama, kad bendros investicijos į dviračių ir dalies pėsčiųjų infrastruktūros gerinimą šiemet sieks apie septynis milijonus eurų.

Dviračiu aplink Žaliuosius ežerus ir po Valakupius
© Sputnik /
Dviračiu aplink Žaliuosius ežerus ir po Valakupius
72
Tegai:
dviračių takai, Lietuva, Vilnius
Temos:
Eismo pakeitimai Vilniuje (64)
Dar šia tema
Dviračiu po Vilniaus centrą ir Neries krantines
Šiauliuose paauglys dviračiu partrenkė moterį
Kaip atrodo 2 km ilgio dviračių takas Justiniškėse