Pasienio komtrolės punktas, archyvinė nuotrauka

Baltarusijos ir Lietuvos pasienyje gali atsirasti nauji kontrolės punktai

175
Šiuo metu Baltarusija aptarinėja šį klausimą su Lietuva

VILNIUS, vasario 10 — Sputnik. Keturi supaprastintos kontrolės punktai prie Baltarusijos sienos su Lietuva gali gauti tarptautinį statusą, praneša Sputnik Baltarusija su nuoroda į Baltarusijos valstybinio pasienio komiteto vadovo Anatolijaus Lapo pareiškimą "SB" laikraštyje.

Pasak jo, Valstybinis pasienio komitetas ir Valstybinis muitinės komitetas aptarinėja šį klausimą su Lietuva. Kalbama apie supaprastintos kontrolės punktus "Tverevičius – Vidzy", "Adutiškis – Moldeviči", "Eišiškės – Dotiškės" ir "Latežeris – Porečje".

Lietuvos ir Bltarusijos pasienis, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Василий Семашко

Šiuo metu Baltarusijos ir Lietuvos pasienyje veikia penki tarptautiniai pasienio kontrolės punktai: "Privalka – Raigardas", "Beniakonys – Šalčininkai", "Kamennyj Log – Medininkai", "Šumskas-Loša" ir "Kotlovka-Lavoriškės".

Kontrolės punktas "Šumskas – Loša" šį statusą įgijo tik 2017 metų vasario mėnesį. Tai leido sumažinti apkrovą punkte "Kamennyj Log".

Valstybinio pasienio komiteto vadovas priminė, kad atnaujinimo darbai pagrindiniuose kontrolės punktuose pasienyje su Latvija, Lietuva ir Lenkija jau baigti. Be to, netrukus turėtų prasidėti modernizavimo darbai punkte "Kamennyj Log".

Baltarusijos ir Lietuvos pasienyje periodiškai susidaro automobilių eilės, dažniausiai tai vyksta prieš savaitgalius ir šventes. Labiausiai perkrautas yra pasienio punktas "Kamennyj Log".

175
Tegai:
Lietuva, Baltarusija
Dar šia tema
Vilniaus oro uoste pasieniečiai sulaikė du teisėsaugos ieškomus lietuvius
Beveik pusė tūkstančio sunkvežimių laukia įvažiavimo į Lietuvą pasienyje su Baltarusija
Siena Ukrainos ir Rusijos pasienyje "sumažėjo"