Lietuvos žemės ūkio ministerija

ŽŪM perkėlimas į Kauną kainuos Lietuvai daugiau nei 5 mln. eurų

74
(atnaujinta 15:04 2019.02.11)
Pasak žemės ūkio ministro Giedriaus Surplio, sprendimas perkelti ministeriją į Kauną padės sustiprinti šį regioną

VILNIUS, vasario 11 — Sputnik. Lietuvos žemės ūkio ministerijos ir jos pavaldžių struktūrų perkėlimas iš Vilniaus į Kauną kainuos biudžetui daugiau nei 5 mln. eurų, praneša LRT.

Pasak žemės ūkio ministro Giedriaus Surplio, toks sprendimas padės sustiprinti Kauno regioną.

"Kaunas yra toks mūsų žemės ūkio, galima sakyti, lopšys. Čia turime Žemės ūkio akademiją, čia turime Veterinarijos akademiją, galų gale — Žemės ūkio rūmai, kitos žemdirbių organizacijos yra Kaune, ir tai yra arčiau Lietuvos vidurio esantis didmiestis. Taigi, visa tai sudėjus, tikrai manau, kad šitas sprendimas yra geras", — pažymėjo ministras.

Perkėlimo procedūra turėjo būti pradėta praeitą penktadienį. Ministerija ir dvi jos tarnybos turi būti perkeltos į Kauną iki kitų metų kovo 31 dienos.

"Didindami Kauno prestižą, keldami ministeriją į Kauną, pasakydami, kad šiaip jau 100 kilometrų dviem ministerijoms — vienai Vilniuje, kitai Kaune — nėra toks didelis atstumas, mes siunčiame žinią, kad iš tiesų tas mūsų dviejų miestų konglomeratas yra gyvybingas. Ir sudarome galimybę, sakau, atkreipti dėmesį investuotojams", — sako Surplys.

Žemės ūkio ministerija
© Sputnik / Александр Липовец

Pirmadienį žemės ūkio ministras susitiks su darbuotojas, nepatenkintais ministerijos perkėlimu.

Anksčiau Lietuvos ministras pirmininkas Saulius Skvernelis pareiškė, kad kai kurios Žemės ūkio ministerijos perkėlimo nuostatos prieštarauja įstatymams, ir davė savaitę dokumentui patobulinti.

Pažymėtina, kad per Žemės ūkio ministerijos reorganizavimą bus atleista apie 50 darbuotojų, kelios dešimtys žmonių savanoriškai paliko savo pareigas.

Galutinis sprendimas dėl pavaldžių struktūrų perkėlimo į Kauną bus priimtas šią savaitę.

74