Miglė Vilčiauskaitė-Migloko, archyvinė nuotrauka

"Eurovizijos" atrankos dalyvė sulaukė kritikos nepadorų gestą

132
(atnaujinta 11:02 2019.07.24)
Anot merginos, Nacionalinio transliuotojo etiketo reikalavimai yra cenzūra, kai kalbama apie meno kūrinio atlikimą

VILNIUS, vasario 12 — Sputnik. Lietuvoje "Eurovizijos" atrankos pusfinalio dalyvė Miglė Vilčiauskaitė-Migloko nacionalinės atrankos metu parodė nepadorų gestą. YouTube kanale paskelbtas įvykio vaizdo įrašas.

Šeštadienį įvyko pirmasis atrankos pusfinalis, kuriame pasirodė 12 atlikėjų ir grupių, kurie kovojo dėl keturių kelialapių į vasario pabaigoje vyksiantį atrankos finalą. Pasirodymo metu Migloko, atlikdama savo dainą "Rožės", iškėlė du vidurinius pirštus į orą. Už tokį elgesį dainininkė sulaukė kritikos.

"Dainos atlikimas yra spektaklis, meno kūrinys. Prieš pasirodymą nebuvo pravestas instruktažas apie tai, kad Nacionalinis transliuotojas taiko cenzūrą meno kūriniams ir egzistuoja kažkokie neleidžiami judesiai", — Facebook pasidalino Migloko.

Pasak dainininkės, Lietuvos delegacijos "Eurovizijoje" vadovas Audrius Giržadas, komentuodamas jos atlikimą, tariamai leido sau "mizoginišką komentarą".

Dainininkė paskelbė, jog neketina atsiprašyti.

"Aš ne tik nesiruošiu atsiprašyti, bet ir manau, kad A. Giržadas turėtų manęs atsiprašyti už savo mizoginišką komentarą ir grasinimą. Žodžiu "mergaitė" vadinti suaugusią moterį, mamą? Tai galiu suprasti tik kaip mėginimą pažeminti, parodyti moteriai jos vietą - gašliai judinti klubais ir imituoti frikcijas nulenkus galvą yra "OK", o būti drąsiai ir ekpresyviai judėti taip, kaip moteriai nepriimtina, jau nebegalima? Kodėl? Jei jau kalbame apie žinutę, kurią siunčia judesys, tai jaunai merginai demostruoti nuolankų seksualumą ir lytinio akto judesius galima, o išsitiesti ir "pasiųsti" įsivaizduojamą lyrinį herojų — nusikaltimas? Tai rodo, kad principai ir moralė yra apsimestinė, suvaidinta ir sumeluota", — pasipiktino atlikėja.

Šiemet "Eurovizija" vyks Tel Avive. Lietuvos atstovas pasirodys antrame konkurso pusfinalyje, kuris vyks gegužės 16 dieną.

Pernai Lietuvai atstovavo Ieva Zasimauskaitė, kuri pateko į finalą ir užėmė 12-ą vietą.

132
Tegai:
Eurovizija-2019
Temos:
Dainų konkursas "Eurovizija 2019" (28)
Dar šia tema
Tėvai pasipiktino lietuvių kalbos mokytojos elgesiu
JAV sukritikuota Kongreso narė už vaizdo įrašą, kuriame ji šoka
Klaipėdos uostas

Paskelbti galutiniai tyrimų rezultatai po incidento Klaipėdos jūrų uoste

(atnaujinta 14:45 2020.08.14)
Pažymima, kad remiantis po teršalų surinkimo ties Melnrage, Giruliais, Karkle, Palanga ir Smiltyne paimtų grunto mėginių tyrimų duomenimis, naftos produktų smėlyje neaptikta

VILNIUS, rugpjūčio 14 — Sputnik. Paaiškėjo paskutiniai tyrimų rezultatai dėl Klaipėdos jūrų uoste įvykusio incidento, praneša Aplinkos ministerija.

Pažymima, kad remiantis po teršalų surinkimo ties Melnrage, Giruliais, Karkle, Palanga ir Smiltyne paimtų grunto mėginių tyrimų duomenimis, naftos produktų smėlyje neaptikta. 

Pažymima, kad minėtose vietose pakartotinai paimtų vandens mėginių tyrimų rezultatai parodė, kad po teršalų surinkimo naftos produktų taip pat neaptikta ir vandenyje.

"Pirmųjų mėginių, paimtų ties I ir II Melnrage rezultatai parodė, kad iškart po įvykio tarša Baltijos jūros paviršiniuose vandenyse viršijo metinę ribinę normą. Išsiliejimo dieną paimtų mėginių koncentracija ties I Melnrage siekė 2,2 mg/l, o ties II Melnrage — 8,1 mg/l", — teigiama pranešime.

Rugpjūčio 9 dieną įvykus incidentui Klaipėdos jūrų uoste, Aplinkos apsaugos agentūros specialistai nuvyko į įvykio vietą ir paėmė vandens mėginius, skirtus išsiliejusių naftos produktų identifikavimui bei teršalų koncentracijai nustatyti. Vandens mėginiai buvo paimti Klaipėdos jūrų uoste, ties I Melnrage ir II Melnrage. Ištyrus juos laboratorijoje, nustatyta, kad uosto teritorijoje pasklidę teršalai yra dyzelinas.

Tegai:
nafta, Klaipėdos uostas
Dar šia tema
Kauno oro uostą papildė du nauji priešgaisriniai automobiliai
Vilniaus oro uoste pasieniečiai sučiupo du teisėsaugos vengusius lietuvius
Moteris dirba nuotoliniu būdu

Pradėta tikrinti ar COVID-19 sergantys ir sąlytį su jais turėję asmenys izoliuojasi

(atnaujinta 15:01 2020.08.14)
Dėl izoliacijos taisyklių nesilaikymo fiziniams asmenims gali būti skiriama bauda nuo 500 iki 1500 eurų

VILNIUS, rugpjūčio 14 — Sputnik. Tikrinama ar asmenys, kuriems patvirtinta COVID-19 liga ir kurie gydomi namuose, arba su jais sąlytį turėję asmenys, kurie taip pat turi izoliuotis, laikosi izoliavimosi taisyklių, rašo Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC).

Nurodyta, kad asmenys, kuriems privaloma izoliuotis, negali išeiti iš namų ar kitos vietos visas 14 dienų. Per tą laikotarpį jie negali priiminėti svečių, eiti į parduotuvę. Maistą ir kitas būtinas priemones prie ligonio izoliavimosi patalpos išorinių durų turi palikti kiti asmenys.

Pagal dabar galiojančias taisykles, asmenys gali izoliuotis apsistodami atskirame bute ar name, gerai izoliuotame individualaus buto ar namo aukšte su atskiru sanitariniu mazgu. Izoliavimosi metu toje pačioje patalpoje kartu su ligoniu negali gyventi kiti sveiki asmenys.

Atkreipiamas dėmesys, kad kartu su ligoniu gyvenantys asmenys taip pat yra sąlytį turėję asmenys, kuriems privaloma izoliuotis 14 dienų po paskutinės sąlyčio dienos ir laikytis izoliavimosi taisyklių. Jie turi izoliuotis atskiruose gerai vėdinamuose kambariuose, apriboti judėjimą namuose ir sumažinti dalijimąsi bendra erdve.

Rusijoje registruota vakcina nuo COVID-19
© Sputnik / РФПИ и Центр имени Гамалеи

NVSC specialistai atsitiktinės atrankos būdu kas savaitę atrinks 20 proc. izoliacijoje esančių asmenų ir tikrins, ar jie neišeina iš namų.

Šią savaitę specialistai jau patikrino 109 asmenis, kurie izoliuojasi namuose dėl to, kad jiems patvirtinta COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) lengva forma, įtariama, kad jie serga arba dėl to, kad jie turėjo sąlytį su sergančiuoju. Pirmųjų patikrinimų metu pažeidimų nenustatyta. Specialistams nuvykus buvo įsitikinta, kad izoliuotis privalantys asmenys yra namuose ar kitoje jų nurodytoje vietoje.

Taip pat NVSC priminė, kad pasibaigus karantinui, tačiau besitęsiant koronaviruso epidemijai tam, kad liga neišplistų visuomenėje, sąlytį su COVID-19 infekcija turėję asmenys izoliuojami epidemiologo sprendimu. Dėl izoliacijos taisyklių nesilaikymo fiziniams asmenims gali būti skiriama bauda nuo 500 iki 1500 eurų.

Tegai:
koronavirusas, Lietuva, Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC)
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Šakiuose maitinimo įstaigoje neblaivus vyras atsisakė užsidėti apsauginę veido kaukę
Britanija papasakojo, kodėl Vakaruose neleis rusiškos vakcinos