Linas Linkevičius, archyvinė nuotrauka

URM vadovas paragino nekabinti etikečių Kinijai

74
(atnaujinta 10:22 2019.02.13)
Anksčiau Lietuvos specialiosios tarnybos pavadino Kiniją viena iš grėsmių šalies nacionaliniam saugumui

VILNIUS, vasario 13 — Sputnik. Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius paragino nekabinti etikečių Kinijai. Pasak jo, kabinti šiai vienai didžiausių ekonomikų pasaulyje etiketes būtų neatsakinga.

Apie tai ministras kalbėjo interviu Žinių radijui.

"Kinai puikiai žino, kad mes turime įstatymus, kurie saugo mūsų strateginę infrastruktūrą, kur mes žiūrime jautriau, jeigu yra investicijos į strateginius objektus. Kai žinai taisykles ir jos gerbiamos, nėra didelių problemų. Taip kad čia aš nekabinčiau kažkokių etikečių, nebūtų tai atsakinga daryti", — sakė ministras.

Linkevičius pareiškė, kad nemato naudos iš viešos diskusijos. Jis pažymėjo, kad tų dokumentų autoriai turi paaiškinti, "kokių jie turi motyvų ir kodėl būtent tokius teiginius skleidžia". Diplomatas pridūrė, kad pirmiausia Lietuva žiūri savo nacionalinių interesų.

Huawei Vilniuje, archyvinė nuotrauka
© Sputnik/ Владислав Адамовский.

Praeitą savaitę Lietuvos specialiosios tarnybos pavadino Kiniją viena iš grėsmių šalies nacionaliniam saugumui. Valstybės saugumo departamentas (VSD) ir Antrasis operatyvinių tarnybų departamentas prie Krašto apsaugos ministerijos (AOTD) pristatė ataskaitą, kurioje teigiama, kad Kinija gali "šnipinėti", bandyti "verbuoti" Lietuvos piliečius ir mėginti gauti prieigą prie įslaptintos informacijos.

Kinijos ambasada pavadino Lietuvos pateiktus kaltinimus absurdiškais. Pranešime pažymima, kad Kiniją "sukrėtė ir nustebino visiškai nepriimtini" Lietuvos specialiųjų tarnybų pareiškimai.

Be to, viena svarbiausių grėsmių Lietuvai buvo įvardinta Rusija.

Šiuo atveju Linkevičius Rusijos įtraukimą į sąrašą laiko savaime suprantamu. Pasak jo, "nereikia būti dideliu ekspertu ar kažkokiu analitiku, kad tą grėsmę įžvelgtumei". Linkevičiaus nuomone, Lietuvoje pavyko pasiekti pakankamą informuotumo apie šią grėsmę lygį.

Anksčiau Lietuva prisijungė prie JAV kampanijos prieš "Huawei". JAV valdžios teigimu, ES šalys neturėtų naudoti Kinijos įmonės įrangos, diegdamos penktos kartos mobiliojo ryšio sistemas (5G), arba "pasirašyti sutartis su nepatikimais tiekėjais iš tokių šalių kaip Kinija".

Tačiau po patikrinimo Lietuvoje nebuvo užregistruota jokių atvejų, įrodančių, kad "Huawei" kelia grėsmę nacionaliniam saugumui.

74
Tegai:
Kinija, Užsienio reikalų ministerija (URM), Linas Linkevičius
Dar šia tema
Kinija laiko kaltinimus iš Lietuvos pusės absurdiškais ir kvailais
Kasperavičius: JAV paskatino Lietuvą įvardyti Kiniją tarp pagrindinių "grėsmių"
Idiotizmas kaip grėsmė nacionaliniam saugumui. Atsiprašant