Senamiestis, archyvinė nuotrauka

Valstybės atkūrimo proga Vilniuje vyks nemokamos ekskursijos

82
(atnaujinta 14:10 2019.02.13)
Vasario 16-ąją profesionalūs gidai papasakos, kokiomis sąlygomis pavyko atkurti Lietuvos nepriklausomybę

VILNIUS, vasario 13 — Sputnik. Lietuvos valstybės atkūrimo proga šį šeštadienį Vilniuje vyks nemokamos ekskursiojos po sostinės gatves, kurių metu profesionalūs gidai papasakos, kaip ir kokiomis sąlygomis pavyko atkurti Lietuvos nepriklausomybę, kaip gimė Lietuvos trispalvė ir kur ji pirmąkart suplevėsavo, kas sukūrė Lietuvos herbą, kur vyko pirmosios lietuviškos Mišios, informuoja Vilniaus turizmo informacijos centras.

Ekskursijoms reikia iš anksto registruotis: jos vyks Vasario 16 dieną, 11:00 (ekskursija bus fotografuojama) bei 14:00.

Apie Lietuvos Nepriklausomybės Akto pasirašymą ir jo paieškas kalbama daug, tačiau lietuvybei palaikyti ir nepriklausomos Lietuvos idėjai įgyvendinti prireikė daugybės žmonių pastangų. Keliaujant po Vilnių specialiu Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui sukurtu maršrutu susipažinsite su ankstyvojo XX a. šalies kultūriniu gyvenimu. Už Senamiesčio pastatų fasadų besislepiančios istorijos laukia, kada bus papasakotos.

82
Tegai:
nemokama ekskursija, Lietuvos valstybės atkūrimo diena, Vasario 16-oji
Temos:
Lietuvos Valstybės atkūrimo diena (23)
Dar šia tema
Valstybės atkūrimo dieną Vilniuje — nemokamas viešasis transportas
Šimašius kviečia jaunimą į eitynes "Lietuvos valstybės keliu"
Vasario 16-osios renginių metu sostinėje ― laikini eismo ribojimai
Policija, archyvinė nuotrauka

Vilniaus rajone areštuotas apsvaigęs nuo narkotikų karys

Policijos pareigūnai, atvykę į iškvietimą, rado neblaivų Lietuvos kariuomenės karį bei rutuliukus su augalinės kilmės medžiaga

VILNIUS, gruodžio 1 — Sputnik. Vilniaus rajone policija uždarė į areštinę apsvaigusį nuo narkotinių karį, teigiama policijos įvykių suvestinėje.

Incidentas įvyko pirmadienio dieną, apie 15:30. Kalviškių kaimo namuose. Policijos pareigūnai, atvykę į iškvietimą, rado galimai apsvaigusį nuo narkotinių medžiagų neblaivų (1,12 prom.) Lietuvos kariuomenės karį (g. 1998 m.). 

Kambaryje rasti ir paimti 6 folijos rutuliukai su augalinės kilmės medžiaga (įtariama, kad narkotine medžiaga). 

Vyras uždarytas į areštinę. Pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Tegai:
Vilnius
Dar šia tema
Lietuvos karys buvo sugautas su kontrabandinėmis baltarusiškomis cigaretėmis
Lietuvos karys įkliuvo mašinoje su narkotikais
Lietuvos kariuomenės karys gavo šautinį sužalojimą
Vaikas prie kompiuteriaus

Gydytojas pasiūlė šešioms savaitėms įvesti nuotolinį mokymą Lietuvoje

(atnaujinta 20:09 2020.11.30)
Pasak Kasiulevičiaus, respublikoje paprasčiausiai nėra resursų bent kartą per savaitę testuoti visus mokinius ir mokytojus, o tokioje situacijoje mokytis nėra saugu

VILNIUS, gruodžio 1 — Sputnik. Vilniaus klinikinės ligoninės "Santaros" gydytojas, Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto darbuotojas Vytautas Kasiulevičius pasiūlė bent šešioms savaitėms pervesti mokinius Lietuvoje į nuotolinį mokymą. Apie tai jis parašė Facebook.

Seimo pastatas, archyinė nuotrauka
© Sputnik / Владислав Адамовский

Pasak gydytojo, Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkas Andrius Navickas pareiškė, kad padėtis ugdymo institucijose sparčiai blogėja. Pažymima, kad beveik du tūkstančiai mokytojų ir kitų ugdymo įstaigų darbuotojų jau susirgo Covid-19.

"Kadangi mūsų šalis neturi resursų kartą per savaitę testuoti visų mokinių ir mokytojų, tikslingiausia būtų bent 6 savaitėms pereiti tik į nuotolinį mokymą, kol situacija stabilizuosis", — pasakė Kasiulevičius.

Pasak jo, tiek nueinanti valdžia, tiek naujoji Vyriausybė turėtų atsižvelgti į mokytojų raginimus.

Savo ruožtu laikinai einantis sveikatos apsaugos ministro pareigas Aurelijus Veryga spaudos konferencijoje pažymėjo, kad jis pasiūlė Švietimo, mokslo ir sporto ministerijai Kalėdų atostogas pradėti anksčiau ir panaudoti šį laikotarpį kaip savotišką pertrauką visiems mokiniams. Tokių pasiūlymų dėl ikimokyklinio ugdymo dar nebuvo gauta.

Karantinas Vilniuje
© Sputnik / Владислав Адамовский

Respublikoje iki gruodžio 17 dienos galioja karantinas, kai kurios mokyklos nedirba, viešieji renginiai atšaukti ir galioja rekomendacija likti namuose. Taip pat veikia keletas kitų apribojimų.

Naujausiais duomenimis, šalyje yra daugiau nei 61 tūkstantis COVID-19 atvejų, serga 46378 žmonės, pasveiko 14 211 pacientas. Mirčių skaičius išaugo iki 505.

Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje nustatyta daugiau kaip 61,8 milijono infekcijos atvejų, daugiau nei 1,4 milijono žmonių mirė.

Naujas visuotinis karantinas Lietuvoje
© Sputnik
Naujas visuotinis karantinas Lietuvoje
Tegai:
mokymas nuotoliniu būdu, mokyklos, koronavirusas, Lietuva
Temos:
Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje