kanapių ir kokaino kontrabanda

Kauno rajone sulaikytas prabangus "BMW" su kanapių ir kokaino kontrabanda

111
(atnaujinta 15:39 2019.02.13)
Automobilio dugne buvo įrengtos slėptuvės su 3,7 kg kokaino ir 25 kg marihuanos, bendra sulaikytų kvaišalų vertė juodojoje rinkoje — 620 tūkst. eurų, įtariamajam gresia iki penkiolikos metų laisvės atėmimo bausmė

VILNIUS, vasario 13 — Sputnik. Pirmadienį muitininkų patrulis Juragiuose sulaikė automobilį "BMW" X6 su 3,7 kg kokaino ir 25 kg marihuanos kontrabanda, kvaišalų vertė juodojoje rinkoje — daugiau nei pusė milijono eurų, praneša VSAT spaudos tarnyba.

Pirmadienį sustiprintą kontrolę kelyje Kaunas – Marijampolė vykdęs Kauno teritorinės muitinės mobiliosios grupės patrulis Juragių miestelyje sustabdė link Kauno važiavusį automobilį "BMW" X6.

Vairuotojas, latvių tautybės Rusijos pilietis, sustabdytas labai susijaudino, sakėsi grįžtantis iš kelionės Lenkijos Gdansko mieste, kur lankė gimines. Be to, iškart pasiteiravo, ar pareigūnai neturi su savim vaistinėlės (nors tokią turėjo ir savo mašinoje), mat, jis jaučiasi blogai ir turi problemų su širdimi.

Tuo metu automobilį apžiūrinėjusių muitinės kinologų šuo aktyviai susidomėjo "BMW" X6 dugnu. O ir pareigūnai atkreipė dėmesį, kad vairuotojas apsirengęs itin lengva apranga — su trumparankoviais vasariniais marškinėliais, be kojinių ir t.t. Be to, mašinos bagažinėje buvo pilna prekių su etiketėmis, kuriose kainos nurodytos eurais.

Nusprendus "BMW" detaliai patikrinti rentgeno kontrolės sistema Kybartuose, vairuotojo elgesys tapo dar keistesnis, o pareigūnai rimtai susirūpino žmogaus sveikata, nes vairuotojas net ėmė alpti.

Vis dėlto patikrinimo išvengti nepavyko: jo metu buvo nustatyta, kad automobilio dugne įrengtos slėptuvės, iš kurių pareigūnai ištraukė 12 paketų su kokainu (iš viso 3,7 kg) ir 109 paketus su marihuana (25 kg).

Bendra sulaikytų kvaišalų vertė juodojoje rinkoje — 620 tūkst. eurų. Muitininkai taip pat sulaikė ir 2018 metais pagamintą "BMW" X6 (jo vertė — apie 100 tūkst. eurų).

Dviem paroms buvo sulaikytas ir Rusijos pilietis, o Muitinės kriminalinės tarnybos Kauno skyriuje pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl labai didelio kiekio narkotikų kontrabandos.

Įtariamajam gresia laisvės atėmimo bausmė nuo dešimties iki penkiolikos metų.

111
Tegai:
kontrabanda, Kaunas
Temos:
Kontrabanda, dokumentų klastojimas ir kiti įvykiai Lietuvos pasienyje (323)
Dar šia tema
Traukiniu buvo vežama apie 300 tūkst eurų vertės rūkalų kontrabanda
Sostinėje sulaikyta šimto tūkstančių eurų vertės kontrabanda
Šalčykščios upėje rasta 45 tūkst eurų vertės kontrabanda
Rusijos pilietis buvo sulaikytas su kontrabanda Kybartuose
Klaipėdas uostas, archyvinė nuotrauka

Girtas vilkiką vairavęs baltatrusis kelte sukėlė eismo įvykį

(atnaujinta 12:37 2020.06.04)
VSAT duomenimis, vyrui nustatytas 2,10 prom. girtumas. Baltarusis buvo sulaikytas, o vilkikas grąžintas į krantą

VILNIUS, birželio 4 — Sputnik. Girtas vilkiko vairuotojas sukėlė eismo įvykį iš Klaipėdos į Švediją turėjusiame plaukti kelte, pranešė Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT).

Trečiadienį vakare VSAT pareigūnai sulaukė keltus aptarnaujančios bendrovės darbuotojų pranešimo. Pranešta, kad iš Klaipėdos į Karlshamną turėjusiame išplaukti kelte įvyko incidentas. Pasieniečiams atskubėjus į keltą nustatyta, kad jo kaltininkas — 44-erių metų Baltarusijos pilietis, Lietuvoje registruoto vilkiko vairuotojas. Besiparkuojantis kelte baltarusis užkliudė kitą automobilį. Įvykio metu asmenys nenukentėjo

VSAT duomenimis, vyrui nustatytas 2,10 prom. girtumas. Jis buvo sulaikytas. Vilkikas buvo grąžintas į krantą. Įvykį tiria uostamiesčio policijos pareigūnai.

Tegai:
vairavimas išgėrus, baltarusis, Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT), Klaipėda
Dar šia tema
Gabendami kontrabandą įkliuvo du pareigūnai ir mikroautobuso vairuotojas
Pasieniečiai sulaikė du rusus, įplaukusius į Lietuvą su gumine valtimi
Ukrainietė mėgino atvykti į Lietuvą su padirbtu vairuotojo pažymėjimu
Koronaviruso testas

Per parą nustatyti trys koronaviruso atvejai

(atnaujinta 11:38 2020.06.04)
Lietuvoje karantino režimas pratęstas iki birželio 16 dienos. Pamažu valdžios institucijos švelnina jo sąlygas, darydamos daugiau nuolaidų gyventojams ir verslui

VILNIUS, birželio 4 — Sputnik. Lietuvoje per parą nustatyti trys nauji koronavirusinės infekcijos atvejai. Apie tai buvo pranešta vyriausybės tinklalapyje, skirtame kovai su COVID-19.

Ketvirtadienio 10:39 valandos duomenimis, bendras užsikrėtusiųjų skaičius siekė 1687. 1273 žmonės pasveiko nuo viruso. Mirusiųjų skaičius nepasikeitė — 71.

Trečiadienį laboratorijos ištyrė 5928 ėminius. Nuo tyrimų pradžios buvo ištirta 321040 ėminių.

Lietuvoje karantino režimas pratęstas iki birželio 16 dienos. Pamažu valdžios institucijos švelnina jo sąlygas, darydamos daugiau nuolaidų gyventojams ir verslui.

Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija.

Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota daugiau nei 6,3 mln. infekcijos atvejų, mirė daugiau nei 383 tūkst. žmonių.

Tegai:
karantinas, koronavirusas, Lietuva
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Virusologas: besimptomiai COVID-19 nešiotojai gali būti grėsmė Baltijos šalims
PSO: dėl pandemijos viso pasaulio diabetikams sumažėjo pagalba
Naftos gavyba

Ekspertas paaiškino, kodėl Rusija mažiausiai visų prarado naftos rinkoje

(atnaujinta 12:36 2020.06.04)
Tarp vartotojų laimėtoja galima laikyti Kiniją, kuri pirmoji susidorojo su pandemija ir pradėjo atsigauti, pareiškė Borisas Marcinkevičius

VILNIUS, birželio 4 — Sputnik. Padėtis naftos rinkoje susiklostė tokia, kad Rusija tarp naftą išgaunančių šalių prarado mažiau nei Saudo Arabija ir JAV, interviu Sputnik Lietuva pareiškė energetikos ekspertas Borisas Marcinkevičius.

Naftos gavyba, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Максим Богодвид

Anot jo, per visus sukrėtimus, nepaisant to, kad skambėjo žodžiai, jog Rusijos naftos kompanijos nesusidoros, vadovybė elgėsi gana ramiai ir flegmatiškai.

"Naftos kompanijų atstovai susirinko į susitikimą Energetikos ministerijoje, paskirstė kvotas apkarpymui. Jokių protestų iš naftos kompanijų nebuvo gauta. Mes visi gyvename šiame pasaulyje, puikiai suprantame, kad jei kuri nors iš mūsų naftos kompanijų būtų kritiškai nepatenkinta šiuo sprendimu, tada tai būtinai praslystų į paviršių. Ne, viskas yra visiškai ramu", — pasakė jis.

Marcinkevičius priminė, kad padėtis Saudo Arabijoje susiklostė ne pačiu geriausiu būdu. Po to, kai Rijadas pradėjo siūlyti naftą su didelėmis nuolaidomis, teko pereiti prie priverstinio gavybos apimčių mažinimo. Tuo pat metu šalyje buvo pakeltas PVM, atšaukta nemažai socialinių išmokų, o galų gale teko atsisakyti siūlomų nuolaidų.

"Objektyvi tikrovė yra tokia, kad į Saudo Arabijos biudžetą naftą buvo įdėta su 80 dolerių kaina. <...> Be to, Saudo Arabija iki 70 procentų savo pajamų gauna iš prekybos nafta ir naftos produktais, todėl atitinkamai Saudo Arabija tiesiog persitempė, kai smarkiai padidino naftos siūlymo apimtį dėl to, kad ji pasiūlė šias nuolaidas ir taip toliau. Jiems nieko gero nenutiko", — papasakojo ekspertas.

Kalbėdamas apie Jungtines Valstijas, Marcinkevičius pažymėjo, kad padėtis JAV skalūnų pramonėje yra gana kritiška, nes įmonės jau pradėjo kreiptis dėl bankroto procedūrų.

"JAV teisingumo departamento duomenimis, gegužės pabaigoje 17 skalūnų bendrovių pateikė bankroto bylas, be to, ne tik mažos, bet ir dvi dideles. To paties teisingumo departamento vertinimais, jei padėtis naftos rinkoje nepasikeis, tada metų pabaigoje bankrutuos mažiausiai 73 įmonės. Valstijos nedalyvavo OPEC + susitarime, motyvuodamos tai tuo, kad antimonopoliniai valstybės įstatymai neleidžia jai dalyvauti kartelių sąmoksluose. Pasak JAV energetikos sekretoriaus Deno Brujeto, gegužės pabaigoje gavybos apimtis JAV sumažėjo 2,2 milijono barelių, ir prošvaistės nematoma", — paaiškino jis.

Tuo pat metu skalūnų pramonėje sparčiai mažėja gavybos apimtis, todėl įmonės verčiamos iškasti daugiau gręžinių.

Ekspertas mano, kad tarp naftą išgaunančių kompanijų nėra laimėtojų, nes jos visos vienaip ar kitaip nukentėjo nuo šios krizės. Tačiau tarp vartotojų yra nugalėtojų, kalbama apie Kiniją. Marcinkevičius pažymėjo, kad būtent Pekinas pirmasis susidorojo su pandemija ir pradėjo greitai atkurti savo pramonę.

"Iš šio trejeto (Rusija, JAV, Saudo Arabija — Sputnik) Rusijai pavyko sukurti sau pačias optimaliausias sąlygas. Tiesa, padėtis susiklosto tokia, kad buvo neįmanoma kažko laimėti, klausimas buvo toks — kas kiek praras. Šiai dienai Rusija prarado mažiau nei kiti didelės naftos rinkos dalyviai. O laimėjo Kinija", — reziumavo jis.

OPEC + balandžio 12 dieną susitarė sumažinti naftos gavybą 9,7 mln. barelių per dieną gegužės – birželio mėn., 7,7 mln. barelių per antrąjį metų pusmetį ir dar 5,8 mln. iki 2022 metų balandžio pabaigos. Kaip atskaitos bazė buvo paimtas 2018 metų spalio mėnesis, tačiau Rusijai ir Saudo Arabijai buvo paimta 11 milijonų barelių per dieną, iš kurių, kaip analogiškai visoms, mažinimas turėtų būti atitinkamai 23 %, 18 % ir 14 %.

Tegai:
Saudo Arabija, JAV, Kinija, Rusija, nafta
Dar šia tema
"Bloomberg" praneša apie problemas, susijusias su Saudo Arabijos naftos iškrovimu JAV
Pirmosios aukos: JAV naftos ir dujų milžinės paskelbė, kad greitai bankrutuos
"Bloomberg": Saudo Arabija birželį sumažins naftos tiekimą
Ekspertas: Baltijos šalys turėtų gerinti santykius su Rusija, kad gautų pajamas iš uostų