Žemėlapis

Lietuva ir Latvija yra blogiausios Šiaurės Europos šalys pagal gyvenimo kokybę

124
(atnaujinta 10:51 2019.02.14)
Ekspertai atsižvelgė į gyventojų perkamąją galią, saugumą, sveikatos apsaugą, pragyvenimo išlaidas ir kai kuriuos kitus veiksnius

VILNIUS, vasario 14 — Sputnik. Latvija ir Lietuva yra blogiausios Šiaurės Europos šalys pagal gyvenimo kokybę, tai rodo tyrimų tarnybos "Numbeo" duomenys.

Reitingo lyderiais tapo Danija, Suomija ir Islandija. Estija užėmė penktą vietą.

Latvijoje rezultatai prasčiausi, gyvenimo kokybės indeksas čia siekia 149,15 balo. Lietuvos rezultatas yra šiek tiek geresnis— 156,36 balo.

"Numbeo" ekspertai atlikdami tyrimą rėmėsi aštuoniais rodikliais: gyventojų perkamoji galia, saugumas, sveikatos apsauga, pragyvenimo išlaidos, nekilnojamojo turto kainų ir gyventojų pajamų santykis, transporto apkrova, aplinkos tarša, klimatas.

Pažymima, kad pasaulio šalių reitinge pagal gyvenimo kokybę pirmauja Danija, Šveicarija ir Suomija. Estija užėmė 11 vietą, Lietuva — 29, o Latvija — 34.

Anksčiau Sputnik Lietuva rašė, kad tyrimų tarnyba "Numbeo" paskelbė geriausių pasaulio miestų pagal gyvenimo kokybę reitingą, kur Vilnius užėmė 99 vietą, aplenkęs Singapūrą, Briuselį (Belgija), Madridą (Ispanija) ir Los Andželą (JAV).

Į šį sąrašą taip pat pateko Latvijos ir Estijos miestai. Ryga užėmė 128, o Talinas — 58 vietą.

Geriausiais miestais pagal gyvenimo kokybę buvo pripažinti Kanbera (Australija), Eindhovenas (Nyderlandai), Rolis (JAV), Adelaidė (Australija) ir Ciurichas (Šveicarija).

124
Tegai:
Latvija, Lietuva, reitingas
Dar šia tema
Lietuvoje — brangiausia elektra tarp Baltijos šalių
Paskelbtas labiausiai užterštų ir švariausių Europos miestų reitingas
Lietuva – Europos lyderė pagal savižudybių skaičių