Lietuvos Konstitucija

Konstitucinis Teismas uždraudė rengti referendumą dėl dvigubos pilietybės dvi dienas

83
(atnaujinta 17:01 2019.02.15)
Organizatoriai norėjo, kad balsavimas vyktų vienu metu su dviem respublikos prezidento rinkimų turais, kad rinkėjai būtų aktyvesni

VILNIUS, vasario 15 — Sputnik. Konstitucinis Teismas uždraudė rengti referendumą dėl dvigubos pilietybės dvi dienas su dviejų savaičių pertrauka, rašoma pranešime spaudai.

Referendumo organizatoriai tikėjosi padidinti rinkėjų aktyvumą, todėl siūlė surengti plebiscitą kartu su prezidento rinkimais — gegužės 12 ir 26 dienomis. Ši idėja siejama su baimėmis, kad referendumas neįvyks dėl mažo aktyvumo. Organizatoriai neabejoja, kad žmonės balsuos už dvigubą pilietybę, tačiau atvykti į rinkimų apylinkes turi bent pusė rinkėjų.

Šiandien Konstitucinis Teismas išaiškino, kad referendumai Lietuvoje gali vykti tik vieną dieną.

Referendume bus teikiama balsuoti dėl šio Konstitucijos 12 straipsnio pakeitimo teksto: "Lietuvos Respublikos pilietybė įgyjama gimstant ir kitais konstitucinio įstatymo nustatytais pagrindais. Lietuvos Respublikos pilietis pagal kilmę, įgijęs konstitucinio įstatymo nustatytus Lietuvos Respublikos pasirinktos europinės ir transatlantinės integracijos kriterijus atitinkančios valstybės pilietybę, Lietuvos Respublikos pilietybės nepraranda. Kitais atvejais Lietuvos Respublikos pilietis negali būti kartu ir kitos valstybės pilietis, išskyrus konstitucinio įstatymo nustatytas išimtis. Pilietybės įgijimo ir netekimo tvarką nustato konstitucinis įstatymas".

Šiuo metu Konstitucijos 12 straipsnis apibrėžia pagrindines Lietuvos Respublikos pilietybės įgijimo nuostatas, pagal kurias Lietuvos pilietybė įgyjama gimstant ir kitais įstatymo nustatytais pagrindais, o išskyrus įstatymo numatytus atskirus atvejus, niekas negali būti kartu Lietuvos Respublikos ir kitos valstybės pilietis.

Praėjusių metų spalį Seimas nusprendė surengti referendumą dėl dvigubos pilietybės įvedimo Lietuvoje. Buvo planuojama jį organizuoti kartu su prezidento rinkimais.

Lietuvos pasai
© Sputnik / Констанция Ждановская

Panašių Konstitucijos pakeitimų priėmimas galimas tik dalyvaujant balsavime daugiau nei pusei Lietuvos piliečių. Siekdami padidinti rinkėjų aktyvumą, organizatoriai tikėjosi surengti jį dviem etapais — per pirmąjį ir antrąjį prezidento rinkimų turus.

Lietuvos parlamentarai pasisakė už dvigubos pilietybės įvedimą Lietuvoje dėl padidėjusios piliečių migracijos po respublikos įstojimo į Europos Sąjungą. Taip pat politikai susirūpinę dėl situacijos aplink "Brexit", nes daugiau nei 200 tūkstančių lietuvių išvyko dirbti į Didžiąją Britaniją, o dėl šalies pasitraukimo iš ES jie gali pradėti masiškai atsisakyti Lietuvos pilietybės.

Tačiau kai kurie politikai mano, kad dviguba pilietybė labiau prisidės prie gyventojų emigracijos. Partijos "Tėvynės sąjunga — Lietuvos krikščionys demokratai" pavaduotojas Laurynas Kasčiūnas taip pat išreiškė nuomonę, kad šios teisės įteisinimas tam tikrais atvejais "gali prieštarauti Lietuvos nacionaliniams interesams", nes dviejų pasų savininkui gali kilti interesų konfliktas.

83
Tegai:
referendumas, Konstitucinis Teismas
Mama ir vaikas prie jūros, archyvinė nuotrauka

Liepos 8 dienos horoskopas visiems zodiako ženklams

(atnaujinta 14:54 2020.07.07)
Ši diena palanki Avinams, kuriems patariama daugiau laiko skirti pramogoms ir poilsiui, Dvyniai taps bet kokios kompanijos siela, o Ožiaragiams patariama būti atidesniais, nes jų laukia spąstai

Rytoj horoskopas žada ne tik nepaprastą minties aiškumą, bet ir norą viską sudėti į vietas. Didelė tikimybė, kad verslas, kuriuo būsite susidomėję, nukreips jus į vakarą. Pasinaudokite šia proga, kad suprastumėte, kas jums yra tikrai svarbu. Bet konfliktų su kitais, ypač su artimaisiais, geriau vengti.

Avinas ( 03.21-04.20) Palanki diena bet kokioms pramogoms, taip pat susitikimams ir deryboms. Jei einate į vizitą su savo sielos draugu, tada stenkitės neatimti iš artimo žmogaus dėmesio, nes draugiškoje atmosferoje galite nepastebėti, kad jūsų draugas jaučiasi vienišas.

Jautis (04.21-05.21) Skirkite daugiau laiko savo sveikatai ir kūno priežiūrai. Galbūt artimiausiu metu jūsų likimas pasikeis į gerąją pusę, ir jūs turite būti visiškai aprūpintas. Jei dar neradote žmogaus, kuris būtų užvaldęs jūsų širdį, tada gali būti, kad susitikimas įvyks artimiausiu metu.

Dvyniai (05.22-06.21) Galite tapti bet kurios kompanijos siela ir įkvėpti kitus savo optimizmu. Meilės sferoje bus tik malonios akimirkos. Kai kurių šio ženklo atstovų laukia naujas hobis ar labai įdomi pažintis.

Vėžys (06.22-07.22) Dabar jūsų kelyje gali kilti įvairių pagundų ir jums reikia joms atsispirti. Priešingu atveju galite padaryti klaidų, už kurias turėsite susimokėti. Meilės srityje stenkitės neprimesti savo žaidimo taisyklių savo partneriui, geriau pasiduokite.

Liūtas(07.23-08.23) Ši diena negali būti vadinama ramia. Laukiami malonūs susitikimai, naujos pažintys ir pasiūlymai. Svarbiausia ne sėdėti, o aktyviai veikti. Ir rezultatas ilgai netruks. Profesinėje srityje gali atsirasti įdomių perspektyvų.

Mergelė (08.24-09.22) Profesinėje veikloje dabar laukiami nauji sprendimai ir naujas požiūris į senas problemas. Asmeniniuose ar šeimos reikaluose galite tikėtis visiško supratimo. Geras laikas kelionėms, naujoms pažintims ir pramogoms.

Svarstyklės (09.23-10.22) Sėkmė šią dieną lydės beveik visus reikalus. Dabar verta prisiminti senus ryšius, jie gali būti labai naudingi profesinei karjerai. Tačiau reikia atsargiai priminti apie save, kad neatrodytų įkyriai. Venkite kritikuoti savo artimuosius — tai gali sukelti didelių kivirčų.

Skorpionas (10.23-11.21) Jūsų mintys gali būti toli nuo profesinių interesų. Pirmiausia ateis malonios asmeninės naujienos ir bus sunku susikaupti darbui. Šiuo atžvilgiu neturėtumėte spręsti apie tai, kas yra bent jau dalis rizikos. Tai gali būti nesaugu.

Šaulys (11.22-12.21) Dabar jūs neturėtumėte būti per daug uolūs darbe, nes daugelis laimėjimų bus tiesiog nepastebėti arba bus laikomi savaime suprantamais dalykais. Stenkitės nevykti į ilgas verslo keliones. Jos atneš daugiau nusivylimo ir praradimų. Stenkitės ne skolinti pinigų.

Ožiaragis (12.22 - 01.20) Ši diena gali paruošti spąstus, į kuriuos lengvai galite patekti, jei nesate dėmesingi ir neklausote artimųjų patarimų. Bet jūs turėsite energijos — daugiau nei pakankamai. Jei įmanoma, darykite dalykus, kurie sukelia tik teigiamas emocijas.

Vandenis (01.21-02.19) Geras ginklas šiandien — valia. Patartina laikytis savo nuomonės ir nekelti papildomų konfliktų jums artimoje aplinkoje.

Žuvys (02.20-03.20) Nors neverta siekti profesinės naudos, už tai turėsite sumokėti dvigubą kainą. Finansiniuose reikaluose būkite atsargesni, stenkitės neinvestuoti į abejotinus įvykius ar dalykus, kurie nėra pernelyg reikalingi. Tačiau naujoms pažintims ir pomėgiams laikas yra gana tinkamas.

Tegai:
horoskopas
COVID-19, archyvinė nuotrauka

Lietuva planuoja įsigyti vaistą koronavirusui gydyti

(atnaujinta 18:55 2020.07.07)
Kol kas siekiama įsigyti kiek daugiau nei 700 ampulių remdesiviro, Lietuvos poreikis yra daugiau nei 2,4 tūkst. ampulių

VILNIUS, liepos 7 - Sputnik. Lietuva planuoja įsigyti antivirusinio vaisto remdesiviro, skirto koronaviruso infekcijai (COVID-19 ligai) gydyti, praneša Sveikatos apsaugos ministerija. 

Dalis suplanuoto vaisto kiekio bus perkama centralizuotai, t. y. kartu su kitomis Europos Sąjungos valstybėmis, kitą dalį Lietuva įsigys individualiai. 

Lietuvos poreikis yra daugiau nei 2,4 tūkst. ampulių remdesiviro, šiuo metu yra siekiama įsigyti kiek daugiau nei 700 ampulių.

Lietuvos sprendimą įsigyti šio vaisto lėmė tai, kad praėjusią savaitę Europos Komisija, atsižvelgdama į 2020 metų birželio 25 d. Europos vaistų agentūros Žmonėms skirtų vaistų komiteto rekomendaciją, pritarė remdesiviro, skirto gydyti COVID-19 ligą, registracijai.

Remdesivirą rekomenduota naudoti gydant koronaviruso infekciją suaugusiems ir paaugliams nuo 12 metų, kuriems liga pasireiškė plaučių uždegimu ir dėl to reikia papildomo deguonies. Komercinis vaisto remdesiviro pavadinimas – "Veklury".

Remdesiviras yra leidžiamas infuzijos būdu (lašinamas) į veną. Iš pradžių jis buvo sukurtas Ebolos viruso sukeltai ligai gydyti.

Remdesiviras yra pirmas vaistas, kurį Žmonėms skirtų vaistų komitetas rekomendavo registruoti ES. 

Lietuvoje iš viso nustatyti 1844 koronaviruso atvejai, šiuo metu šalyje COVID-19 serga 207 žmonės. Nuo viruso mirė 79 užsikrėtusieji, dar 11 žmonių, kuriems buvo diagnozuota COVID-19, mirė dėl kitų priežasčių. 

Nuo birželio 17 dienos Lietuvos valdžia atšaukė karantiną, palikdama nepaprastąją padėtį. Karantino režimas galiojo nuo kovo 16 dienos.

Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija. Koronavirusinė infekcija išplito beveik visame pasaulyje. Naujausiais PSO duomenimis, iš viso yra 11,4 milijono užsikrėtusių žmonių, iš kurių 534 tūkstančiai mirė. Daugiausia atvejų JAV, Brazilijoje ir Indijoje.

Tegai:
COVID-19, koronavirusas, Lietuva
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje