Lietuvos vėliava, archyvinė nuotrauka.

Šalies gimtadienio proga šventiškas oras ir pažintis su gamtos vertybėmis

60
(atnaujinta 16:13 2019.02.15)
Šalta 1918 metų vasario 16-oji Vilniuje prasidėjo tikru šalčiu ― rytą temperatūra buvo nukritusi iki 17°C žemiau nulio

VILNIUS, vasario 16 — Sputnik. Lietuvos valstybės atkūrimo dieną meteorologai žada šventinį orą, praneša Aplinkos ministerija.

Jis gerokai skirsis nuo šaltos 1918 metų vasario 16-osios, kuri Vilniuje prasidėjo tikru šalčiu — rytą temperatūra buvo nukritusi iki 17°C žemiau nulio.

Šiandien Lietuvos hidrometerologijos tarnybos prie Aplinkos ministerijos prognozėmis, orus lems aukšto slėgio laukas, kurio vakarine, šiltąja, dalimi į Baltijos šalis plūstelės šiluma — net 5-9 °C, o šalies pietuose termometrai gali parodyti ir rekordinę 10 °C šilumą. Po ilgoko apniukusio laikotarpio pasirodys saulė, kuri debesų sluoksnį anksčiausiai praplėš šalies vakaruose, o rytinėje pusėje iš jų išsivaduos greičiausiai tik popietę.

Tokie orai vilios į gamtą. Dubysos regioninio parko direkcija kviečia į pėsčiųjų žygį Raseinių krašte. Žygeiviai aplankys Balčios hidrografinį draustinį, Julinų dvaro liepų alėją, Pšemislo Neveravičiaus uosį, Pabalčių (Milžavėnų), Pužų (Pilalės) piliakalnius ir kt.

Lankytojų laukia Kauno Tado Ivanausko zoologijos muziejus — šventės proga įėjimas į jį nemokamas. Jo ekspozicija yra gerokai praturtėjusi. Praėjusiais metais muziejuje buvo rekonstruotos ekspozicijos salės. Dalis jų papildytos naujais eksponatais. Laukinių bičių ekspozicija pagausėjo 144, Lietuvos drugių kolekcija — 409 rūšimis, o egzotinių drugių rinkinys — 115 rūšių. Padidėjo ir bestuburių ekspozicijos dalis.

Kultūros renginiai Vilniuje vasarį
© Sputnik /
Kultūros renginiai Vilniuje vasarį
60
Tegai:
šaltis, Vilnius, vasario 16 diena