Ujūnio druskožemis, Bolivija

Planetos kampeliai, kur galima padaryti gražiausias nuotraukas

82
(atnaujinta 15:06 2019.02.13)
Žirafų sodyba Kenijoje, terminiai šaltiniai Turkijoje, sūpynės virš bedugnės Ekvadore ir kitos unikalios vietos, kuriose padarytos asmenukės galės surinkti tūkstančius "patinka"

VILNIUS, vasario 16 — Sputnik. Socialiniuose tinkluose skelbiama daug kūrybingų nuotraukų iš įvairių pasaulio kampelių, į kurias žiūrint taip pat norisi nusifotografuoti taip, kad liktų malonių prisiminimų. Pateikiame kelias vietas, kur galima padaryti unikalių nuotraukų, kurios surenka tūkstančius "patinka".

Fingalo ola, Didžioji Britanija

Fingalo ola yra viena iš nuostabiausių gamtos sukurtų vietų. Bazalto kolonos susiformavo prieš daugelį metų iš lavos srautų.

Škotų geilų kalba vietovės pavadinimas reiškia "melodijų ola" — joje garsai įmantriai transformuojasi ir aidi olos viduje.

Посмотреть эту публикацию в Instagram

Публикация от Kim (@kimberleygrant)

Pamukalė, Turkija

Šie neįprasti terminiai šaltiniai yra Denizlio provincijoje, Turkijos pietvakaruose. Per daugelį šimtmečių kalcio karbonato prisotinti šaltiniai suformavo vonių su baltais stalaktitais kaskadą.

Посмотреть эту публикацию в Instagram

Публикация от Кучер Евгений (@kucher_yevgeniy)

Sūpynės "The End of the World", Ekvadoras

Šis neįtikėtinas atrakcionas yra Ekvadoro kalnuose, Banjos mieste. Ekstremalios sūpynės virš bedugnės yra 2660 metrų aukštyje virš jūros lygio, iš ten atsiveria nuostabūs Andų vaizdai.

Посмотреть эту публикацию в Instagram

Публикация от Dorota Bracha (@dorotabracha)

Ubudas, Balis

Ubudo miestas garsėja ne tik amatininkų suvenyrais, bet ir populiariomis vietomis nuotraukoms daryti. Ubudas yra apsuptas atogrąžų miškų, ryžių laukų ir terasų, ten yra daug induistų šventyklų ir krioklių.

Šiemet Balis sparčiai populiarėja tarp skirtingų šalių turistų, todėl gražių nuotraukų iš salos skaičius kasdien auga.

Посмотреть эту публикацию в Instagram

Публикация от Karen Denise💚💨 (@spanishhbarbiee)

Ujūnio druskožemis, Bolivija

Išdžiūvęs sūrus Ujūnio ežeras yra Bolivijoje, Altiplano dykuminės lygumos pietuose, 3650 metrų aukštyje virš jūros lygio. Smarkiai lyjant, ežeras virsta didžiuliu veidrodžiu, kuris leidžia kalibruoti palydovus. Taip pat čia yra garo lokomotyvų "kapinės", kai kurie iš jų guli ten daugiau nei 60 metų.

Посмотреть эту публикацию в Instagram

Публикация от PURPLE BEETLE Enterprise (@purplebeetle)

Hitachi pajūrio parkas, Japonija

Hitachi parkas yra Hitachinakos mieste. Parkas buvo įkurtas 1991 metais buvusios Amerikos karinės bazės vietoje. Įvairių sezonų metu parke žydi tam tikros augalų rūšys — tulpės, aguonos, narcizai, lelijos, sakuros.

Посмотреть эту публикацию в Instagram

Публикация от Picturesquare (@insta_select_images)

Mendenhalo ola, Aliaska

Ola 12 kilometrų Mendenhalo ledyne yra netoli Džuno miesto, Aliaskoje. Ji keičia savo išvaizdą kiekvienais metais: ledas oloje tirpsta ir sukuria šaltinius.

Посмотреть эту публикацию в Instagram

Публикация от Robin O'Donoghue (@robin.od)

Žirafų sodyba, Kenija

Žirafų sodyba — tai nedidelis namas Karene, Nairobio priemiestyje, Kenijoje. Čia įgyvendinamos Rotšildo žirafų išsaugojimo programos. Žmonės jas augina, o po to paleidžia atgal į gamtą, kad užtikrintų porūšio išlikimą.

Посмотреть эту публикацию в Instagram

Публикация от Trips To Discover (@tripstodiscover)

Didžiojo kanjono nacionalinis parkas, JAV

Didysis kanjonas laikomas vienu iš gamtos stebuklų pasaulyje ir yra įtrauktas į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą. Jis įsikūręs Kolorado plynaukštėje, nacionalinio parko teritorijoje.

Klimatas kanjono apačioje ir plokščiakalnyje labai skiriasi: apačioje gali būti karšta iki 40 °C, tuo tarpu viršuje — vėsu (15 °C). Turtingoje faunoje yra apie 100 paukščių rūšių ir 60 žinduolių rūšių, tarp kurių pasitaiko ir labai retų atstovų.

Посмотреть эту публикацию в Instagram

Публикация от • G e m m a • (@missgemmaog)

Pura Penataran Agung Lempuyang, Balis

Balio induistų šventykla yra įsikūrusi Karangaseme. Pura Penataran Agung yra laikoma Puros komplekso dalimi, kurio pastatai apsupa Lempuyang kalną. Tai ne tik viena žymiausių Balio šventyklų, bet ir labai populiari vieta tarp turistų.

Посмотреть эту публикацию в Instagram

Публикация от SERDAR_KAMBAROV (@serdar_kambarov)

82
Tegai:
asmenukė
Vežimėlis oro uoste

Lietuvos oro usotai papasakojo kaip tėvams paruošti atžalas kelionei lėktuvu

(atnaujinta 11:59 2020.07.12)
Keliaujantiesiems visuomet patariama turėti savo ir kartu keliaujančių vaikų dokumentų kopijas arba saugoti jas el. pašto dėžutėje

VILNIUS, liepos 12 — Sputnik.  Apie tai, kokiais dokumentais būtina pasirūpinti prieš kelionę ir kaip užtikrinti sklandžią vaikų keliavimo patirtį, dalinasi Lietuvos oro uostų Keleivių patirties valdymo skyriaus vadovė Rasa Petraitienė.

Pastaruoju metu dažniausiai keleivių užduodamas klausimas, ruošiantis kelionei su vaikais, susijęs su būtinaisiais dokumentais. Petraitienė priminė, kad skrydį planuojančiam nepilnamečiui pirmiausiai būtina turėti galiojantį asmens dokumentą: asmens tapatybės kortelę arba pasą. Vaiko gimimo liudijimas nėra keliauti leidžiantis dokumentas.

"Reikia priminti, kad kai kuriose šalyse, pavyzdžiui Turkijoje ar Egipte, asmens tapatybės kortelė negalioja, ten būtinas pasas. Prieš kelionę privalu  pasitikrinti, koks konkrečiai dokumentas priimamas atitinkamoje šalyje. Be to, neužmirškite, jog vaikų asmens dokumentai galioja trumpesnį laiką, o kai kuriose ne ES šalyse reikalaujama, jog asmens dokumentas galiotų bent 12 mėn., tad jau planuojant kelionę lėktuvu, atkreipkite dėmesį ir į dokumentų galiojimo datą", — patarė ji.

Keliaujantiesiems visuomet patariama turėti savo ir kartu keliaujančių vaikų dokumentų kopijas arba saugoti jas el. pašto dėžutėje. Tai, pasak Petraitienės, išties pagelbėtų kelionėje netikėtai dokumentus praradus.

Tėveliams skrendant su įvaikintu vaiku, pareigūnai gali paprašyti pateikti įvaikinimo dokumentus, tad jų originalais ar kopijomis reikėtų pasirūpinti iš anksto.   

Skrendantiems savarankiškai arba su lydinčiu asmeniu

Prasidėjus vasaros atostogoms, dažnai sulaukiama klausimų apie galimybes nepilnamečiams keliauti savarankiškai. Keleivių patirties valdymo skyriaus vadovė patarė tokiais atvejais pirmiausia išsiaiškinti oro bendrovės taisykles: nuo kokio amžiaus vaikams jau leidžiama skristi vieniems ir ar yra teikiamos palydos paslaugos.

Kai kurios aviakompanijos siūlo pasinaudoti nepilnamečių palydos paslauga. Tai yra, sumokėję mokestį, tėvai prieš skrydį patiki vaiką aviakompanijos darbuotojams. Darbuotojai rūpinasi juo oro uoste bei kelionės metu, o po išlaipinimo perduoda pasitinkančiam žmogui. Tokiais atvejais reikia tiksliai žinoti, kas pasitiks vaiką atvykimo vietoje ir pasitinkantis žmogus turi pateikti asmens tapatybę įrodančius dokumentus oro uoste nepilnamečio palydą vykdančiam darbuotojui.

Kertant valstybės sieną, svarbu žinoti, kad nepilnamečiui savarankiškai vykstant į  Šengeno erdvei priklausančias valstybes būtina turėti tik galiojantį pasą arba asmens tapatybės kortelę. Tačiau jei vaikas skrenda vienas į kitas šalis, reikia notaro patvirtinto vieno iš tėvų arba abiejų tėvų leidimo.

Priminta, kad jei vaiko pavardė nesutampa su vieno iš tėvų, su kuriuo vaikas vyksta, pavarde, Lietuvos pasienio pareigūnai gali pareikalauti pateikti vaiko gimimo liudijimą. Vykstant į šalį, kurioje reikia vizų, tėvai privalo gauti vizą ir vaikui, nepriklausomai nuo jo amžiaus.

Šalies oro uostuose — pagalba keliaujantiems su mažamečiais

Petraitienė priminė tėveliams, kurie į kelionę lėktuvu su vaikais ruošiasi pirmą kartą, jog Vilniaus ir Kauno oro uostai turi mažamečiams skirtus gultukus ir vežimėlius.

"Vilniaus oro uosto laipinimo galerijose, kitaip vadinamose "rankovėse", galima naudotis oro uosto vaikiškais vežimėliais. Tai itin patogu, kai išlipus iš lėktuvo norima nuvažiuoti pasiimti savo bagažo. Be to, Vilniaus ir Kauno oro uosto terminale, praėję aviacijos saugumo patikrą, keliaujantieji su vaikais gali naudotis vežimėliais, skirtais naudoti viduje – tai itin praverčia, kai vaikas nori miego arba netikėtai atidedamas skrydis", — sakė Keleivių patirties valdymo skyriaus vadovė.

Visuose šalies oro uostuose aviacijos saugumo patikros postuose taip pat galima pasinaudoti specialiomis kėdutėmis ir gultais kūdikiams, padedančiais vienu metu pasirūpinti ir kūdikiu, ir būtinomis keliavimo procedūromis. Taip pat visuose oro uostuose įrengti patogūs kūdikių maitinimo kambariai, yra žaidimų ir spalvinimui skirtų zonų, kad netektų nuobodžiauti prieš skrydį.

Tegai:
kelionės šeimoms su vaikais, vaikai, Lietuvos oro uostai
COVID-19

Koronaviruso atvejai patvirtinti Vilniaus, Utenos ir Marijampolės apskrityse

(atnaujinta 12:38 2020.07.12)
Per praėjusią parą COVID-19 iš viso nustatytas 1869 žmonėms, tebeserga 207 asmenys, 1571 — pasveiko, 128 žmonės yra izoliacijoje

VILNIUS, liepos 12 — Sputnik. Per vakar parą patvirtinti keturi atvejai, rašo Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC).

Per vakar parą patvirtinti keturi atvejai. Du iš jų Vilniaus apskrityje, po vieną — Utenos ir Marijampolės apskrityse. Vienas atvejis įvežtinis iš Kazachstano, vienas — susijęs su iš įvežtiniu atveju iš Tadžikistano.

Įvežtinis atvejis iš Kazachstano Vilniaus apskrityje nustatytas asmeniui liepos 8 dieną grįžusiam iš šios šalies per Amsterdamą į Vilniaus oro uostą. Kazachstane praleido dvi savaites. Iš oro uosto grįžo taksi. Po atvykimo iškart izoliavosi.

Antrasis atvejis nustatytas Marijampolės apskrityje yra susijęs su įvežtiniu atveju iš Tadžikistano. Pirmasis atvejis patvirtintas liepos 2 dieną. Tuo metu buvo nustatyti 5 sąlytį turėję asmenys, tačiau šis asmuo epidemiologams nebuvo nurodytas kaip sąlytį turėjęs. Susirgusysis liepos 9 dieną pajuto simptomus ir nuvyko į ligoninę atlikti tyrimo.

Vilniaus apskrityje nustatytas atvejis Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos (NVSPL) darbuotojui, susijusiam su atveju "Reiswoolf" įmonėje, kurioje registruotas COVID-19 ligos protrūkis. Tai šios įmonės darbuotojo kaimynė. Asmenys bendravo birželio 30 dieną ir liepos 4 dieną kartu važiavo liftu. Pirmieji simptomai pasireiškė liepos 5 dieną. NVSPL nustatyta 17 didelės rizikos sąlytį turėjusių asmenų, 10 — mažos rizikos. Soc. aplinkoje šiuo metu nustatytas 1 sąlytį turėjęs asmuo. Asmuo dirba ne COVID laboratorijoje, išaiškintas profilaktinių tyrimų metu. 

Atvejis Utenos apskrityje nustatytas Utenos ligoninės Radiologijos skyriaus gydytojai, kuri nebuvo išvykusi iš Lietuvos. Atvejis išaiškintas darbuotojams atlikus profilaktinius tyrimus. Gydytoja su pacientais nebendravo dėl darbo pobūdžio šiame skyriuje. Iš viso nustatyti 12 kontaktinių asmenų iš jų 2 šeimos nariai ir 10 Utenos ligoninės personalo darbuotojų, iš kurių artimą kontaktą turėjo 6 asmenys. Jie šiuo metu izoliuojasi. Epidemiologinis tyrimas toliau tęsiamas.

Per praėjusią parą COVID-19 iš viso nustatytas 1869 žmonėms, tebeserga 207 asmenys, 1571 — pasveiko, 128 žmonės yra izoliacijoje. Nuo COVID-19 mirė 79 asmenys, dar 12 koronavirusu užsikrėtusių žmonių mirė dėl kitų priežasčių.

Tegai:
koronavirusas, Lietuva
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Italai įvardijo, iš kurių šalių šią vasarą nenori priimti turistų
KLR gydytoja pasakojo JAV žiniasklaidai apie COVID-19 "nežinomus faktus"

Maskvos Kremliaus muziejai: pažintinė kelionė po saviizoliacijos

(atnaujinta 15:33 2020.07.12)
Tuo pačiu metu muziejų galės aplankyti ne daugiau kaip 150 žmonių, tuo tarpu jie privalo laikytis saugumo priemonių. Kaip atrodo ekskursijos šiandien — Sputnik Lietuva nuotraukose

Nuo liepos 3 dienos Maskvos Kremliaus muziejai vėl atviri lankytojams. Išimtis yra patriarchaliniai rūmai ir Ivano Didžiojo varpinė.

Kovo viduryje muziejai sustabdė savo darbą, paskelbdami apie saviizoliacijos režimą. Tačiau dabar visi gali apsilankyti Kremliaus arsenale ir Arkikatedros aikštės architektūriniame ansamblyje, užsiregistravę į sesiją.

Lankytojai privalo laikytis saugumo priemonių. Pasirinkime yra nuotraukų, kuriose galima pamatyti, kaip šiandien vyksta apsilankymas Maskvos Kremliaus muziejuose.

 • © Sputnik / Vladimir Astapkovich

  Maskvos Kremliaus muziejai yra muziejinė įstaiga, kurią sudaro Šarvojimo, Marijos Ėmimo į dangų, Archangelsko ir Apreiškimo katedros, Patriarchalinės kolegijos, Ivano Didžiojo varpinė.

 • © Sputnik / Vladimir Astapkovich

  Šiuo metu visi gali aplankyti visus komplekso muziejus, išskyrus Patriarchalinius rūmus ir Ivano Didžiojo varpinę. Įeiti galima tik su kaukėmis, pirštinėmis ir laikantis saugaus 1,5 metro atstumo.

 • © Sputnik / Vladimir Astapkovich

  Ekskursijos muziejuose vedamos tik ne daugiau kaip penkių žmonių grupėje.

 • © Sputnik / Vladimir Astapkovich

  Vizitas į Kremliaus arsenalą ir Katedros aikštės architektūrinį ansamblį organizuojamas sesijomis.

 • © Sputnik / Vladimir Astapkovich

  Nuotraukoje: lankytojai Maskvos Kremliaus Archangelsko katedroje. Pastatas buvo pastatytas 1508 metais pagal italų architekto Aloisio Naujojo projektą.

 • © Sputnik / Vladimir Astapkovich

  Nuotraukoje: Maskvos Uspenijės soboras. Tai seniausias visiškai išlikęs pastatas Maskvoje. Katedra buvo pastatyta XV amžiuje, iki 1917 metų. Ji buvo pagrindinė Rusijos katedra.

 • © Sputnik / Vladimir Astapkovich

  Nuotraukoje: lankytojai Maskvos Kremliaus Apreiškimo katedroje. Katedros ikonostazė yra seniausia aukštoji Rusijos ikonostazė. Pats statinys buvo pastatytas 1489 metais.

 • © Sputnik / Vladimir Astapkovich

  Bilietus galima įsigyti Maskvos Kremliaus muziejų tinklalapyje arba kasoje, esančioje Aleksandro sode.

Tegai:
Kremlius, Maskva, nuotraukos