Valstybinė mokesčių inspekcija, archyvinė nuotrauka

Lietuvos gyventojams bus grąžinta 1,12 mln. eurų žemės mokesčio permokų

74
(atnaujinta 15:08 2019.02.19)
VMI grąžins pinigus į banko sąskaitas, todėl gyventojams nereikės rūpintis jokiais papildomais prašymais ar kitais dokumentais

VILNIUS, vasario 19 — Sputnik. Valstybinė mokesčių inspekcija vasario mėnesį gyventojams grąžins žemės mokesčio permokas, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Perskaičiuotas žemės mokestis Jurbarko r., Vilkaviškio r., Raseinių r., Kazlų Rūdos, Utenos r., Kretingos r., Marijampolės bei Rietavo savivaldybėse. Iš viso mokesčių mokėtojams bus grąžinta 1,12 mln. eurų.

Automobiliai
© Sputnik / Виталий Белоусов

Permokos susidarė savivaldybių taryboms po šio mokesčio sumokėjimo termino pritaikius papildomas lengvatas.

"Gyventojams nereikia rūpintis jokiais papildomais prašymais ar kitais dokumentais. Jei dėl papildomų savivaldybių tarybų patvirtintų šio mokesčio lengvatų jiems susidarė permoka, mokesčių administratorius ją grąžins į banko sąskaitas savo iniciatyva", — teigia VMI Mokestinių prievolių departamento direktorė Stasė Aliukonytė-Šnirienė, pažymėdama, kad perskaičiavimas palietė daugiau nei 57,6 tūkst. gyventojų.

VMI duomenimis, iš viso šalyje yra per milijoną žemės mokesčio mokėtojų, tačiau dėl savivaldybių nustatytų lengvatų šį mokestį mokėjo ne visi žemės savininkai, o 717,7 tūkst. gyventojų ir įmonių. Praėjusiais metais apskaičiuota žemės mokesčio suma siekė 40,28 mln. eurų.

74
Tegai:
Lietuva, Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI)
Dar šia tema
VMI paskelbė didžiausius mokesčių mokėtojus 2018 metais
auditorija, archyvinė nuotrauka

Lietuvoje prasideda priėmimas į aukštąsias mokyklas

(atnaujinta 12:02 2020.06.01)
Stojamojo balo kartelė valstybės finansuojamoms vietoms išlaikoma tokia pat, kaip pernai – minimalus konkursinis balas stojant į universitetus turi būti ne mažesnis kaip 5,4, į kolegijas – 4,3

VILNIUS, gegužės 1 – Sputnik. Nuo pirmadienio prasideda visą vasarą truksiantis bendrasis priėmimas į Lietuvos aukštąsias mokyklas, praneša Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacija bendrajam priėmimui organizuoti (LAMA BPO).

Šiemet studijų programas siūlys 17 universitetų ir 19 kolegijų. Kitaip negu įprasta, priėmimą sudarys du etapai: pagrindinis ir papildomas.

"Šie metai stojantiesiems bus išskirtinai palankūs gauti valstybės finansavimą pasirinktoms studijoms, nes valstybė pirmosios pakopos ir vientisosioms studijoms skyrė net 16,4 tūkst. vietų (2019 m. – 13 tūkst.) ir dar 130 studijų stipendijų, Vidaus reikalų ministerija skyrė tikslinių vietų Policijos veiklos ir kitoms studijų programoms, būsimi mokytojai gaus 300 eurų stipendijas", – sako LAMA BPO prezidentas Pranas Žiliukas.

Norintys dalyvauti priemime turi teikti prašymus Bendrojo priėmimo informacinėje sistemoje (BPIS), jungiantis per LAMA BPO tinklalapį. Pagrindinio priėmimo prašymus stojantieji gali registruoti iki rugpjūčio 18 dienos 12 val. 

Visą šį laikotarpį, atsižvelgiant į brandos egzaminų rezultatus, į prašymą įtrauktus pageidavimus galima pildyti, išbraukti, keisti jų eiliškumą, pasirinkti studijų formą ir finansavimo pobūdį. 

Šio etapo rezultatus stojantieji sužinos rugpjūčio 22 dieną. Studijų sutartis įstojusieji galės sudaryti nuo rugpjūčio 24 iki rugpjūčio 26 dienos.

Stojančiųjų į ugdymo mokslų studijų programas motyvacijos vertinimas šiemet vyks nuo birželio 8 dienos. Kitaip nei anksčiau jis bus vykdomas nuotoliniu būdu ir jį sudarys viena dalis – pokalbis. Stojamųjų egzaminų sesija, pretenduojantiems stoti į menų studijas, nuo birželio 25 dienos vyks nuotoliniu būdu, o nuo liepos 20 dienos bus organizuojami egzaminai tvarkaraštyje nurodytose vietose. 

Kaip ir iki šiol, pretenduoti tiek į bet kurią ugdymo programą, kurią baigus suteikiama pedagogo kvalifikacija, tiek į meno krypčių studijų programas gali tik teigiamą įvertinimą gavę stojantieji.

Pasibaigus pagrindiniam priėmimui, nuo rugpjūčio 28 dienos iki rugpjūčio 31 dienos norintieji galės teikti prašymus dalyvauti papildomame priėmime. Į valstybės finansuojamą studijų vietą galės pretenduoti tik pagrindinio priėmimo metu nesudarę jokios sutarties arba sudarę valstybės nefinansuojamų studijų sutartį. Šiuo laikotarpiu taip pat numatytas ir motyvacijos vertinimas tiems, kurie jame nedalyvavo pagrindinio priėmimo metu. Kvietimų studijuoti stojantieji sulauks rugsėjo 4 dienos.

"Primename, kad stojamojo balo kartelė valstybės finansuojamoms vietoms išlaikoma tokia pat, kaip pernai – minimalus konkursinis balas stojant į universitetus turi būti ne mažesnis kaip 5,4, į kolegijas – 4,3", – rašoma pranešime. 

Abiturientai, pretenduojantys stoti į valstybės finansuojamas vietas, turi būti išlaikę bent tris brandos egzaminus: lietuvių kalbos ir literatūros, užsienio kalbos bei matematikos. Visų jų minimali išlaikymo riba – 16 balų, išskyrus stojantiems į menų studijų krypčių grupės studijų programas, kuriems matematikos egzamino laikyti nereikia.

Skaičiuojamas bus ir mokomųjų dalykų metinių įvertinimų vidurkis. Į universitetus galės būti priimami stojantieji, kurių penkių privalomų mokytis dalykų metinių įvertinimų aritmetinis vidurkis, suapvalintas iki sveiko skaičiaus, bus ne mažesnis negu septyni, į kolegijas – ne mažesnis negu šeši.

Tegai:
Lietuva
Dar šia tema
Mokyklų vadovams teks apsispręsti, kokiu būdu toliau dirbs mokyklos
COVID-19 testas, archyvinė nuotrauka

Lietuvoje patvirtintų koronaviruso atvejų skaičius artėja prie 1680

(atnaujinta 12:35 2020.06.01)
NVSC duomenimis, Lietuvoje pasveiko 1236 pacientai. Karantino režimas šalyje pratęstas iki birželio 16 dienos

VILNIUS, birželio 1 — Sputnik. Lietuvoje per praėjusią parą buvo nustatyti tik trys koronaviruso infekcijos atvejai. Apie tai pranešė Sveikatos apsaugos ministerija (SAM).

Pirmadienio duomenimis, respublikoje patvirtinti 1678 koronaviruso atvejai, 1236 žmonės pasveiko, 70 pacientų mirė. Šiuo metu COVID-19 serga 363 žmonės. 

Iš viso Lietuvoje per parą ištirti 1995 COVID-19 ėminiai, iš viso nuo epidemijos pradžios šalyje ištirti 304854 ėminiai.

Respublikoje karantino režimas galioja iki birželio 16 dienos, tačiau valdžia sušvelnino kai kurias jo sąlygas.

Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota daugiau nei 5,9 mln. infekcijos atvejų, mirė daugiau nei 367 tūkst. žmonių.

Tegai:
Lietuva, COVID-19
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Įvardyti orai, prisidedantys prie koronaviruso plitimo
Tyrimas: moterys nuo koronaviruso nukentėjo labiau nei vyrai