Danske Bank

"Danske Bank" stabdo veiklą Baltijos šalyse ir Rusijoje

42
(atnaujinta 17:18 2019.02.19)
"Danske Bank" paslaugų centrai Lietuvoje veiklą tęs įprastai

VILNIUS, vasario 19 — Sputnik. Didžiausias bankas Danijoje "Danske Bank" stabdo veiklą Baltijos šalyse ir Rusijoje, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Antradienį Estijos finansų priežiūros institucija pareikalavo iš "Danske Bank" filialo per aštuonis mėnesius nuo įsakymo išdavimo nutraukti veiklą šalyje. Bankas turi pateikti atitinkamą planą per 20 dienų.

"Nepriklausomai nuo Estijos tarnybų sprendimo, įgyvendinant verslo strategiją koncentruotis į Šiaurės šalių klientų aptarnavimą, "Danske Bank" jau kuris laikas svarstė veiklos Estijoje, Latvijoje, Lietuvoje ir Rusijoje ateitį. Buvo nuspręsta šiose šalyse verslo taip pat atsisakyti", — rašoma pranešime spaudai.

"Danske Bank" paslaugų centrai, Lietuvoje atliekantys daug administracinių funkcijų visos grupės mastu, veiklą tęs įprastai.

2015 metais "Danske Bank" Lietuvoje ir Latvijoje perleido mažmeninės bankininkystės dalį bankui "Swedbank". 2018 metais priimtas strateginis sprendimas Baltijos šalyse koncentruotis išskirtinai į Šiaurės šalių dukterines įmones, veikiančias Baltijos šalyse. Kitos bankinės paslaugos buvo perkeltos į ne pagrindinių klientų padalinį, ir šios veiklos palaipsniui buvo atsisakoma.

Rusijoje "Danske Bank" turi universalią bankinių operacijų licenciją. "RIA reitingo" duomenimis, nuo 2019 m. sausio 1 d. bankas užima 154 vietą Rusijos Federacijos bankų sistemoje, turėdamas 21,9 mlrd. rublių turtą. Bankas turi biurus Sankt Peterburge ir Maskvoje.

42
Tegai:
Danske Bank
Dar šia tema
FT: per "Danske Bank" Estijoje pervesti 30 mlrd JAV dolerių iš Rusijos ir NVS
"Danske Bank" vadovas traukiasi iš pareigų dėl skandalo Estijos padalinyje