Depresija, archyvinė nuotrauka

"Tu esi" naujas žingsnis savižudybių prevencijos srityje

73
(atnaujinta 14:29 2019.02.21)
Svetainė adresu www.tuesi.lt skirta tiek savižudybės krizę išgyvenančiam žmogui, tiek šalia jo esančiam artimajam bei profesionalią pagalbą teikiantiems specialistams

VILNIUS, vasario 21 — Sputnik. Savižudybių prevencijos iniciatyva "Tu esi" tampa nacionaline pagalbos platforma krizę išgyvenantiems žmonėms, jų artimiesiems bei pagalbą teikiantiems profesionalams, rašoma Sveikatos apsaugos ministerijos pranešime.

Preliminariais Higienos instituto duomenimis, Lietuvoje 2018 metais nusižudė 687 asmenys. Savižudybių Lietuvoje nuosekliai mažėja, tačiau savižudybių rodiklis išlieka aukštesnis nei kitų Europos Sąjungos šalių.

Kaip teigia ministras Aurelijus Veryga, deja, bet turime konstatuoti, jog savižudybės Lietuvoje vis dar išlieka ne tik opia problema, bet ir labai jautriu klausimu, paliečiančiu daugybę šeimų.

Pasak jo, skirtingos institucijos suvienijo jėgas įsiklausydamos ir kurdamos tokią platformą, kurioje svarbiausia informacija būtų prieinama ir lengvai suprantama, tačiau tiksli ir aktuali. Svetainė adresu www.tuesi.lt skirta tiek savižudybės krizę išgyvenančiam žmogui, tiek šalia jo esančiam artimajam bei profesionalią pagalbą teikiantiems specialistams.

Svetainėje taip pat publikuojamos krizę įveikusių žmonių istorijos, atpažįstamos ir teikiančios vilties tiems, kurie šiuo metu ieško pagalbos.

"Žinojimas, kad nesi vienas, kad yra tų, kurie gali padėti, padeda bent susimąstyti apie kitokio pasirinkimo galimybę. Tam, kad nelaimė neįvyktų, kartais pakanka vos mažo stabtelėjimo, minties, kad nesu apleistas ir vienintelis, išgyvenantis tokią situaciją. Asmeninės istorijos tokiais atvejais tikrai stiprina ir teikia kitą perspektyvą", — aiškina sveikatos apsaugos ministro padėjėja visuomenės psichikos sveikatos klausimais Kristina Medžiaušytė.

Kaip atsikratyti rudeninės depresijos
© Sputnik /
Kaip atsikratyti rudeninės depresijos
73
Tegai:
pagalba, krizė, žmogus, savižudybė
Dar šia tema
Kinas išgelbėjo žmoną nuo savižudybės sugriebęs ją už plaukų
Seimo nariai bijo, kad patyčios prieš Balsį gali pastūmti jį link savižudybės
Airijoje latvė įtariama savižudybės inscenizacija