Hašišo pilnas automobilis

Muitininkai vėl sulaikė hašišo pilną automobilį

98
(atnaujinta 14:41 2019.02.22)
Su daugiau nei 133 kg hašišo savo automobilyje Lietuvoje buvo sulaikytas Rusijos pilietis

VILNIUS, vasario 22 — Sputnik. Lietuvos muitinės tarnyba sulaikė Rusijos pilietį, kurio automobilyje buvo aptikta 133 kg hašišo.

Vasario 15 dieną kelyje A5, priešais Garliavą, muitinės pareigūnai sustabdė Rusijos piliečio A. P. vairuojamą automobilį "Kia Optima". Vairuotojas pareigūnams sakėsi grįžtąs iš poilsio Lenkijos Zakopanės slidinėjimo centro, bet netrukus ėmė painiotis savo pasakojime. O ir mašinoje nebuvo jokio slidinėjimo kostiumo, tačiau netrūko prekių su ispaniškomis etiketėmis.

Tad buvo nuspresta automobilį patikrinti Kybartuose, kur su rentgeno kontrolės sistema netrukus nustatyta, jog jame įrengta slėptuvė.

Slėptuvėje muitininkai rado daugiau nei 133 kg hašišo, kurio vertė juodojoje rinkoje apie 1 mln. 330 tūkst. eurų.

Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Kauno apygardos teismo sprendimu, A. P. buvo suimtas dviem mėnesiams, jam gresia laisvės atėmimas nuo dešimties iki penkiolikos metų.

Narkotikų karavanas

Po ilgalaikės operacijos tai jau trečias stambus kvaišalų sulaikymas per dvi savaites: vasario 11 dieną Kauno rajone muitininkams įkliuvo rusas, automobiliu vežęs didelį kiekį kokaino ir marihuanos, o vasario 1–ąją ties Kalvarija sulaikytas jo tautietis, kurio mašinoje rasta 72 kg hašišo. 

Iš viso per dvi vasario savaites į muitinės pareigūnų rankas trijų sėkmingų sulaikymų metu jau pateko 205 kg hašišo, 25 kg marihuanos ir 3,7 kg kokaino. Bendra tokio kiekio kvaišalų vertė juodojoje rinkoje ― beveik 3 mln. eurų.

Pernai MKT pareigūnai sulaikė daugiau nei toną įvairių narkotikų, tarp kurių vyrauja augalinės kilmės (hašišas, arabinis dusūnas). Dar įspūdingesni sulaikytos žaliavos narkotikams gaminti (prekursorių) kiekiai ― jų muitinės pareigūnai 2018 m. sulaikė net 4 tonas.

Anot muitinės kriminalistų, Lietuvoje sulaikomi įspūdingi kvaišalų kiekiai dažniausiai yra "tranzitiniai". Iš Vakarų į Rytų šalis per mūsų šalį dažniausiai gabenamas hašišas, marihuana ir kokainas, o iš Rytų valstybių į Vakarų šalis ― heroinas.

98
Dar šia tema
Kauno rajone sulaikytas prabangus "BMW" su kanapių ir kokaino kontrabanda
Kaune sulaikyti narkotikų platintojai, bandę pasprukti nuo pareigūnų — video
Ilgaamžė Kanė Tanaka, archyvinė nuotrauka

Vyriausia planetos gyventoja pasiekė ilgaamžiškumo rekordą

(atnaujinta 09:02 2020.09.20)
Kane Tanaka gimė 1903 metų sausio 2 dieną. Ji mėgsta šokoladą ir gazuotus gėrimus ir tikisi sulaukti 120 metų

VILNIUS, rugsėjo 20 — Sputnik. Japonei Kanė Tanaka (Kane Tanaka), kuri buvo įtraukta į Gineso rekordų knygą kaip vyriausia planetos gyventoja, yra 117 metų 261 diena, pranešė televizijos kanalas NHK.

Tai visų japonų ilgaamžiškumo rekordas, kurį nustatė užpernai mirusi Nabi Tadžima (Nabi Tajima).

Kanė Tanaka gimė 1903 metų sausio 2 dieną. Ji mėgsta šokoladą ir gazuotus gėrimus ir tikisi sulaukti 120 metų.

Naujausiais duomenimis, dabar Japonijoje yra daugiau nei 80 tūkstančių vyresnių nei 100 metų žmonių, iš jų 88 procentus sudaro moterys. 1963 metais Japonijoje buvo tik 153 vyresni nei 100 metų žmonės, tačiau jau 1981 metais jų skaičius pasiekė tūkstantį, o 1998 metais — dešimt tūkstančių.

Tegai:
ilgaamžis, Japonija
Dar šia tema
Gydytojas atskleidė ilgaamžiškumo paslaptį
Ligoninėje

Atskleistas mirtinas vaistų nuo koronaviruso pavojus

(atnaujinta 09:02 2020.09.20)
Mokslininkai išanalizavo daugiau nei 4 milijonų pacientų duomenis ir nustatė, kokiais atvejais kovoje su koronaviruso infekcijos komplikacijomis naudojamas azitromicinas gali sukelti širdies priepuolį

VILNIUS, rugsėjo 20 — Sputnik. Ilinojaus universiteto Čikagoje mokslininkai atskleidė, kad azitromicinas, naudojamas kovojant su koronaviruso infekcijos komplikacijomis, gali sukelti širdies priepuolį, kai jis vartojamas kartu su tam tikrais kitais vaistais. Apie mirtiną šio vaisto pavojų pranešta žurnale "JAMA Network Open".

Mokslininkai išanalizavo daugiau nei keturių milijonų pacientų duomenis ir nustatė, kad bendras azitromicino ir vaistų, turinčių įtakos širdies elektriniams impulsams, priėmimas susijęs su 40 proc. širdies ritmo sutrikimų padidėjimu, įskaitant alpimą, greitą širdies plakimą ir net širdies sustojimą. Elektrinius impulsus veikiantys vaistai yra kraujospūdį mažinantys vaistai, antidepresantai, vaistai nuo maliarijos ir opioidai.

Mokslininkai nustatė, kad kas penktas žmogus, kuriam buvo išrašytas azitromicinas, taip pat vartojo vaistus, kurie ilgina QT intervalą

Širdies reiškinių rizika vartojant azitromiciną buvo įvertinta lyginant su amoksicilinu, kitu antibiotiku, kuris niekada nebuvo susijęs su širdies disfunkcija ir neveikia QT intervalo. Tarp širdies darbo sutrikimo reiškinių buvo skilvelių aritmija, sinkopė, padažnėjęs širdies ritmas ir širdies sustojimas bei mirtis.

Tegai:
koronavirusas
Temos:
Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
"Sputnik V": kas Rusijoje bus pirmasis paskiepytas nuo koronaviruso
ULAC vadovas papasakojo apie riziką užsikrėsti koronavirusu lėktuve
Koronavirusas santuokų skaičiui neturėjo labai didelio poveikio