Kaziuko mugė, nuotrauka iš įvykio vietos

Kaziuko mugė Vilniuje: kas vyksta ir kokios kainos

157
(atnaujinta 14:31 2019.03.02)
Pasak organizatorių, šiemet didžiausias dėmesys atkreipiamas į amatininkus, kurie atsivežė itin išskirtinius darbus

VILNIUS, kovo 2 — Sputnik. Vilniuje antrą dieną tęsiasi Kaziuko mugė, o prekybininkai būtent šiandien tikisi sulaukti didžiausio žmonių antplūdžio.

"Iš tikrųjų atvykus ryte dar buvo menkai žmonių, bet saulei išlindus jau žmonių tikrai šurmulioja. Ir kai kurie sako, kad tai tikrai, yra tapusi tradicija, tiesa, kiti sako, kad jie pasigenda rankdarbių, mezginių. Tačiau žmonių iš tikrųjų daugėja ir jau tampa sunku praeiti", — sakė LRT Radijo korespondentė.

Šeštadienis — pagrindinė mugės diena, todėl prekybininkai tikisi sulaukti didžiausio žmonių antplūdžio.

Ярмарка Казюкаса 2019
Prekybininkai tikisi šiandien sulaukti didžiausio žmonių antplūdžio

Kaip teigia Kaziuko mugės projekto vadovas Renaldas Gražys, šiemet didžiausias dėmesys atkreipiamas į amatininkus, todėl nuo Katedros iki Kudirkos aikštės plyti tautinio paveldo atstovų erdvė.

"Nuo Jogailos iki Jakšto gatvės yra kūrėjų-meistrų grupė. Toliau yra maisto gamintojų sektorius, tautinių maisto gaminių rasti galima Vrublevskių bei Šventaragio gatvėse", — sakė LRT televizijos laidoje "Labas rytas, Lietuva" Gražys.

Kaip ir kiekvienas metais, pasivaikščiojus po mugę galima išvysti rankų darbo verbų, pintinių, medaus ir jo gaminių, o šventės dalyvių nuomone, kainos yra panašios kaip ir praėjusiais metais.

Pasivaikščiojus po mugę galima pastebėti įvairių kainų. Štai, pavyzdžiui, ryšulėlis šviežių riestainių (5 vnt.) kainuoja nuo 2 iki 3,5 eurų, kilogramas medaus apie 6 eurus, stintų porcija siekia 5, o šašlykų — 8 eurus. 

Ярмарка Казюкаса 2019
Pasivaikščiojus po mugę galima išvysti rankų darbo verbų, pintinių, medaus ir jo gaminių

Amatininkų dirbinių kainos kiek didesnės. Pjaustymo lentelės kainuoja 6–15 eurų, tuo tarpu rankų darbo virtuvinė mentelės kaina siekia apie 2–3 eurus. Norintiems įsigyti panašią mentelę su stirnos ragu, piniginę teks paploninti 40 eurų. 

Tradicinis Kaziuko mugės akcentas — lietuviška verba kainuoja nuo 3 iki 50 eurų.

"Mažos rankų darbo verbos kainuoja po 3 eurus, apie pusę metro siekiančios — 10–15 eurų, o pačios didžiausios, siekiančios virš 1 metro, apie 50 eurų", — sako verbomis prekiaujanti tautodailininkė.

Pardavėjai atvirauja, kad parduoda daugiau kaip 100 verbų, tačiau iš to daug neuždirbsi. Dažniausiai tik padengiami verbų gamybos kaštai bei nuomos vieta, o kalbėti apie didesnius uždarbius neverta.

Ярмарка Казюкаса 2019
Lietuviška verba kainuoja nuo 3 iki 50 eurų

Amatininkai vieningai teigė, kad prekybos vietų kainos šiemet yra kone 5 kartus didesnės nei praėjusiais, tačiau kai kuriems prekybininkams, kurie turi tautinį sertifikatą, dalį arba visą kainą padengs Žemės ūkio ministerija. 

Sekmadienį, 14:00, numatomas mugės uždarymo renginys, tačiau paskutiniai renginiai vyks iki 16:00, o pati mugė užsidarys 17:00.

Vilniaus kaziuko mugė—2019
© Sputnik /
Vilniaus kaziuko mugė—2019
157
Tegai:
Vilnius, Kaziuko mugė
Temos:
Kaziuko mugė (31)
Dar šia tema
Lietuvos sinoptikė papasakojo, kokie orai laukiami Kaziuko mugės metu
Kaziuko mugė 2019 įsibėgėja — video
Vilniuje prasidėjo tradicinė Kaziuko mugė