Burgeris

Nustatytas ryšys tarp greito maisto ir psichikos ligų

86
(atnaujinta 11:39 2019.02.26)
Mokslininkų teigimu, skrudintas maistas sukelia depresiją, o didelis suvartojamo cukraus kiekis — bipolinius sutrikimus

VILNIUS, kovo 2 — Sputnik. Loma Linda universiteto (JAV) mokslininkai nustatė ryšį tarp nesveiko maisto vartojimo ir psichikos ligų, tyrimo rezultatai skelbiami žurnale "International Journal of Food Sciences and Nutrition", straipsnio ištrauka pateikta portale "MedicalXpress".

Specialistai nustatė, kad žmonės, kurie valgė daugiau nesveiko maisto, palyginti su tais, kurie laikėsi sveikesnės mitybos, dažniau pranešdavo apie psichikos sutrikimus.

Eksperimento metu mokslininkai išanalizavo daugiau nei 240 tūkstančių telefoninių apklausų, atliktų nuo 2005 iki 2015 metų, Kalifornijos gyventojų sveikatos tyrimo metu.

Gydytojai padarė išvadą, kad beveik 17 procentų respondentų kenčia nuo psichikos ligų. Iš jų 13,2 procento serga vidutinio sunkumo psichikos ligomis, o 3,7 procento — sunkiomis psichikos ligomis.

Visų pirma buvo nustatyta, kad didelis suvartojamo cukraus kiekis yra susijęs su bipoliniu sutrikimu, o maisto produktų, kurie buvo skrudinti arba kuriuose yra daug cukraus ir perdirbtų grūdų, vartojimas yra susijęs su depresija.

"Šie ir kiti tyrimai gali turėti didelę reikšmę terapijai elgsenos medicinos srityje", — pažymėjo tyrimo autorius, profesorius Džimas E. Banta.

Mokslininkai sužinojo apie kofeino naudą lėtinės inkstų ligos metu >>

Pasak jo, atėjo laikas, kai medikai turi atidžiau ištirti dietos poveikį psichikos sveikatai. Vis dėlto, norint pateikti galutinį atsakymą į šį klausimą, reikia papildomų tyrimų, pridūrė mokslininkas.

Pasak Bantos, analizės rezultatai beveik sutampa su panašių tyrimų, atliktų kitose šalyse, rezultatais.

Psichikos sveikata
© Sputnik
Psichikos sveikata
86
Tegai:
maitinimas, sveikata, psichinė sveikata, greitas maistas
Temos:
Medicina ir sveikata (378)
Dar šia tema
Mokslininkai atrado būdą, kaip lengvai įveikti depresiją
Kinas numetė 142 kg per šešis mėnesius
Kiek lietuviai ir kitų šalių gyventojai išleidžia maistui
Kelių policija, archyvinė nuotrauka

Cigarečių kontrabandininko automobilį sustabdė "ežys"

(atnaujinta 09:29 2020.10.23)
Pareigūnai ilgą laiką vijosi pažeidėjus. Jų automobilyje rastos 49 dėžės neteisėtai gabenamų akcizais apmokestinamų prekių

VILNIUS, spalio 23 — Sputnik. Kalvarijos savivaldybėje policija sustabdė kontrabandininko automobilį su maždaug 78 tūkstančių eurų vertės kroviniu, pranešė Lietuvos policija.

Ketvirtadienį apie 19:10 kelyje Kalvarija–Vištytis, stabdomas nestojo automobilis "Škoda Superb", vairuojamas vyro (g. 1978 m.).

Persekiojamas policijos pareigūnų, Jurgežerių kaime, panaudojus priverstinę automobilių stabdymo priemonę ("ežį") buvo sustabdytas.

Automobilyje rastos ir paimtos 49 dėžės neteisėtai gabenamų akcizais apmokestinamų prekių (cigarečių), kurių vertė – apie 78 tūkst. eurų. Be to, automobilio persekiojimo metu buvo apgadinta tarnybinė transporto priemonė.

Įtariamasis bei krovinį lydėję asmenys uždaryti į areštinę. Pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Tegai:
pareigūnai, kontrabandininkai, policija
Dar šia tema
Policijos pareigūnai miške pasiklydusio vyro ieškojo ilgiau nei parą
Šalčininkų rajone nežinomi asmenys pateko į namus, apsimetę policininkais
Vilniaus rajone policijos pareigūnai paleido šūvius į nestojusį automobilį
Veido kaukės, archyvinė nuotrauka

Lietuvoje sulaikyta per 254 tūkst. nesaugių veido kaukių ir respiratorių

Muitinės pareigūnai dalyvavo tarptautinėje operacijoje, skirtoje užkirsti kelią saugumo reikalavimų neatitinkančių produktų ir medicininių priemonių patekimui į rinką

VILNIUS, spalio 23 — Sputnik. Lietuvos muitinė, bendradarbiaujant su rinkos priežiūros institucijomis, neišleido per 254 tūkst. vienetų nesaugių apsauginių veido kaukių ir respiratorių, praneša Muitinės spaudos tarnyba.

Minėtas saugumo reikalavimų neatitinkančias prekes buvo bandoma importuoti iš Kinijos ir Singapūro ir vėliau platinti Lietuvoje.

Pranešama, kad saugos reikalavimų neatitinkančios, suklastotos bei neoriginalios  medicininės priemonės ir farmacijos produktai kelia pavojų sveikatai bei gyvybei, neužtikrina tinkamo gydymo, trikdo ligų plitimo kontrolę.

Lietuvos muitinė šiais metais dalyvavo Pasaulio muitinių organizacijos koordinuojamoje operacijoje "STOP", skirtoje užkirsti kelią saugumo reikalavimų neatitinkančių bei neoriginalių farmacijos produktų ir medicininių priemonių patekimui į rinką.

Daugiau nei 2 mėnesius trukusioje "STOP" operacijoje dalyvavo 99 šalių policijos, muitinės, rinkos priežiūros institucijų ir privataus sektoriaus atstovai. Operacijoje buvo sulaikyta virš 3 mln. vienetų nesaugių ir pavojingų prekių – apsauginių veido kaukių, respiratorių, kitų asmens apsaugos priemonių, testų, termometrų, vaistinių preparatų, dezinfekcinio skysčio ir kt.

Tegai:
muitinė, Lietuva, kaukės
Dar šia tema
Lietuvos oro uostai papasakojo, kokios veido kaukės tinka kelionei lėktuvu
Virusologas: susirgti COVID-19 gali asmuo, turintis bet kokią kraujo grupę
Prognozuojama, kad pirmadienį bendras COVID-19 atvejų skaičius gali viršyti 10 000