Piktybinio auglio pašalinimo operacija, archyvinė nuotrauka

Lietuvoje susirgę onkologine liga gali būti atleisti darbo

1765
(atnaujinta 10:51 2019.03.03)
Kol pacientas gydosi, jis esą nėra pajėgus dirbti, tačiau dėl rizikingos sveikatos būklės negali gauti ir draudimo išmokų

VILNIUS, kovo 3 — Sputnik. Onkologiniai pacientai darbinėje aplinkoje jaučia baimę ir diskriminaciją, nes susirgus onkologine liga ir negavus neįgaliojo statuso, darbdavys žmogų gali atleisti, praneša LRT RADIJAS.

Pagalbos onkologiniams ligoniams asociacijos prezidento, teisininko Šarūno Narbuto teigimu, šioje vietoje susiduriama su sistemos nelogiškumu: kol pacientas gydosi, jis esą nėra pajėgus dirbti, tačiau dėl rizikingos sveikatos būklės negali gauti ir draudimo išmokų.

"Nėra garantijų, kad žmogaus neatleis iš darbo, net tada, kai jis tik suserga ar kai yra aktyvaus gydymosi stadijoje, ar kai praėję treji ar penkeri metai po ligos. Tai čia ir yra ta dalis, kai mes galime įžvelgti diskriminaciją, nes mes nekalbame apie neįgalumo nustatymą. Žmogus sužino, kad serga, pasako tai darbdaviui, o jis sako: "Viso gero, mes tave atleidžiame, nes tu neturi neįgalumo statuso, dėl kurio tavęs negalėtume atleisti"", — tvirtina Šarūnas Narbutas.

Kaip teigia pašnekovas, dauguma onkologinių pacientų, kurių amžius yra iki 50 metų, turėdami ilgalaikius darbus, po ligos yra priversti juos keisti, nes darbdaviai nenori darbuotojų, kurie didelę dalį laiko skiria gydymuisi.  

"Susirgę darbuotojai tam tikrą laiką nebūna darbe, dėl ko darbdaviai paprašo išeiti abiejų šalių susitarimu. Kai darbuotojas nesutinka, tada darbdaviai inicijuoja struktūrinius pokyčius, kad kokių nors darbuotojų būtų atsisakoma. Pavyzdžiui, iš "Lietuvos geležinkelių" man parašė keturi asmenys, susidūrę su onkologine liga, kuriuos darbdaviai, pasinaudodami tokia reforma, atleido", — pasakoja Narbutas.

Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybos teisininkės Audronės Daukšaitės-Timpės teigimu, daugiausia sergančiųjų onkologinėmis ligomis skundų gaunama būtent dėl asmenų diskriminacijos darbe, kai asmuo, informuodamas darbdavį dėl pasikeitusios savo sveikatos būklės, susirgimo onkologine liga, sulaukia pasiūlymo dirbti blogesnėmis darbo sąlygomis ar ne visą darbo dieną.

Ankstesnis neįgalumo nustatymas suteiktų žmonėms galimybę ginti savo teises prieš darbdavį, jiems pradėtų galioti Darbo kodekso nuostatos ir kiti įstatymai, įpareigojantys darbdavį pritaikyti darbo sąlygas prie asmens sveikatos būklės.

Šarūno Narbuto teigimu, žmonės Lietuvoje negina savo teisių, ir dėl to sergančių onkologinėmis ligomis žmonių diskriminacija nėra akivaizdi.

Onkologija: mitai ir faktai apie ligą
© Sputnik /
Onkologija: mitai ir faktai apie ligą
1765
Tegai:
sveikata, pacientai
Temos:
Medicina ir sveikata (230)