Operacija

Žiniasklaida sužinojo, kaip Lietuvos medicina padėjo pagyvenusiam britui

54
Kaip papasakojo vyras, būtent Lietuvos Respublikos ligoninės darbuotoja paskatino žmogų kreiptis dėl kompensacijos Britanijoje

VILNIUS, kovo 4 — Sputnik. Pagyvenęs Didžiosios Britanijos gyventojas buvo priverstas atlikti klubo sąnario endoprotezavimo operaciją Lietuvoje, nes ligoninėje prie namų jam būtų tekę laukti procedūros metus ir septynis mėnesius, praneša "The Daily Mail".

Vyras iš Gvinedo apygardos Velse nusprendė nuvykti į kitą šalį, nes bijojo nesulaukti tos dienos, kurią paskyrė Britanijos nacionalinės sveikatos apsaugos tarnyba.

"Savo amžiuje aš negalėjau sau leisti laukti dvejus metus, turint omenyje, kad būklė pablogėjo. Noriu nugyventi likusį savo gyvenimą kiek įmanoma pilnavertiškai", — sakė britas.

Operacija Lietuvoje 86 metų Piteriui Gajardui kainavo šešis tūkstančius svarų (beveik septynis tūkstančius eurų). Leidinio duomenimis, tai kainavo dvigubai pigiau, nei tuo atveju, jei Gajardas nuspręstų atlikti procedūrą vienoje iš Didžiosios Britanijos privačių klinikų.

Be to, Nacionalinė sveikatos apsaugos tarnyba per trijų savaičių laikotarpį apmokėjo vyrui Lietuvoje atliktą endoprotezavimą. Toks sprendimas buvo priimtas dėl to, kad vietos tarnybos skyrius pripažino, jog negalėjo suteikti pacientui paslaugos "per tinkamą laikotarpį".

Lietuvoje vyras buvo dešimt dienų praėjusį rudenį ir apibūdina savo viešnagę kaip "labai gerą".

"Aš nežinojau apie kompensaciją, kol parašiau medicinos seseriai iš Lietuvos ligoninės, ir ji pasakė, kad man įmanoma gauti kompensaciją. Čia (Britanijoje — Sputnik) niekas nepasakė man apie tai", — papasakojo Gajardas.

54
Tegai:
Sveikatos apsauga, medicina, Lietuva, Didžioji Britanija
Temos:
Medicina ir sveikata (248)
Dar šia tema
Mobilios medikų brigados savanoriškai lanko Kėdainių rajono kaimų senolius
Kinijoje vyras užsikrėtė plaučių infekcija dėl nešvarių puskojinių
JAV vyrui persodinta hepatitu C sergančio donoro širdis