Granata, archyvinė nuotrauka

Gaižiūnų poligone sprogusi granata sužeidė karę Čekijos

88
(atnaujinta 19:01 2019.03.05)
1990 gimimo metų Čekijos kariškė išvežta į Kauno ligoninę

VILNIUS, kovo 5 — Sputnik. Jonavos rajono Gaižiūnų poligone pratybų metu sprogus granatai nukentėjo Čekijos karė, praneša Sputnik Latvija.

Incidentas įvyko pirmadienį, apie 10 valandą, kai sprogo į orą išmesta rankinė granata.

Nukentėjo NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinės grupės Čekijos kontingento karė, ji dėl kojos ir abiejų rankų sužalojimų išvežta į Kauno ligoninę. Antradienį nukentėjusi karė išleista gydytis ambulatoriškai.

Tai ne pirmas kartas, kai kariškiai susižeidžia pratybų metu. Vasario mėnesį Klaipėdoje pratybų metu nukentėjo lietuvis — netyčiniu šūviu į koją susižeidė pats.

Prieš tai NATO pratybose "Žiemos stovykla" mirė Estijos kariuomenės karė. Mergina mirtinai susižalojo savo asmeniniu šaunamuoju ginklu.

Anksčiau interviu Sputnik Lietuva karo žurnalistikos centro ekspertas Borisas Rožinas priminė, kad tokie incidentai nėra išskirtiniai, tačiau kario žūtis pratybų metu meta šešėlį NATO koviniam rengimui.

Čekijos kontingentas prisijungė prie Lietuvos bataliono praėjusių metų liepos mėnesį. Naujasis kontingentas atvyko su pėstininkų kovos mašinomis "Pandur-II", 30 mm patrankomis ir prieštankinėmis raketomis "Spike".

Čekijos karių misija NATO priešakinėse pajėgose Lietuvoje numatoma iki 2020 metų gruodžio pabaigos.

88
Tegai:
granata, incidentas, pratybos
Dar šia tema
Pratybų metu Klaipėdoje susižeidė Lietuvos karys