Adolfas Ramanuskas-Vangas, archyvinė nuotrauka

Kovo 11-ąją Klaipėdoje bus atidengta Ramanausko-Vanago memorialinė lenta

105
(atnaujinta 08:55 2019.03.06)
Memorialinė lenta, dėl kurios kilo skandalas su Klaipėdos tarybos nariu Viačeslavu Titovu, kovo 11-ąją bus atidengta ant buvusio Klaipėdos pedagoginio instituto pastato

VILNIUS, kovo 6 — Sputnik. Klaipėdos miesto savivaldybės taryba dar pernai liepos mėnesį pritarė mokytojo, karininko, Lietuvos "partizanų" vado Adolfo Ramanausko-Vanago atminimo įamžinimui Klaipėdoje. Jam skirta memorialinė lenta bus atidengta kovo 11 dieną, 14:00, ant buvusio Klaipėdos pedagoginio instituto pastato (S. Nėries g. 5), kuriame Ramanauskas-Vanagas studijavo 1937-1939 metais, informuoja Klaipėdos turizmo ir kultūros informacijos centras.

"Ta maža atminimo lentelė, dėl kurios pakabinimo mes šiandien diskutuojame, išjudino netikėtai galingą procesą, skaudžias mūsų valstybės istorines atodangas. Atrodo, kad Adolfas Ramanauskas-Vanagas ir šiandien kovoja, ir šiandien yra rikiuotėje, ir šiandien yra su visais tais, kurie vertina, gerbia ir girdi Lietuvą kaip laisvą, nepriklausomą, teisinę valstybę", —tarybos posėdžio, kuriame buvo priimtas sprendimas, metu sakė Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas.

Dėl Lietuvos "partizanų" vado atminimo įamžinimo į Klaipėdos miesto merą kreipėsi Ramanausko-Vanago dukra Auksutė Ramanauskaitė-Skokauskienė.

Titovo byla

Pernai, liepos pabaigoje, Lietuvoje kilo skandalas dėl Titovo pasisakymų apie tai, kad Lietuvos "partizanas", ​​"miško brolis" Adolfas Ramanauskas-Vanagas susijęs su taikių piliečių ir vaikų žudymu.

Dėl Titovo pasisakymų yra pradėtas ikiteisminis tyrimas Klaipėdos apygardos prokuratūroje dėl mirusiojo atminimo paniekinimo, o Klaipėdos miesto iniciatyva Titovui buvo pradėta Įgaliojimų netekimo procedūra.

Titovas atsisakė deputato mandato lapkritį tam, kad galėtų dalyvauti rinkimuose. Pasak jo, jis pasiryžo šiam žingsniui, kad miesto tarybos nariai neturėtų teisinio pagrindo apkaltos procesui užbaigti. Šiuo metu Titovui uždrausta išvykti iš Lietuvos. Deputatas pažymėjo, jog jis ir jo rinkėjai nesutinka su tuo, kad jis tariamai pažeidė priesaiką.

Lietuvoje "miško broliai" — nacionalistiškai nusiteikę ginkluoto judėjimo, 1940-1950 m. veikusio šalies teritorijoje, organizatoriai. Antrojo pasaulinio karo metu daugelis tų, kurie buvo prieš Tarybų valdžią, prisijungė prie fašistinės Vokietijos. "Miško broliai" buvo prisidėję prie civilių gyventojų naikinimo ir tarybinių partijų darbuotojų žudynių.

Miško broliai Baltijos šalyse 1940-1950 metais
© Sputnik /
"Miško broliai" Baltijos šalyse 1940-1950 metais
105
Tegai:
Klaipėda, Viačeslavas Titovas, Adolfas Ramanauskas-Vanagas
Temos:
"Miško broliai": praeitis ir dabartis (68)
Dar šia tema
Lietuvoje žmonės žeminami ir baudžiami už diskusijas apie "miško brolius"
Titovas papasakojo agentūrai "Sputnik Lietuva" apie pirmąjį "Ramanausko bylos" posėdį
Rusija pakomentavo Ramanausko-Vanago pripažinimą Lietuvos vadovu
Titovui dėl "Ramanausko bylos" uždrausta išvykti iš Lietuvos
Lietuvius bandoma įbauginti, kad jie tylėtų apie "partizanus", pareiškė Titovas
Kontrolė

Lietuvoje ir toliau pasienyje bus tikrinami atvykstančiųjų dokumentai

(atnaujinta 18:54 2020.08.12)
Lietuva dar mėnesiui pratęsė sienų kontrolę oro ir jūrų uostuose, be to, šalies pareigūnai aktyviau patruliuos keliuose, kuriais atvykstama iš Lenkijos ir Latvijos

VILNIUS, rugpjūčio 12 — Sputnik. Lietuvos vyriausybė pritarė Vidaus reikalų ministerijos (VRM) pasiūlymui, atsižvelgiant į esamą COVID-19 situaciją ir tendencijas, pratęsti šalies vidaus sienų kontrolę oro ir jūrų uostuose iki rugsėjo 14 dienos, praneša VRM spaudos tarnyba. 

"Kaip ir iki šiol, bus atliekama pasienio kontrolė jūrų ir oro uostose, taip pat pareigūnai aktyviau patruliuos tuose keliuose, kuriais atvykstama iš Lenkijos ir Latvijos. Nemažėjant susirgimų skaičiui turime visi elgtis atsakingai", — pasakė vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė.

Dviejų savaičių izoliavimasis numatytas ir tada, jei atvykstama iš COVID-19 paveiktų šalių ar per jas keliaujama tranzitu. Atvykusieji turi užpildyti anketas, esančias Nacionalinio sveikatos visuomenės centro interneto svetainėje.  

Šalių, iš kurių leidžiama atvykti, sąrašas atnaujinamas kiekvieną savaitę, atsižvelgiant į epidemiologinius rodiklius užsienio šalyse. Lietuvos piliečiams, kaip ir anksčiau, leidžiama atvykti iš bet kurios šalies, tačiau grįžusiems iš valstybių, įrašytų į paveiktųjų sąrašą, t. y. tų, kuriose sergamumo koronaviruso infekcija rodiklis per pastarąsias 14 dienų yra didesnis nei 16 atvejų 100 tūkst. gyventojų, yra privalomas 14 dienų izoliavimasis.

Vakcina nuo COVID-19
© Sputnik / РФПИ и Центр имени Гамалеи

Baltijos šalys viena kitos piliečiams sienas atvėrė gegužės viduryje, tačiau Lietuva pasienyje su Latvija dokumentų patikros procedūrų nebevykdo nuo birželio pradžios. Sausumos siena su Lenkija atverta birželio viduryje.

Naujausiais duomenimis, Lietuvoje užfiksuota daugiau kaip 2 300 COVID-19 atvejų, 1 683 žmonės pasveiko, 81 pacientas mirė.

Kovo 11 d. Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje jau nustatyta daugiau kaip 20,1 milijono infekcijos atvejų, mirė daugiau kaip 736 tūkst. žmonių.

Su COVID-19 susiję ribojimai nuo 2020 m. birželio 17 d.
© Sputnik /
Su COVID-19 susiję ribojimai nuo 2020 m. birželio 17 d.
Tegai:
siena, koronavirusas, Lietuva
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje

Rugpjūčio 13 dienos horoskopas visiems zodiako ženklams

(atnaujinta 19:50 2020.08.12)
Rytoj, rugpjūčio 13 dieną, Liūtui negalima atsipalaiduoti ir tegul viskas eina į priekį, Dvyniams gali kilti nesusipratimų su kolegomis ar vadovybe

Avinas ( 03.21-04.20)

Dabar turėtumėte daugiau dirbti, nešvaistyti laiko, pradėti ieškoti naujų partnerių. Bus dedamos visos pastangos šia linkme. Pabandykite įsiklausyti į patyrusių žmonių, kurie savo versle pasiekė pastebimų rezultatų, nuomones ir patarimus. Atminkite: vienas lauke ne karys. Bent jau dabar.

Jautis (04.21-05.21)

Turite galvoti apie profesinio augimo planą arba tiesiog susisteminti reikalus, kuriuos turėsite išspręsti artimiausiu metu. Finansiniuose reikaluose būkite santūrūs, venkite pirkinių, kurių jums iš tikrųjų nereikia.

Dvyniai (05.22-06.21) 

Gali kilti nesusipratimų su kolegomis ar vadovybe. Turėsite ginti savo poziciją, pateikdami neginčijamus argumentus, tačiau neturėtumėte kalbėti pakeltu tonu. Apsvarstykite artimųjų interesus ir venkite konfliktų.

Vėžys (06.22-07.22)

Diena nėra palanki sunkiam darbui, tačiau sąmoningai stengdamiesi galite pasiekti gerų rezultatų. Galimos lemtingos pažintys, kurios gali sukelti rimtų santykių užmezgimą.

Liūtas(07.23-08.23)

Negalima atsipalaiduoti ir tegul viskas eina į priekį. Pasieksite daug daugiau, jei iniciatyvą paimsite į savo rankas. Pokalbiai su kolegomis profesionaliomis temomis gali suteikti įdomių idėjų, kurios duos stebėtinai efektyvius rezultatus.

Mergelė (08.24-09.22) 

Būk energingas, išeinantis ir draugiškas. Jei išgirsite kritiką savo adresu, nesinervinkite. Apsvarstykite jūsų pasakytus žodžius. Stenkitės būti objektyvūs. Lenkite liniją tik tuo atveju, jei esate įsitikinę, kad esate nesąžiningai nuviltas.

Svarstyklės (09.23-10.22)

Jums gali prireikti moralinės paramos ar tiesiog kitų pritarimo. Nedvejodami kreipkitės į senus draugus. Jie galės pažvelgti į jūsų problemą iš kito kampo, ir dėka to galėsite rasti greitą ir lengvą sprendimą.

Skorpionas (10.23-11.21)

Profesiniai reikalai nebus tokie sunkūs, kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio, todėl drąsiai rinkitės darbą. Diena palanki romantiškiems pasimatymams, susitikimams su draugais. Bendravimas net su nepažįstamais žmonėmis bus malonus ir perspektyvus.

Šaulys (11.22-12.21)

Dabar į savo pareigas reikia žiūrėti labai rimtai. Pabandykite pademonstruoti dalykinę veiklą, raskite išeitį iš bet kokių situacijų, įsitraukite į anksčiau pradėtų atvejų plėtrą. Ši diena palanki studijoms, susitikimui su senais draugais ir praplėsti akiratį.

Ožiaragis (12.22 - 01.20)

Šiandien netinkamas laikas nuoširdiems pokalbiams. Dabar geriau tylėti ir stebėti, kas vyksta aplinkui. Yra galimybė, kad pokalbio metu gauta informacija bus iškraipyta ir panaudota prieš jus. Tačiau diena gali būti perspektyvi viskam, kas susiję su širdies reikalais. Galimos naujos malonios pažintys.

Vilnius, archyvinė nuotrauka
© Sputnik/ Владислав Адамовский.

Vandenis (01.21-02.19) 

Nebijokite priimti svarbių sprendimų. Galite vesti verslo derybas, aptarti su profesine veikla ir karjera susijusius klausimus. Gera vykti į keliones su šeimos nariais, spręsti buities klausimus. Galbūt ši diena jus nustebins maloniu netikėtumu.

Žuvys (02.20-03.20)

Kaip ir darbe, asmeninėje srityje prasideda dabartinių santykių permąstymo etapas ir visai tikėtina, kad jie bus pakelti į aukščiausią lygį. Greitai užmezgami nauji ryšiai ir pažintys.

Tegai:
horoskopas
Protestai Minske, archyvinė nuotrauka

Putinas su Makronu aptarė situaciją Baltarusijoje

(atnaujinta 20:50 2020.08.12)
Abiejų valstybių vadovų telefoninis pokalbis vyko Prancūzijos iniciatyva. Taip pat buvo aptarti kiti klausimai

VILNIUS, rugpjūčio 12 — Sputnik. Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas ir Prancūzijos prezidentas Emanuelis Makronas telefoninio pokalbio metu aptarė situaciją Baltarusijoje, praneša Kremliaus spaudos tarnyba.

Pažymima, kad pokalbis vyko Prancūzijos iniciatyva.

"Taip pat buvo paliesta dabartinė situacija Baltarusijoje", — sakoma pranešime.

Taip pat Putinas ir Makronas aptarė sprogimą Beiruto uoste, vidaus Ukrainos konflikto sureguliavimą, taip pat buvo paminėta vakcinos COVID-19 registracija Rusijoje.

Sekmadienį Baltarusijoje vyko prezidento rinkimai. Remiantis preliminariais VRK paskelbtais rezultatais, dabartinis valstybės vadovas Aleksandras Lukašenka surinko 80,08 proc., Svetlana Tichanovskaja — antroje vietoje su 10,09 proc.

Po preliminarių rezultatų paskelbimo sekmadienio vakarą respublikoje prasidėjo protesto akcijos, kurios tęsėsi ir kitomis dienomis.

Tichanovskaja į Lietuvą atvyko antradienį. Vėliau tą pačią dieną pasirodė jos vaizdo žinutė, kurioje ji pranešė, kad išvyko pas vaikus. Vėliau pasirodė antras vaizdo įrašas, kuriame moteris prašo savo bendražygių nevykti protestuoti ir laikytis įstatymų.

Tegai:
Baltarusija, Emanuelis Makronas, Vladimiras Putinas
Temos:
Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų
Dar šia tema
Ekspertas: Baltarusijai negresia sankcijos JT saugumo tarybos lygyje
Kasčiūnas paragino pirmiesiems ES įvesti sankcijas Minskui
Ekspertas: ES padarys viską, kad Minskas mažiau žvalgytųsi į Rusiją
"Tele2" kompensuos skambučius į Baltarusiją