Protestuojantis prieš Brexit

Lietuviai perspėjami apie muitinės registro darbo sutrikimus dėl "Brexit"

55
(atnaujinta 11:39 2019.03.06)
Ekonominės veiklos vykdytojų sistema (EOS), asmenų registravimas Muitinės prievolininkų registre ir EORI kodai nebus prieinami kovo pabaigoje

VILNIUS, kovo 6 — Sputnik. Lietuvos muitinė įspėjo piliečius apie darbo sutrikimus dėl Didžiosios Britanijos pasitraukimo iš Europos Sąjungos.

Oficiali Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova
© Sputnik / Владимир Песня

Muitinės prievolininkų registras neveiks kovo 29–30 dienomis dėl Europos Komisijos administruojamos Ekonominės veiklos vykdytojų sistemos (EOS) pertvarkos. Tikslus Muitinės prievolininkų registro neveikimo laikas bus praneštas vėliau.

Paminėtu laikotarpiu taip pat bus sustabdytas asmenų registravimas Muitinės prievolininkų registre ir asmenims nebus suteikiami EORI kodai — registracijos ir identifikavimo numeris, reikalingas įmonėms, importuojančioms ir eksportuojančioms prekes į Europos Sąjungą arba iš jos.

Muitinės tarnyba priminė, kad nuo kovo 30 dienos nustoja galioti Jungtinės Karalystės muitinės Jungtinės Karalystės ekonominės veiklos vykdytojams ir trečiųjų šalių ekonominės veiklos vykdytojams suteikti EORI kodai. Rekomenduojama pateikti Lietuvos muitinei paraišką, kad gautų numerį.

Be to, iš EOS ir Muitinės prievolininkų su EORI kodų susijusios informacijos bus pašalinti registro ekonominės veiklos vykdytojų Jungtinėje Karalystėje suteikti PVM mokėtojų kodai.

Respublikos piliečiai raginami iš anksto pasirūpinti registracija Muitinės prievolininkų registre ir EORI kodo gavimu.

Didžiosios Britanijos pasitraukimas iš Europos Sąjungos numatytas šių metų kovo 29 dieną. Daugelis šalių, įskaitant Lietuvą, ruošiasi "kietajam" "Brexit" scenarijui. Jei Britanija paliks ES be susitarimo, tai gali turėti neigiamų ekonominių pasekmių tiek Europos, tiek Britanijos ekonomikai.

55
Tegai:
Lietuva, Lietuvos muitinė, Brexit
Temos:
Brexit: kas yra "už" ir kas – "prieš" (82)
Dar šia tema
Lietuvos vyriausybė pradėjo ruoštis "Brexit"
Boriso Džonsono sesuo apnuogino krūtis dėl "Brexit" — video
Lietuvos ambasadorė ES pasakė, ko laukti lietuviams po "Brexit"
"Regitra" pasakoja, kaip po "Brexit" pasikeisti JK įsigytą vairuotojo pažymėjimą