Lietuvos vėliava, archyvinė nuotrauka

Priminimas: Nepriklausomybės atkūrimo dieną būtina iškelti Trispalvę

106
Už Lietuvos valstybės vėliavos iškėlimo tvarkos pažeidimus yra numatyta administracinė atsakomybė

VILNIUS, kovo 7 — Sputnik. Kovo 11-ąją būtinai reikia iškelti Lietuvos vėliavą prie savo namų, primena Vilniaus savivaldybė.

Svarbu nepamiršti, kad valstybės vėliava turi būti keliama laikantis Lietuvos valstybės vėliavos iškėlimo tvarkos, kurią reglamentuoja Lietuvos Respublikos valstybės vėliavos ir kitų vėliavų įstatymas bei Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2004 metų gruodžio 24 dienos nutarimas "Dėl Lietuvos Respublikos vėliavos ir kitų vėliavų kėlimo ir naudojimo". Šiuose norminiuose teisės aktuose yra detaliai reglamentuoti Lietuvos valstybės vėliavos naudojimo principai, nurodytos jos iškėlimo vietos ir progos, pateiktas valstybės švenčių ir kitų įsimintinų dienų sąrašas.

Vadovaujantis minėtu valstybės vėliavos ir kitų vėliavų įstatymo straipsniais, Kovo 11-ąją Lietuvos valstybės vėliava keliama prie, virš ar ant valstybės ir savivaldybių institucijų bei įstaigų, kitų įstaigų, įmonių ir organizacijų, nesvarbu, kokia jų nuosavybės forma, pastatų, taip pat gyvenamųjų namų. Atkreiptinas dėmesys, kad laikantis nustatytos tvarkos, Lietuvos valstybės vėliava iškeliama 07:00 valandą ir nuleidžiama 22:00 valandą.

Vilniaus miesto savivaldybės Saugaus miesto departamento Viešosios tvarkos skyrius primena, kad už Lietuvos valstybės vėliavos iškėlimo tvarkos pažeidimus yra numatyta administracinė atsakomybė.

Kovo 11-ąją rengiamos nemokamos ekskursijos Gedimino pilies bokšte >>

Lietuvos valstybės vėliavos iškėlimo nustatytos tvarkos pažeidimas užtraukia įspėjimą arba baudą juridinių asmenų, išskyrus valstybės ir savivaldybių institucijas ir įstaigas, vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims, gyvenamųjų namų savininkams arba už gyvenamųjų namų eksploatavimo organizavimą atsakingiems asmenims nuo 10 iki 12 eurų (per metus pakartotinai padarytas tokio pobūdžio nusižengimas — baudą nuo 12 iki 16 eurų) ir baudą valstybės ir savivaldybių institucijų ir įstaigų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims — nuo 10 iki 16 eurų (pakartotinai padarytas nusižengimas — baudą nuo 16 iki 30 eurų).

Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo diena
© Sputnik
Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo diena
106
Tegai:
Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo diena, trispalvė, vėliava
Dar šia tema
Į Vilniaus TV bokštą vėl bus iškelta didžiausia Lietuvos trispalvė
COVID-19 testas

Penktadienį nenustatyta vieno nuteistųjų užsikrėtimo koronavirusu atvejo

(atnaujinta 10:37 2021.01.23)
Per visą pandemijos laikotarpį kalinimo įstaigose atlikti 18 866 testai, paskiepyti 156 Laisvės atėmimo vietų ligoninės medikai ir darbuotojai

VILNIUS, sausio 23 — Sputnik. Penktadienį skaičiuojant duomenis nebuvo nustatyta nė vieno nuteistųjų naujo susirgimo COVID-19 atvejo, praneša Kalėjimų departamentas.


"Pagaliau galime įrašyti nulį užsikrėtusių nuteistųjų eilutėje. Kai yra keli tūkstančiai žmonių uždarose vietose, kur neįmanoma visų žmonių izoliuoti po vieną ar net po kelis, laisvės atėmimo įstaigose tenka imtis išskirtinių priemonių saugantis viruso protrūkių. Kaip rodo tyrimų statistika — jos pasiteisina", — sakė Kalėjimų departamento Sveikatos priežiūros skyriaus vedėja Birutė Semėnaitė.

Kai kuriuose pataisos namuose jau ne pirmą parą nefiksuojama naujų užsikrėtimo atvejų. Sergamumas kalinimo įstaigose, pasak Kalėjimų departamento atstovų, mažėja. Tiesa, vis dar nustatoma naujų atvejų dirbantiems bausmių vykdymo sistemoje. Per ketvirtadienį nustatyti 3 užsikrėtę COVID-19 darbuotojai.

Kalėjimo departamento atstovės minimos išskirtinės priemonės — sumažinti nuteistųjų kontaktai, teismo ir kiti teisiniai procesai keičiami į nuotolinius, pasimatymai su artimaisiais — į telefoninius pokalbius, nuteistųjų patalpos dezinfekuojamos, vėdinamos, užsikrėtusieji arba su jais turėjusieji kontaktus izoliuojami atskirai.

Pažymima, kad darbuotojų darbo grafikai pataisos namuose per pandemiją sudarinėjami taip, jog būtų užtikrintas kuo mažesnis darbuotojų tarpusavio kontaktas, organizuojamas darbas pamainomis. Darbuotojams, grįžtantiems po atostogų, atliekami COVID-19 testai. Nuolat pagal indikacijas testuojami ir darbuotojai, ir nuteistieji — per visą pandemijos laikotarpį kalinimo įstaigose atlikti 18 866 testai. Taip pat buvo paskiepyti 156 Laisvės atėmimo vietų ligoninės medikai ir darbuotojai.

Tegai:
koronavirusas, Kalėjimų departamentas
Temos:
Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Karantinas sumažino besikreipiančiųjų dėl traumos skaičių
Ekonomistai papasakojo, kaip antroji pandemijos banga paveikė Lietuvos ekonomiką
PSO paaiškino "britiškosios" koronaviruso padermės sukeliamą mirštamumą
Oro tarša, archyvinė nuotrauka

Lietuvoje vis dar auga šiltnamio dujų emisijos

7
(atnaujinta 10:27 2021.01.23)
Lietuvoje 2019 metais daugiausia ŠESD į atmosferą išmetė transporto, energetikos ir žemės ūkio sektoriai

VILNIUS, sausio 23 — Sputnik. Lietuvoje į atmosferą 2019 metais išmesta 20,4 mln. tonų šiltnamio efektą sukeliančių dujų (ŠESD), arba apie 1 proc. daugiau negu 2018-aisiais, praneša Aplinkos apsaugos ministerija. 

Didžiausią taršą šiltnamio dujomis Lietuvoje kelia transportas: per pastaruosius 15 metų sektoriaus išlakos augo net 49 proc. (užpernai – 3,5 proc.). Kitas ypač didelę įtaką klimato kaitai darantis sektorius – žemės ūkis – išlaiko stabiliai taršų poveikį atmosferai (2 proc. augimas nuo 2005 m.).

2019 metais daugiausia ŠESD Lietuvoje išmetė transporto (30,9 proc.), energetikos (27,5 proc.), žemės ūkio (20,9 proc.) sektoriai. Kiek mažesnį ekologinį pėdsaką sukūrė pramonės (16,7 proc.), atliekų (4 proc.) sektoriai.

Be transporto sektoriaus, ŠESD kiekis užpernai sparčiausiai didėjo amoniako gamybos (8,8 proc.), cemento gamybos (13 proc.), žemės ūkio dirvožemių (2,6 proc.) sektoriuose, o palyginti daugiau sumažėjo energijos gamybos, gyvulininkystės, atliekų sektoriuose.

Žaliasis kursas

Pagal Lietuvos nacionalinį energetikos ir klimato srities veiksmų planą 2021–2030 metams, iki 2030 metų šalis turi pasiekti, kad ŠESD emisijos sumažėtų 9 proc. (palyginti su 2005 m.), bent 1,5 karto (palyginti su 2017 m.) sumažinti energijos vartojimo intensyvumą, iki 45 proc. padidinti AEI dalį visoje energetikoje. 

Pirminis Lietuvos NEKS plano projektas Europos Komisijai buvo pateiktas 2018 metais. 2019 m. lapkričio 13 d. Lietuvos Vyriausybė pritarė NEKS plano projektui ir jis vėl buvo derinamas su visuomene. Suderintam NEKS planui pritarta Lietuvos Vyriausybės 2019 m. gruodžio 30 d. pasitarime.

Europos Komisija galutinius integruotus valstybių narių NEKS planus 2021–2030 metams paskelbė 2020 m. balandžio 20 d.

Neįgyvendinus įsipareigojimų, Lietuvai leidimų išpirkimas kainuotų iki 300 mln. eurų.

7
Tegai:
Lietuva
Dar šia tema
Gruodžio mėnesį elektra Lietuvoje brango 11%
Šalčiausiomis dienomis šalies vartotojai sunaudojo iki 2 kartų daugiau gamtinių dujų
Klaipėdos jūrų uosto akvatorijoje buvo suvaldyta tarša
Visoje Lietuvoje fiksuojamas padidėjęs oro užterštumas
Kapitolijus

"Mes jau kariaujame!": prarado Rusija ir kas laukia po Trampo

(atnaujinta 10:25 2021.01.23)
Nepaisant to, kad daugumos mūsų bendrapiliečių simpatijos yra Trampo pusėje, grynai praktine prasme, jo ir "senosios Amerikos", kurią jis atstovauja Rusijai, pralaimėjimas yra labiau naudingas nei žalingas

Sausio 20 dieną 74 metų amerikiečių ikona Donaldas Trampas perdavė prezidento postą "Jaunosios Amerikos" ikonai, 78 metų Džozefui Baidenui.

Paradoksas, kad jaunimas yra labiau apgaulingas nei senyvi žmonės, yra tik maža dalis paradoksų, kurie sukrės pasaulį ateinančiais mėnesiais.

Tiesą sakant, Džo Baidenas paprastai yra ne tiek prezidentas, kiek prezidento apvalkalas. Ir reikalas ne tik tas, kad jis greičiausiai neišgyvens iki savo kadencijos pabaigos, kad išgyvens. Tiesiog Baideno — valstybės šimtmečio patirtį turinčios valstybės — asmenybė visiškai nenusipelno analizės: jis išgyveno per daug epochų ir per daug Amerikos ir jau seniai išmoko "vidutiniškai" būti paprasčiausiai kolektyvinių tų, kurie stovi už jo, interesų išraiška. Visi, kurie aštuntajame dešimtmetyje prieštaravo bendram baltųjų ir juodaodžių ugdymui, o 2020 metais juodaodžiams paaiškino, kad jie nėra tikri juodaodžiai, jei nebalsuoja už jį, iš esmės gali būti bet kokia forma.

Todėl pačių pirmųjų iš Baideno laukiamų naujovių sąrašas apie jo asmenines pažiūras ir daug ką pasako apie nulį — apie jį į valdžią išstūmusios Amerikos elito grupės poreikius.

Trumpai tariant, naujovės yra "visiškas Donaldo Trampo panaikinimas".

1. Grįžti prie Paryžiaus klimato susitarimo.

2. Pašalinti Trampo draudimą atvykti į Jungtines Valstijas iš daugelio šalių, kuriose skleidžiamos naujos religinės idėjos, kad teroristinių išpuolių paverstų pasaulį.

3. Sustabdyti "Keystone" dujotiekio, kurį anksčiau sustabdė Obama ir pradėjo Trampas, statybas.

4. Sušvelninti imigracijos draudimus ir prieglobsčio sąlygas.

Ir visa tai tik pradžiai.

Rusijos URM
© Sputnik / Наталья Селиверстова

Kritikai šiuo klausimu su liūdesiu teigia, kad Baidenas veikia ne iš sveiko proto, o kaip aklą lobistų grupių reikalavimų derinį (tas pats vamzdynas yra "gerai ištirtas" pavyzdys: akivaizdu, kad vykdant bet kokią JAV vyriausybės žaliąją politiką angliavandeniliai bus reikalingi dešimtmečiams ir bet koks alternatyvus būdas transportuoti juos į vamzdį bus blogesnis ir kenksmingesnis aplinkai. Tačiau žalieji nenori vamzdžių, o Baidenas ją pražudys).

Bet būtent todėl, kad pats Baidenas yra beformis ir beasmenis kaip dvasia iš "Hario Poterio", jis, tiesą sakant, buvo užimtas atsakingo posto.

Dėl to kitas klausimas jums ir man daug aktualesnis: iš kurios Amerikos Baidenas, Haris ir jų komanda išplauks, kurią Ameriką anuliuos, kurios Amerikos niekada nebematysime.

Dėl akivaizdžių priežasčių dabar ši sena Amerika sutelkta į kadenciją baigiantį prezidentą Trampą. Žmogus, kurio gali net laukti baudžiamasis persekiojimas, yra labai nemėgstamas.

Čia verta atkreipti dėmesį į paradoksą: nepaisant to, kad daugumos mūsų bendrapiliečių simpatijos yra Trampo pusėje, grynai praktine prasme, jo ir "senosios Amerikos", kurią jis atstovauja Rusijai, pralaimėjimas yra labiau naudingas nei žalingas.

Svarbiausias triukšmingo prezidento nuopelnas yra jo švelnus viceprezidentas Maikas Pensas: "Aš didžiuojuosi, kad likus kelioms dienoms iki mūsų administracijos galiojimo pabaigos paskelbiu, jog mūsų administracija yra pirmoji per kelis dešimtmečius nepradėjusi naujo karo".

(Šiuo atžvilgiu, beje, būdingas oponentų atsakas. "Independent" cituoja kelis kritikus, kurie prisimena "Kapitolijaus šturmą" ir sušuko: "Taip, mes 11 dienų gyvenome karo būsenoje!" (Kai kurie prieina iki to, kad suverčia kaltę ant Trampo dėl 400 000 amerikiečių, mirusių nuo koronaviruso, pečių.)

Tačiau iš tikrųjų tai yra faktas: Trampo administracija nepradėjo jokių naujų karinių intervencijų — nepaisant daugybės akimirkų, kai atrodė, kad intervencija netrukus įvyks.

Prisiminkime, beje, šias akimirkas:

a) Šiaurės Korėja: 2017 metais planetos žiniasklaidos sfera, kaip ir frisbio nustatytoja, skubėjo dėl minties, kad netrukus prasidės didelis, galbūt net branduolinis, karas tarp JAV ir KLDR. Trampas teigė, kad "galinga armada" juda pusiasalio link, Pietų Korėjoje buvo dislokuotos priešraketinės sistemos, Trampas teigė, kad KLDR apskritai gali būti sunaikinta, tačiau baigėsi sankcijomis ir derybomis;

b) Sirija: 2018 metų balandžio mėnesį remdamasi "Baltųjų šalmų" vaizdo įrašu, JAV ginkluotosios pajėgos kinematografiškai pataikė į šimtą "Tomahawks" Sirijos Respublikoje. Tačiau praktiškų rezultatų praktiškai nebuvo — atrodo, kad vidutiniškai 33 raketos sužeidė vieną civilį;

c) Iranas: 2020 metų pradžioje Amerikos raketų smūgis nužudė (Irako sostinėje Bagdade) Irano generolą Soleimanį. Iranas į tai atsakė pradėdamas raketų smūgius Amerikos bazėse toje pačioje šalyje. Kelias dienas pasaulio žiniasklaidos sfera laukė didelio mūšio, tačiau karas daugiau nepasikartojo.

Visi šie dalykai turi kažką bendro. Visais šiais atvejais Trampas nė minutės nedvejojo ​​panaudodamas ką nors skraidantį ar plūduriuojantį jėgos demonstravimui — tačiau jis niekada neperėjo nuo grynos savivalės (mes norime — ir iššaudėme) prie realaus karo, kuris dėl akivaizdžių priežasčių, be savivalės, agresoriui taip pat nustato pareigas.

Be to, Amerikos administracija visais atvejais sustojo prieš jėgą, galinčią sukelti nepriimtiną žalą. Kalbant apie KLDR ir Iraną, kalbėta apie pačias šalis, kurios turi įspūdingą gynybinį potencialą, Sirijos atveju — apie neišvengiamumą, įsikišimo atveju, susidūrimą su oficialia valdžia — Damasko globėja: Rusija. Kas paprastai yra geros formos branduolinė energija.

Tai verčia manyti, kad Trampas karų neatsisakė dėl taikos, o dėl blaivaus supratimo, kad dabartinė Amerika neištvers tikro karo.

Kalbant apie Rusiją. Nepaisant to, kad iki paskutinių Trampo prezidentavimo dienų jo oponentai, tarp jų ir Kongreso pirmininkė Nesni Pelosi, pavadino jį "Putino marionete" — iš tikrųjų kadenciją baigęs JAV prezidentas nebuvo mūsų atžvilgiu draugiškas.

Tai yra, matyt, jis jautė asmeninę simpatiją Rusijos prezidentui. Tačiau politikams tai retai reiškia praktines nuolaidas. Galų gale mes patys, jausdami užuojautą Trampui ir Trampistams, maištaujantiems prieš pažangius savo aukštųjų technologijų oligarchus ir 58 lytines tapatybes, vargu ar "iš draugystės" sutiktume su "Nord Stream-2" nužudymu. Tačiau Donaldas Trampas padarė viską, kad nužudytų rusų dujotiekį.

Be to: kaip sakoma senajame sportiniame posakyje, rezultatas rodomas rezultatų suvestinėje. Nė viena Amerikos administracija Rusijai neskyrė tiek sankcijų, kiek Trampas. Ir nė vienas Amerikos prezidentas neturėjo tiek mažai kontakto su Rusija kaip Trampas.

Taip, žinoma, "jam jo nedavė". Tačiau pasaulinės politikos pasaulyje šis pasiteisinimas — apie nieką. Rezultatas vis dar rodomas rezultatų suvestinėje: ten, kur kalbama apie šimtus milijonų žmonių, tokie paaiškinimai kaip "jam sutrukdė" neveikia. Jei visus šiuos ketverius metus jis turėjo trumpus rankas, tai kodėl jis nuėjo į prezidentūrą su tokiomis trumpomis rankomis?

Ir galiausiai, pagrindinis dalykas.

Trampas atstovavo "senai", sunykusiai Amerikai — baltųjų heteroseksualių krikščionių Amerikai ir prie jų prisijungusiems įvairiaspalviams žmonėms, kuriems progresyvi mintis jau išrado idiomą "daugiarasis baltumas" (kalbama apie visus žmones, kurie pasirinko baisų baltą mąstymo būdą, darboholizmą, heteroseksualumą, krikščionybę, vyriškumą ir kitą tamsumą).

Jo oponentai atstovauja naujajai Amerikai — su socialinio egalitarizmo idėjomis pagal tam tikrus laukinius parametrus, su daugialypėmis tapatybėmis, seksualine ir socialine, su kairiųjų šališkumu, su neaiškiu kultūriniu kodeksu, su žaliuoju radikalizmu, bandymais ideologiškai manipuliuoti neišsprendžiama tikrove.

Tikriausiai "Rusijos kryptimi" šie žmonės bus aktyvesni už savo pirmtakus — kad vietiniai užsienio agentai, paskendę dėl tradicinio lesbofeminizmo ant vėjo jėgainių, gaus daugiau viešųjų ryšių ir palaikymo bei ims drąsiau skleisti sarkazmus apie atsilikusį skubėjimą ir pažangias visuotines vertybes.

Bet norėtusi kai ką paminėti.

Tiesiog dėl savo originalaus mozaikos, išradingumo, sūrumo ir sąmoningos daugumos pažangių idėjų fantazijos naujoji Amerika, vadovaujama jų, greičiausiai bus sąmoningai silpnesnė nei senoji Amerika. Ir akivaizdu, kad mažiau pavojinga.

Tas, kuris sumaniai privatizavo baisaus karo rezultatus, kuriame patyrė mažiausiai nuostolių iš visų kitų galių.

Tas, kuris prieš 30 metų meistriškai nugalėjo mūsų tėvus pasaulinėje konfrontacijoje.

Ta Amerika, kuri savo istorijos pabaigoje nerado sau kito atstovo, išskyrus ekscentrinį raudonplaukį milijardierių šou.

Taigi — žmogiškai ir su mums būdingu dosnumu, užuojauta seniems priešams, kuriuos dabar praradome mes, — vis dar su optimizmu žvelgiame į naująją Ameriką ir ruošiamės ją sutikti pasaulio arenoje.

Vargu ar ji, mananti, kad gyvena "pilietiniame kare", turės jėgų tokiu pat intensyvumu pretenduoti į pasaulio lyderystę.

Su paskyrimu, pone Baidenai.

Autoriaus nuomonė gali nesutapti su redakcijos pozicija.

Tegai:
Džo Baidenas, Donaldas Trampas, Rusija, JAV
Temos:
JAV prezidento rinkimai — 2020