Šventinis paradas Kaune, archyvinė nuotrauka

Kovo 11-ąją kauniečiai kviečiami švęsti Laisvę

60
(atnaujinta 15:11 2019.03.07)
Pagrindiniu šventės akcentu šiemet taps roko koncertas Vytauto Didžiojo karo muziejaus kiemelyje

VILNIUS, kovo 7 — Sputnik. Ateinantis pirmadienis Kaune bus ypatingas: kauniečiai švęs Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną, skelbia Kauno savivaldybė.

Šventinėje programoje — iškilmingi minėjimai, įdomūs renginiai ir roko koncertas.

"Šią dieną Kaunas švenčia ypač jaunatviškai ir linksmai, nes būtent šis miestas visuomet buvo, yra ir bus veržlus, drąsus ir Laisvas. Kauniečiai kviečiami švęsti išradingai ir džiugiai, linksmintis su geriausiais šalies atlikėjais, susitikti ir kartu pajusti vienybės ir bendrystės jausmą, kurį mums dovanoja Nepriklausomybė", — sakė Kauno vicemeras Simonas Kairys.

Pagrindiniu šventės akcentu šiemet taps roko koncertas Vytauto Didžiojo Karo muziejaus kiemelyje. Koncerte savo dainas atliks grupės "Biplan", Tomas Sinickis, ir "Colours Of Bubbles". Koncerto pradžia — 12:40 valandą.

Visą Kovo 11-ąją miestiečiai turės galimybę šventinius renginius pasiekti patogiai ir nemokamai — viešasis transportas tądien keleivius veš be mokesčio. Kovo 11-osios rytą kauniečius į šventas mišias kvies Šv. apaštalų Petro ir Povilo arkikatedra bazilika ir Šv. arkangelo Mykolo (Įgulos) bažnyčia. Po jų veiksmas persikels į Vytauto Didžiojo karo muziejaus sodelį.  Čia 11:30 val. kauniečiams pasirodys pučiamųjų instrumentų orkestras "Ąžuolynas".

Šventės dieną mieste nemokamai duris atvers Kauno muziejų filialai. Kauno muziejaus Rotušės, Pilies, tautinės muzikos ir K. Petrausko skyriai lankytojų lauks 12:00 – 17:00 val.

Kovo 11-osios vakarą mieste užbaigs Lietuvos kariuomenės Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono organizuojamas renginys, vyksiantis prie Kauno pilies (pradžia 20 val.). Šventės programoje — virvės traukimas, estafetė mažiesiems ir kiti žaidimai. Renginio svečiai bus vaišinami karinė koše ir arbata, vyks muzikiniai pasirodymai. Visą renginį vainikuos Lietuvos Respublikos himno giedojimas ir karšto oro šviestuvų paleidimas už Laisvę ir už Lietuvą.

Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo diena
© Sputnik /
Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo diena
60
Tegai:
koncertas, Vytauto Didžiojo karo muziejus
Dar šia tema
Kovo 11-ąją rengiamos nemokamos ekskursijos Gedimino pilies bokšte
Kovo 11-osios minėjimas Vilniuje: eitynės, ekskursijos ir nemokamas viešasis transportas
Minint Kovo 11-ąją: Čikagos dangoraižiai nušvis Lietuvos vėliavos spalvomis