Nacionalinio diktanto nugalėtojai, archyvinė nuotrauka

Šiandien rašome Nacionalinį diktantą

56
(atnaujinta 09:15 2019.03.08)
Pernai Nacionalinį diktantą rašė daugiau nei 30 tūkst. žmonių

VILNIUS, kovo 8 — Sputnik. Šiandien Lietuvoje ir už šalies ribų bus rašomas nacionalinis diktantas, praneša rengėjai.

Jo tekstas 11:00 val. bus transliuojamas per LRT RADIJĄ ir LRT.lt.

"Šiandien visi lietuvių kalbos gerbėjai vėl kviečiami rašyti Nacionalinį diktantą. Nacionalinis diktantas nėra egzaminas. Pagarba savo kalbai — tai ir pagarba savo istorijai, valstybei", — sako Nacionalinio diktanto organizatorė Vytautė Šmaižytė.

Dėl raštingiausiojo vardo bus varžomasi keliose kategorijose — raštingiausio moksleivio, suaugusiojo ir užsienio lietuvio.

Tradiciškai diktantą bus galima rašyti mokyklose, bibliotekose, savivaldybių salėse. Rašyti diktantą kviečiami ir įmonių bei organizacijų atstovai, jie tai gali daryti savo patalpose.

Diktanto tekstai parengiami bendradarbiaujant su Valstybine lietuvių kalbos komisija, nuolatine projekto partnere.

Dėl raštingiausiojo vardo bus varžomasi keliose kategorijose — raštingiausio moksleivio, suaugusiojo ir užsienio lietuvio. Diktanto tekstas bus paskelbtas kovo 11 dieną svetainėse www.diktantas.lt ir www.vlkk.lt (su rašybos ir skyrybos paaiškinimais).

Pernai Nacionalinį diktantą rašė daugiau nei 30 tūkst. žmonių.

Užsienio lietuvių bendruomenėms bus suteikta galimybė diktantą rašyti ne tiesioginės transliacijos metu, o joms patogiu laiku kovo 9–10 dienomis. Visiems norintiems bus galimybė atsiųsti transliacijos įrašą. Parašytus diktantus organizatoriams bus galima išsiųsti per LR ambasadas. Visi rašiusieji dalyvaus konkurse įprastomis sąlygomis.

Nacionalinio diktanto nugalėtojai bus apdovanoti gegužės 7 dieną Prezidentūroje.

Nacionalinio diktanto partneriai: Švietimo ir mokslo ministerija,  Užsienio reikalų ministerija, Valstybinė lietuvių kalbos komisija,  Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka, nacionalinis transliuotojas LRT. Konkursą globoja Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

56
Tegai:
Nacionalinis diktantas