Ingrida Šimonytė, archyvinė nuotrauka

Kandidatė į prezidentus Ingrida Šimonytė liudijo "MG Baltic" byloje

84
(atnaujinta 09:34 2019.03.08)
Šiuo metu prezidento posto siekianti Šimonytė teisme liudijo apie greitųjų kreditų įstatymo pataisas

VILNIUS, kovo 8 — Sputnik. Vilniaus apygardos teismas tęsia "MG Baltic" bylos nagrinėjimą, praneša LRT.

Šiuo metu prezidento posto siekianti Šimonytė teisme liudijo apie greitųjų kreditų įstatymo pataisas.

Politikė kalbėjo, kad 2013-aisiais, kai Lietuvos bankas perėmė vartojimo kreditų rinkos priežiūrą, pastebėjo, kad rinkoje vyksta nepageidautini procesai, kuriuos lėmė spartus rinkos augimas, ir kurie nebuvo pozityvūs.

"Matėme imamų kreditų augimą, matėme, kad imami kreditai padengti kitiems kreditams, matėme, kad jauni žmonės labai ima kreditus. Mūsų, kaip priežiūros institucijos, pareiga buvo įspėti valdžią apie vykstančius procesus. <...> Žmonės prarasdavo turtą, šeimas ir kartais netgi gyvybę dėl įsiskolinimų ir tada visą laiką sugrįždavo klausimas į banką, kodėl nieko nedarome", — kalbėjo Šimonytė.

2015-aisiais Lietuvos bankas Seimui pateikė įstatymo pataisas. Seime buvo suburta darbo grupė, kuriai vadovavo Bronius Bradauskas, joje taip pat dirbo Andrius Palionis, Vytautas Gapšys, finansų ministerijos atstovai. Ingrida Šimonytė kalbėjo, kad buvo jaučiama, jog Seime tvyro nenoras, kad įstatymo projektas būtų priimtas, bet kas to siekė, politikė neįvardijo.

"MG Baltic" byla

Vilniaus apygardos teisme vyksta tyrimai dėl politinės korupcijos. Be Masiulio ir Kurlianskio byloje taip pat kaltinami Darbo partijos pirmininkas Vytautas Gapšys, buvęs parlamentaras Šarūnas Gustainis ir Seimo narys Gintaras Steponavičius, o taip pat koncernas "MG Baltic", Liberalų sąjūdis ir Darbo partija.

Tyrimas prasidėjo 2016 metais. Tardymo organai teigia, kad koncernas bandė paveikti pareigūnų sprendimus, siūlydamas jiems kyšį. Kaltinamiesiems gali būti skirta iki aštuonerių metų kalėjimo, taip pat 1,9 milijono eurų bauda.

Gegužės pabaigoje Lietuvos nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas (NSGK) pristatė savo tyrimo, kuris tęsėsi daugiau nei pusmetį, rezultatus. Didžiausias dėmesys buvo skiriamas verslo koncernui "MG Baltic", kuris, parlamentarų nuomone, kėlė grėsmę valstybės interesams ir nacionaliniam saugumui.

Anksčiau koncernas padavė ieškinį Vilniaus apygardos teismui dėl to, kad Valstybės saugumo departamento NSGK parengtoje ataskaitoje duomenys neatitinka tikrovės. Teismas atmetė skundą.

84
Tegai:
Ingrida Šimonytė
Dar šia tema
Kaltinamiesiems "MG Baltic" byloje gresia laisvės atėmimas iki 8 metų
Biurokratija laimėjo prieš "MG Baltic", o Masiulis tik vykdė liberalų programą
Buvęs Liberalų sąjūdžio lyderis nepripažino kaltės "MG Baltic" byloje