Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo diena

Liepos 6-oji gali Lietuvoje tapti ir Tautiškos giesmės diena

42
Po pateikimo Seimas pritarė siūlymui Valstybės dieną minėti ne tik Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo, bet ir Tautiškos giesmės dieną, kad ugdytų pagarbą Lietuvos himnui

VILNIUS, kovo 10 — Sputnik. Seimas nusprendė pradėti Darbo kodekso pataisas, kuriomis siūloma liepos 6-ąją — Valstybės dieną — minėti ne tik Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo, bet ir Tautiškos giesmės dieną, praneša Seimo spaudos tarnyba.

Pasak projekto iniciatoriaus Kultūros komiteto pirmininko Ramūno Karbauskio, "Tautiškos giesmės" paminėjimas Valstybės dienos šventės metu skatintų puoselėti istorinę atmintį, o kartu su Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimui atminti skirtais renginiais, skatintų pasididžiavimą valstybės simboliais, dar labiau stiprintų Lietuvos visuomenės pilietinę savimonę, kurią įkvepia Lietuvai svarbios istorinės datos, įvykiai ir istorinės asmenybės.

Karbauskio teigimu, šiuo teisės aktu siekiama parodyti ir ugdyti išskirtinę pagarbą "Tautiškai giesmei", Lietuvos Respublikos himnui, ir skatinti jau daugiau kaip dešimtmetį puoselėjamą tradiciją liepos 6 dieną, 21:00, Lietuvos piliečiams visame pasaulyje ir Lietuvoje rinktis miestų aikštėse, skveruose, bendruomenėse, ant piliakalnių, įvairiose valstybės raidai reikšmingose istorinėse vietose ir giedoti "Tautišką giesmę".

Projektui po pateikimo pritarė 75, nė vienas nebalsavo prieš, susilaikė penki Seimo nariai. Pagrindiniu šio klausimo svarstyme paskirtas Socialinių reikalų ir darbo komitetas. Seimo posėdyje projektą numatoma svarstyti gegužės 21 dieną.

Mindaugo karūnavimo diena
© Sputnik /
Mindaugo karūnavimo diena
42
Tegai:
Tautiška giesmė, Valstybės diena, Lietuva
Dar šia tema
Valstybės dieną "Tautišką giesmę" giedojo beveik 4 mln lietuvių visame pasaulyje
Giedojo visa Lietuva: Respublika šventė Mindaugo karūnavimo dieną