Lukiškių kalėjimas, archyvinė nuotrauka

Siūloma išplėsti įkalinimo įstaigų pareigūnų įgaliojimus

33
(atnaujinta 17:34 2019.03.12)
Šiuo metu įkalinimo įstaigose dirbantys pareigūnai visą medžiagą apie pažeidėjus perduoda policijos pareigūnams

VILNIUS, kovo 12 — Sputnik. Seimas pritarė Administracinių nusižengimų kodekso pataisoms leisti įkalinimo įstaigose dirbantiems pareigūnams surašyti administracinių nusižengimų protokolus, praneša Teisingumo ministerija.

Pareigūnams taip pat būtų suteikta teisė administracine tvarka bausti ir asmenis, bandžiusius įkalinimo įstaigose kalintiems artimiesiems perduoti draudžiamus daiktus.

Šiuo metu įkalinimo įstaigose dirbantys pareigūnai visą medžiagą apie pareigūnų teisėtų reikalavimų nevykdžiusius, narkotines medžiagas vartojusius, alkoholinius gėrimus gaminusius nuteistuosius perduoda policijos pareigūnams, kurie ir surašo administracinių nusižengimų protokolus.

Taip pat siūloma griežtinti atsakomybę už draudžiamų daiktų įnešimą į įkalinimo įstaigą, pavyzdžiui, kad už šį pažeidimą skiriamos baudos siektų 1 000 – 3 000 eurų (šiuo metu už šį nusižengimą skiriama 500 – 1 300).

Bausmių vykdymo sistemos pareigūnams suteikus teisę surašyti administracinių nusižengimų protokolus, bus taupomas policijos darbo laikas, sutrumpės nuobaudos skyrimo procedūra.

Pernai 52 asmenys buvo patraukti administracinėn atsakomybėn už tai, kad bandė nuteistiesiems perduoti draudžiamus daiktus. Taip pat įkalinimo įstaigų pareigūnai pas nuteistuosius rado beveik 10 tūkst. litrų raugo bei daugiau kaip kilogramą narkotinių medžiagų.

Šios Administracinių nusižengimų kodekso pataisos toliau bus svarstomos Seimo komitetuose.

33
Dar šia tema
Lietuvis nuteistas 15 metų kalėjimo už narkotikų kartelio organizavimą
Ekspertas: EŽTT tyrimas atskleidžia tiesą apie slaptą CŽV kalėjimą Lietuvoje
Kalėjimų Europoje žemėlapis