Dalia Grybauskaitė, archyvinė nuotrauka

Režisierius pristatė filmo apie Grybauskaitę vaizdo įrašą

152
(atnaujinta 18:30 2019.03.12)
Autoriaus teigimu, pasitikėjimo suteikė netikėtai per filmavimą patarėjams prezidentės mestelėta frazė: "Nustokit krūpčiot"

VILNIUS, kovo 12 — Sputnik. Filmo apie prezidentė Dalią Grybauskaitę "Valstybės paslaptis" kūrėjas Donatas Ulvydas pristatė juostos anonsinį filmuką.

Filmas kino teatruose pasirodys lygiai po mėnesio, balandžio 12 dieną.

"Šimtai valandų filmuotos ir archyvinės medžiagos niekaip netilpo į 90 minučių filmą. Atrodė svarbi kiekviena akimirka, emocija, pasakojimas ir faktas, aukso vertės ne tik skandalingi, bet ir už širdies griebiantys liudijimai, meniniai nukrypimai. Kaip atskleisti pasaulinio kalibro lyderę ir tuo pačiu ypatingą mūsų šaliai laikmetį? Atrodė, kad ėmiausi neįmanomo", — LRT cituoja naujo dokumentinio filmo "Valstybės paslaptis" režisierių Donatą Ulvydą.

Pasitikėjimo suteikė netikėtai per filmavimą patarėjams prezidentės mestelėta frazė: "Nustokit krūpčiot". Vėliau paaiškėjo, kad šimtus kartų per 10 metų prezidentės komandai, politikams ir sau pačiai kartotas "nustokim krūpčiot" — nėra paprasta frazė — tai ištisa gyvenimo filosofija ir netgi daugelio sprendimų raktas, pabrėžiama pranešime žiniasklaidai.

Režisierius sako sąmoningai pasirinkęs filmą rodyti aktualiausiu laikotarpiu — mėnesį prieš prezidento rinkimus, kad įvertintume prezidento vaidmens svarbą ir suprastume, jog esame patys atsakingi už tai, kam patikime valstybę, kad visi įgytume drąsos gyventi sąžiningiau, kad pradėtų sveikti pataikavimo, godumo ir baimių sugadintos smegenys, kad valdomi žmonės trauktųsi ir jau niekas istorijos rato mums neatsuktų atgal.

152
Tegai:
Dalia Grybauskaitė