Alkotesteris, archyvinė nuotrauka

Lietuvoje įvedama nauja vairuotojų blaivumo tikrinimo tvarka

296
(atnaujinta 15:53 2019.03.13)
Be to, vairuotojams, sukėlusiems eismo įvykį ir "pripūtus" daugiau nei 0,4 promiles, taip pat bus taikoma nauja tvarka

VILNIUS, kovo 13 — Sputnik. Trečiadienį Vyriausybės posėdyje vidaus reikalų ministras Eimutis Misiūnas pristatė naują tvarką, kaip būtų nustatomas didesnis nei 1,5 promilės vairuotojų girtumas.

Ministras paaiškino, kad praėjus 15 – 30 minučių po pirmojo patikrinimo alkoholio tikrintuvu privaloma atlikti antrą tokį patikrinimą. Vertinamas būtų mažesnis rezultatas.

"Jeigu pirmo ir antro tikrinimo rezultatai skiriasi, vertinama tas rezultatas, kuris buvo mažesnis. Nustačius dviejų tikrinimų taisyklę, atsisakoma patraukimo asmens atsakomybėn, neribojama teisė jam tikrintis medicininėse įstaigose", — posėdyje sakė Misiūnas.

Pagal dabartinę tvarką, iš karto nustačius vairuotojui daugiau nei 1,5 promilės vairuotojo girtumą, policijos pareigūnai veža jį į gydymo įstaigą atlikti kraujo tyrimo.

Du kartus patikrinus blaivumą alkotesteriu ir vairuotojui nesutikus su rezultatu, jis galės savo lėšomis atlikti kraujo tyrimus gydymo įstaigoje. Tačiau toks patikrinimas būtų uždraustas, jeigu vairuotojas vengia policijos priemonių tikrintis neblaivimui arba medicininės apžiūros.

Nauja tvarka taip pat galios asmenims, "pripūtusiems" daugiau nei 0,4 promilės ir sukėlus eismo įvykį, per kurį žuvo žmogus ar sutrikdyta žmogaus sveikata arba dėl kurio nukentėjusiam asmeniui galbūt padaryta didelė turtinė žala.

Šiuo metu Lietuvoje leistina alkoholio koncentracija kraujyje yra 0,4 promilės. Jei žmogui nustatytas 1,5 ir daugiau promilės, jam gresia baudžiamoji atsakomybė, nepriklausomai nuo to, ar jis tapo eismo įvykio dalyviu, ar ne.

296
Tegai:
neblaivūs vairuotojai, vairuotojai, neblaivumas
Dar šia tema
Neblaivus Lietuvos prokuroras pateko į avariją Vilniuje
Nuo 2020-ųjų girtas vairuotojas nebegalės užvesti automobilio variklio
Kaune neblaivus muitinės inspektorius vairuodamas atsitrenkė į troleibusą