Alkotesteris, archyvinė nuotrauka

Lietuvoje įvedama nauja vairuotojų blaivumo tikrinimo tvarka

349
(atnaujinta 15:53 2019.03.13)
Be to, vairuotojams, sukėlusiems eismo įvykį ir "pripūtus" daugiau nei 0,4 promiles, taip pat bus taikoma nauja tvarka

VILNIUS, kovo 13 — Sputnik. Trečiadienį Vyriausybės posėdyje vidaus reikalų ministras Eimutis Misiūnas pristatė naują tvarką, kaip būtų nustatomas didesnis nei 1,5 promilės vairuotojų girtumas.

Ministras paaiškino, kad praėjus 15 – 30 minučių po pirmojo patikrinimo alkoholio tikrintuvu privaloma atlikti antrą tokį patikrinimą. Vertinamas būtų mažesnis rezultatas.

"Jeigu pirmo ir antro tikrinimo rezultatai skiriasi, vertinama tas rezultatas, kuris buvo mažesnis. Nustačius dviejų tikrinimų taisyklę, atsisakoma patraukimo asmens atsakomybėn, neribojama teisė jam tikrintis medicininėse įstaigose", — posėdyje sakė Misiūnas.

Pagal dabartinę tvarką, iš karto nustačius vairuotojui daugiau nei 1,5 promilės vairuotojo girtumą, policijos pareigūnai veža jį į gydymo įstaigą atlikti kraujo tyrimo.

Du kartus patikrinus blaivumą alkotesteriu ir vairuotojui nesutikus su rezultatu, jis galės savo lėšomis atlikti kraujo tyrimus gydymo įstaigoje. Tačiau toks patikrinimas būtų uždraustas, jeigu vairuotojas vengia policijos priemonių tikrintis neblaivimui arba medicininės apžiūros.

Nauja tvarka taip pat galios asmenims, "pripūtusiems" daugiau nei 0,4 promilės ir sukėlus eismo įvykį, per kurį žuvo žmogus ar sutrikdyta žmogaus sveikata arba dėl kurio nukentėjusiam asmeniui galbūt padaryta didelė turtinė žala.

Šiuo metu Lietuvoje leistina alkoholio koncentracija kraujyje yra 0,4 promilės. Jei žmogui nustatytas 1,5 ir daugiau promilės, jam gresia baudžiamoji atsakomybė, nepriklausomai nuo to, ar jis tapo eismo įvykio dalyviu, ar ne.

349
Tegai:
neblaivūs vairuotojai, vairuotojai, neblaivumas
Dar šia tema
Neblaivus Lietuvos prokuroras pateko į avariją Vilniuje
Nuo 2020-ųjų girtas vairuotojas nebegalės užvesti automobilio variklio
Kaune neblaivus muitinės inspektorius vairuodamas atsitrenkė į troleibusą
Šventoji, archyvinė nuotrauka

Lietuvoje įvertino, kiek žmonių savaitgalį lankėsi paplūdimiuose

(atnaujinta 09:36 2020.08.10)
Daugelis lietuvių užuot šią vasarą keliavę į užsienį pasirinko Lietuvos pajūrį ir ežerus. Pastebima, kad šį savaitgalį Dusios ežeras tapo labai populiarus tarp poilsiautojų

VILNIUS, rugpjūčio 10 — Sputnik. Gelbėtojų vertinimu, šį savaitgalį Lietuvos paplūdimiuose ilsėjosi apie 200 tūkst. žmonių, pranešė "Orai ir klimatas Lietuvoje" savo Facebook paskyroje.

Pasak gelbėtojų, akivaizdu, kad daug žmonių vietoje kelionių į užsienio kurortus rinkosi Lietuvos pajūrį arba didžiuosius ežerus.

Taip pat pabrėžiama, kad šeštadienį prie Dusios ežero žmonių irgi buvo tikriausiai daugiausia per visą šį sezoną.

Palanga
© Sputnik/ Владислав Адамовский.

Remiantis Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos prognozėmis, oro temperatūra pirmadienį ir antradienį bus aukšta.

Pirmadienį kai kur bus protarpiais lietus ir perkūnija. Vėjas šiaurinių krypčių, jo greitis svyruos nuo 3 iki 8 metrų per sekundę. Naktį oro temperatūra bus 14–19 laipsnių, o dienos metu termometras pakils iki 26–31 laipsnio.

Antradienį lietaus tikimybė maža. Vėjas šiaurinių krypčių, naktį jo greitis bus nuo 4 iki 9 metrų per sekundę, o dieną nuo 6 iki 11 metrų per sekundę.

Kai kuriose rytinėse vietose trečiadienį gali kristi protarpinis lietus. Numatomas šiaurės vėjo greitis nuo 6 iki 11 metrų per sekundę. Naktį oro temperatūra bus nuo devynių iki 14 laipsnių, Kuršių nerijoje numatoma apie 15 laipsnių. Dienos metu prognozuotojai prognozuoja 19–24 laipsnius šilumos.

Tegai:
orai, paplūdimiai, Lietuva
Dar šia tema
ULAC vadovas: ar teisinga dėl koronaviruso neįsileisti darbo jėgos iš trečiųjų šalių
Čaplinskas papasakojo ar reikia veido kaukių paplūdimyje
Nusistovėjus karštiems ir sausiems orams, "Grinda" drėkina Vilniaus gatvės
Kiemas Kaune, archyvinė nuotrauka

Jau trečias kartas: Kaune mirė pro langą iškritęs nepilnametis

(atnaujinta 09:23 2020.08.10)
Savaitgalį įvyko dar du incidentai, tačiau tais atvejais maži vaikai išgyveno. Mergaitė patyrė stiprų šoką, o vienerių metų berniukas buvo sunkiai sužeistas

VILNIUS, rugpjūčio 10 — Sputnik. Kaune per buto langą iškrito šešerių metų vaikas, dėl patirtų sužalojimų jis mirė, praneša Lietuvos policija.

Sekmadienį apie 18:10 val. Varduvos gatvėje 2014 metais gimęs vaikas iškrito pro buto langą ir patyrė mirtinų sužalojimų.

Šiuo metu policija tiria įvykio aplinkybes. Pradėtas ikiteisminis tyrimas mirties priežasčiai nustatyti.

Du incidentai šeštadienį taip pat įvyko Klaipėdoje ir Radviliškyje. Radviliškyje iš balkono iškrito 2018 metais gimusi mergaitė. Ji buvo paguldyta į ligoninę sunkaus šoko būsenoje.

Klaipėdoje per langą iškrito 2019 metais gimęs berniukas, jis dėl sunkių kūno sužalojimų paguldytas į ligoninę.

Abiem atvejais buvo pradėti ikiteisminiai tyrimai.

Tegai:
nelaimė, Kaunas