Lukiškių kalėjimas

Lukiškių kalėjimo pareigūnė sulaužė priesaiką, nes palaikė ryšius su kaliniais

38
(atnaujinta 12:59 2019.03.14)
Buvo nustatyta, kad pareigūnė bendravo su suimtaisiais, nuomojosi butą, priklausantį nuteistojo artimiesiems, taip pat nesiėmė priemonių užkirsti kelią nuteistųjų daromiems pažeidimams įkalinimo įstaigose

VILNIUS, kovo 14 — Sputnik. Kalėjimų departamentas, atlikęs vidinį tyrimą, konstatavo, kad Lukiškių tardymo izoliatoriaus-kalėjimo Saugumo valdymo skyriaus jaunesnioji specialistė L.K. sulaužė priesaiką, nes palaikė netarnybinius ryšius su kaliniais, praneša departamento spaudos tarnyba.

Anot departamento, tarnybinio patikrinimo metu surinkti duomenys leidžia daryti išvadą, kad pataisos pareigūnė, pažeisdama draudimą palaikyti netarnybinius ryšius su suimtaisiais ir nuteistaisiais, 2018 metų birželio-gruodžio mėnesiais bendravo su suimtaisiais (vėliau nuteistaisiais), nuomojosi butą, priklausantį nuteistojo artimiesiems, taip pat nesiėmė priemonių užkirsti kelią nuteistųjų daromiems pažeidimams įkalinimo įstaigose.

Lukiškių kalėjimas, archyvinė nuotrauka
© Sputnik/ Владислав Адамовский.

Departamentas konstatavo, kad L.K. pasikartojančiais tyčiniais ir aplaidžiais veiksmais (neveikimu), sulaužė duotą pataisos pareigūno priesaiką ir padarė šiurkštų tarnybinį nusižengimą, už kurį turėtų būti skiriama tarnybinė nuobauda — atleidimas iš tarnybos.

Tačiau šios nuobaudos pareigūnė išvengė, nes jos atžvilgiu pradėjus tyrimą, ji savo noru išėjo iš darbo.

Kalėjimų departamento Imuniteto skyriaus viršininkė Jurga Mickienė pažymėjo, kad tyrimo metu įvertinus visas aplinkybes, buvo identifikuotos spragos dėl darbuotojų patikros, pareigūnų apsaugos nuo neigiamo poveikio.

"Įvertinus galimas grėsmes, parengti nauji teisės aktai, naujas Kalėjimų departamento ir jam pavaldžių įstaigų darbuotojų etikos kodeksas", — pareiškė Mickienė.

Tarnybinio patikrinimo išvadoje taip pat konstatuota, kad L.K. tinkamai nedeklaravo privačių interesų, ši informacija perduota Vyriausiajai tarnybinės etikos komisijai.

38
Tegai:
Kalėjimų departamentas, Lietuva, Lukiškių kalėjimas
Dar šia tema
Europos Taryba nepatenkinta Lietuvos kalinių teisių užtikrinimu
Kalėjimų Europoje žemėlapis
Svarstomas skubus Lukiškių kalėjimo perkėlimas