Rinkimai

Lietuvoje įsigaliojo rinkimų agitacijos draudimas

40
(atnaujinta 10:25 2019.03.16)
Draudimas liečia ne tik savivaldos, bet ir prezidento bei Europos Parlamento rinkimus

VILNIUS, kovo 16 — Sputnik. Nuo šeštadienio draudžiama rinkimų agitacija. Draudimas įsigaliojo prieš sekmadienį vyksiantį pakartotinį balsavimą savivaldos rinkimuose, praneša LRT.

Rinkimai, archyvinė nuotrauka
© Sputnik/ Владислав Адамовский.

Vadinamoji tylos diena įsigaliojo šeštadienio naktį ir tęsis iki pat sekmadienio 20:00, kai bus uždarytos rinkimų apylinkės.

Vyriausioji rinkimų komisija primena, kad šiuo metu draudžiama ne tik savivaldos rinkimų, bet ir artėjančių prezidento bei Europos Parlamento rinkimų ir referendumų agitacija. Nauja agitacija draudžiama ir socialiniuose tinkluose.

Balsavimo vietoje ir 50 metrų atstumu aplink ją negali būti jokios politinės reklamos, tik ta informacija, kurią išleido Vyriausioji rinkimų komisija.

Anksčiau iškabinta išorinė politinė reklama — gali būti. Informacija apie rinkimus ir jų svarbą, taip pat kvietimas balsuoti agitacija nelaikoma.

Урна для голосования с избирательными бюллетенями
© Sputnik/ Владислав Адамовский.

Žmonėms, pažeidusiems draudimą agituoti, gresia bauda iki 300 eurų, didesnės baudos gali būti skiriamos komisijų nariams ir stebėtojams, taip pat žiniasklaidos priemonėms.

Pagal pirmojo savivaldos rinkimų turo rezultatus daugiausia mandatų gavo partija "Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai" — 266. Antroje vietoje yra Lietuvos socialdemokratų partija (264), trečioje — "Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga" (218).

Pirmasis Lietuvos savivaldybių tarybų ir merų rinkimų turas įvyko kovo 3 dieną. Į vietos savivaldos organus balotiravosi daugiau kaip 13 tūkstančių žmonių, į merų postus pretendavo daugiau nei 400 žmonių.

40
Tegai:
savivaldos rinkimai, rinkimai, Lietuva
Dar šia tema
VRK kviečia lietuvius sudalyvauti savivaldybių tarybų ir merų rinkimuose
Savivaldos rinkimų rezultatai: kils konfliktai ar ne
"Matome tik pralaimėtojus": politologai įvertino savivaldybių rinkimus Lietuvoje
Lietuvos savivaldybių ir merų rinkimai 2019