Nugaros masažas, archyvinė nuotrauka

Daliai sveikatos priežiūros specialistų norima įvesti licencijas

40
(atnaujinta 08:47 2019.03.18)
Specialistus vienijančios organizacijos licencijoms pritaria, bet sako, kad privalomiems seminarams ir mokymuisi išleisti pinigai tikriausiai nuguls į paslaugų kainą

VILNIUS, kovo 18 — Sputnik. Siūloma įvesti licencijas visiems sveikatos priežiūros specialistams, kurie dirbdami, anot Akreditavimo tarnybos specialistų, liečiasi prie žmogaus, pvz., greitosios pagalbos paramedikai, masažuotojai, rašo LRT.

Licencijuota veikla esą garantuotų, kad paslaugas teikia tik tie, kurie gali tą daryti kokybiškai. Specialistus vienijančios organizacijos licencijoms pritaria, bet sako, kad privalomiems seminarams ir mokymuisi išleisti pinigai tikriausiai nuguls į paslaugų kainą.

Pirmoji pagalba. Ją teikti čia mokomi paramedikai ― kaip gaivinti, ką skubiai daryti, kai žmogus traumuotas, sunkios būklės.

Paramedikų asociacijos vadovas sako — tai darbas, kurį reikia dirbti be pertraukų, kitaip žinios užsimiršta. Lieka teorijos likučiai, bet praktikoje imi abejoti, ar gerai viską darai.

"Faktas tas ― jeigu jie nedirbs metus, jau čia metus labai jau gerai pasakiau, šiaip po pusmečio jau įgūdžius po trupučio praradinėjam. Tai vat, jeigu jie tai neatnaujins, tai visai pasimirš ir turės tik diplomą", ― sako Paramedikų asociacijos prezidentas Rytis Malašauskas.

Akreditavimo tarnyba paramedikams ir visiems kitiems, kas priskirti prie sveikatos priežiūros specialistų, tai yra, dalyvauja diagnostikos ir gydymo procese, siūlo nuo kitų metų įvesti licencijas. Jų reikėtų masažuotojams, kineziterapeutams, slaugytojų padėjėjams, dietistams, optometrininkams, medicinos psichologams.

Tarnybos teigimu, nuolat tokias paslaugas teikiančio žmogaus ir to, kuris pradeda dirbti po ilgos pertraukos, lygis skiriasi. Licencija esą garantuos tinkamą kokybę. Bus privalu įrodyti, kad per 5-erius metus, 3-ejus tikrai dirbai. Be to, bus privaloma kelti kvalifikaciją, tobulintis ir tai irgi įrodyti.

Paramedikų ir masažuotojų asociacijos licencijų įvedimui pritaria. Sako, tikrai reikia tvarkos. Tačiau neatmeta, kad bus veiksmo ir vien dėl varnelės dokumentuose. Pvz., masažuotojai, anot jų asociacijos, dirba pagal įvairias sistemas ir kelti kvalifikaciją Lietuvoje net nėra kur ― važiuojama svetur. Bet įvedus tokią prievolę, teks tą be reikalo daryti ir leisti pinigus.

40
Tegai:
paslaugų kainos