Saulius Skvernelis, archyvinė nuotrauka

Skvernelis siūlo įsteigti prie prezidentūros Užsienio politikos tarybą

56
(atnaujinta 13:58 2019.03.19)
Jis pabrėžė, kad užsienio politikoje ypač svarbu valdžios institucijų bendradarbiavimas tarpusavyje

VILNIUS, kovo 19 — Sputnik. Kandidatas į prezidentus, premjeras Saulius Skvernelis siūlo įsteigti prie prezidentūros Užsienio politikos tarybą, praneša LRT.

Rytų Europos studijų centre (RESC) surengtoje diskusijoje Skvernelis kalbėjo, kad Lietuvos užsienio politikoje itin svarbus visų valdžios šakų tarpusavio bendradarbiavimas, todėl užsienio politikos plotmėje siūlo pakeisti dvišalių valstybių atstovų susitikimo tvarką.

Jis pabrėžė, kad užsienio politikoje ypač svarbu valdžios institucijų bendradarbiavimas tarpusavyje. Skvernelio manymu, siekiant glaudesnio valdžios šakų bendradarbiavimo ir efektyvesnės užsienio politikos, galima būtų įsteigti prie prezidentūros Užsienio politikos tarybą.

Diskusijoje RESC Skvernelis prabilo apie kiek naujesnį dvišalių ir kitokių susitikimų su užsienio šalių atstovais modelį.

Pasak jo, Lietuvos prezidentas turėtų dalyvauti tuose susitikimuose, kuriuose būtų svarstomi ir sprendžiami užsienio politikos ir nacionalinio saugumo klausimai, o premjeras turėtų vykti į susitikimus, kuriuose valstybių atstovai derasi, diskutuoja dėl ekonominių, socialinių klausimų.

Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė sekmadienį sukritikavo premjero pasiūlymą Baltarusijai Astrave vietoj atominės elektrinės statyti dujų jėgainę ir pavadino tokį sprendimą antikonstituciniu. Taip pat prezidentė viešai paskelbė, kad Skvernelio užsienio politikos sprendimai daro tarptautinę gėdą Lietuvai.

Praeitą savaitę Lazdijuose ministras pirmininkas Skvernelis išsakė nuomonę, kad latviai ir estai nėra "mūsų broliai".

"Jeigu kalbėti apie tą pačią Latviją, tai yra vienas iš mūsų didžiausių ekonomikos plotmėj konkurentų", — penktadienį susitikime sakė Skvernelis.

Vėliau Facebook premjeras teigė, jog žiniasklaida netiksliai pateikė jo žodžius, nors tuo pačiu metu ir patvirtino, kad ekonomikos srityje Lietuva su Latvija yra konkurentės.

56
Tegai:
Saulius Skvernelis
Dar šia tema
Sauliaus Skvernelio rinkimai — tai, kas arčiausia, tai, kas paprasta
Vilniui vadovaus LGBT bendruomenės "karūnuotas" meras
Skvernelis tvirtina, kad Grybauskaitė kryptingai trukdo vyriausybei dirbti
Lietuvos užsienio politikai — "planą-chuliganą"!