Elektros perdavimo linijas, archyvinė nuotrauka

Kaliningrado sritis yra pasirengusi atsijungti nuo Baltijos energetikos sistemų

85
(atnaujinta 09:02 2019.03.20)
Planuojama po Kaliningrado srities bandymų panašius darbus atlikti ir Baltijos šalyse

VILNIUS, kovo 19 — Sputnik. Kaliningrado energetikos inžinieriai yra pasirengę atlikti elektros energijos tinklų atjungimo nuo Baltijos šalių bandymus, pareiškė Kirilas Jutkinas, "Jantarenergo", įmonės, priklausančios "Rosseti", generalinis direktorius.

"Mes baigėme statybos dalį laiku, o vakar kartu su mūsų sistemos operatoriumi — Baltijos regiono dispečerine — buvo atlikti visų pastočių signalų bandymai. Visi bandymai buvo atlikti sėkmingai. Galima sakyti, kad iš elektros energetikų pusės esame visiškai pasirengę dirbti izoliuotu režimu", — cituoja Jutkiną RIA Novosti.

Bandymus planuojama atlikti gegužės pabaigoje. Pasak Jutkino, sistemos operatoriaus užduotis yra nustatyti visų energetikos rinkos dalyvių darbą, užtikrinti optimalią veiklos ir gamybos tvarką.

Elektros perdavimo linijos
© Sputnik/ Владислав Адамовский.

Rusijos bendrovės vadovas įsitikinęs, kad bandymų rezultatai bus sėkmingi.

Anksčiau Lietuva, Latvija ir Estija išreiškė norą išeiti iš BRELL energijos žiedo. Pagal susitarimą su Europos Komisija, Baltijos valstybės sinchronizuosis su kontinentinės Europos tinklais iki 2025 metų. Planuojama, kad Baltijos šalys bus prijungtos prie Europos elektros sistemos per Lenkiją ― per jau sukurtą "LitPol" jungtį ir "Harmony link" jūrinį kabelį.

Baltijos šalys nustatys datą, kai bus atliktas bandomasis atjungimas nuo Rusijos energetikos sistemos, po to, kai panašūs bandymai bus atlikti Kaliningrado srityje, teigė Rusijos ministro pirmininko pavaduotojas Dmitrijus Kozakas.

Anksčiau buvo planuojama atlikti energetikos sistemų bandymus izoliuotu režimu birželį. Tačiau Latvijos ir Estijos elektros energijos tinklų operatoriai šio sprendimo atsisakė dėl to, kad Rusija nutarė atlikti panašius bandymus anksčiau. Bandymai buvo atidėti neribotam laikui.

85
Tegai:
Baltijos jūra, Kaliningradas, BRELL
Temos:
Lietuvos energetikos strategija ir pasitraukimas iš BRELL (75)
Dar šia tema
Buvo, bet pražuvo: kaip Lietuvos SGD terminalas sugriovė "Baltijos vienybę"
Maskva pranešė apie Rusijos sėkmę Baltijos šalių elektros energijos rinkoje
Baltijos šalys laukia rezultatų iš Rusijos bandomajam atjungimui nuo jos elektros tinklų